| muratordom.pl » Roto - energooszczędne okna dachowe » Inwestycja w przyszłość – zalety domów pasywnych

Inwestycja w przyszłość – zalety domów pasywnych

Własny dom to inwestycja w przyszłość. Jak zatem powinien wyglądać? Jak zmniejszyć koszty ogrzewania domu? Dowiedz się, w jaki sposób osiągnąć niezależność energetyczną przy rosnących cenach utrzymania i ogrzewania domu. Zbuduj dom pasywny i piękny.

Dowiedz się więcej o nowoczesnych oknach dachowych

Przyglądając się cenom energii i ogrzewania, a także obowiązującym w Polsce normom unijnym, można dojść do wniosku, że najlepszym wyjściem będzie projekt i materiały budowalne pozwalające osiągnąć energetyczną niezależność, a przynajmniej większą efektywność. Inwestorzy decydujący się na budowę domów zero energetycznych, muszą odpowiednio przygotować się do przedsięwzięcia. Szczegółowe opracowanie projektu architektonicznego zgodnego z prawodawstwem, wybór inteligentnych technologii materiałów i najwyższej jakości elementów wyposażenia, a także rzetelne wykonanie – w budynku pretendującym do standardu NF15 każdy detal musi zostać dopracowany. Okres przygotowań zostaje jednak zrekompensowany szeregiem korzyści wynikających z mieszkania w domu pasywnym.

Autor: ROTO

Efektywna energooszczędność w niemal każdym typu domu.

Autor: ROTO

Duże przeszklenia energooszczędne gwarantują optymalne nasłonecznienie pomieszczeń.

1. Własna energia = duże oszczędności

Budynki pasywne w większości czerpią energię z odnawialnych źródeł, jak np. baterie fotowoltaiczne, gruntowe wymienniki ciepła. Pozyskana w ten sposób energia wystarcza na obsługę wentylacji mechanicznej oraz pompy ciepła. Innymi słowy projekt pasywny to gwarancja niskich kosztów eksploatacji i korzystnego bilansu energetycznego bez względu na ceny energii u dostawców.

 2. Ekologiczna odpowiedzialność

Alternatywne źródła energii pozwalają zastąpić tradycyjnie stosowany węgiel, który w wyniku spalania emituje substancje zanieczyszczające środowisko. Wybierając takie rozwiązanie dajemy świadectwo zaangażowania w ochronę lokalnego środowiska.

3. Wnętrze przyjazne zdrowiu

Warstwa izolacyjna w domach pasywnych jest gwarantem stałej, optymalnej temperatury, a także doskonałej akustyki pomieszczeń i ochrony przed hałasem z zewnątrz. Szczelność przegród zostaje zbalansowana odpowiednio zaprojektowaną wentylacją z rekuperatorem, a także oknami pozwalającymi na wygodne wietrzenie pomieszczeń, jak np. automatyczne okno uchylno-wysokoosiowe RotoComfort i8. Duże przeszklenia energooszczędne gwarantują optymalne nasłonecznienie pomieszczeń, co wraz ze świeżym powietrzem i ciszą, składa się na dobre samopoczucie i kondycję zdrowotną domowników.

 4. Pasywny i piękny

Jeszcze kilka lat temu dom pasywny – z racji szczegółowych kryteriów projektowych – kojarzył się głównie ze zwartą bryłą o płaskim dachu. Tymczasem rozwiązania producentów materiałów budowlanych i elementów wyposażenia wnętrz pozwalają architektom wkomponować ideę efektywnej energooszczędności w niemal każdy typ domu – również taki z dachem skośnym i użytkowym poddaszem. Przykład mogą stanowić szyby blue Tec Plus stosowane w oknach dachowych Roto, gwarantujące współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uw = 0,8 W/m2K (dla okien z PVC) i Ug = 0,5 W/m2K.

Zastosowanie technologii spełniających kryteria standardów NF15 i NF40 w budowie lub przebudowie domu stanowi krok w stronę lepszych warunków mieszkalnych i większych oszczędności z tytułu kosztów eksploatacji. Nie jest tajemnicą, że już teraz domy energooszczędne i pasywne stają się atrakcyjnymi pozycjami na rynku nieruchomości.

Autor: ROTO

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.