| muratordom.pl » Roto - energooszczędne okna dachowe » Nowoczesne okna dachowe - jak wybrać właściwy i wygodny sposób otwierania

Nowoczesne okna dachowe - jak wybrać właściwy i wygodny sposób otwierania

Systemy otwierania okien dachowych powinny być dopasowane do wysokości i możliwości pomieszczenia. Poznaj wygodne rozwiązania, które proponują producenci okien połaciowych. Napędy elektryczne do okien dachowych - kiedy sprawdzą się najlepiej?

Dowiedz się więcej o nowoczesnych oknach dachowych

Wybór sposobu otwierania okna dachowego

Rodzaje otwierania okna to jeden z kluczowych elementów wpływający na decyzje o zakupie. Zależnie od potrzeb, wymagań, ale także przyzwyczajeń wybiera się taki, który jest najbardziej odpowiedni i wygodny. Roto ma propozycje trzech sposobów otwierania swoich okien, których częścią wspólną jest zawsze zamontowana u dołu okna klamka, tak, aby obsługa okna dachowego umiejscowionego nawet bardzo wysoko w dachu była jak najprostsza.

Obrotowy - dobry
Obrotowy - to tradycyjny, najczęściej spotykany na rynku sposób otwierania okna. Roto oferuje w tym przypadku okna dachowe Designo R4 i R6 posiadające oś obrotu w ½ wysokości okna. Ta wersja okien wykorzystywana jest także w miejscach trudno dostępnych i w połączeniach wielokrotnych wzbogacona w napęd elektryczny umożliwiający ich zdalną obsługę. Są to modele Designo R4 i R6 RotoTronic. Ich obsługa możliwa jest za pomocą przełącznika umieszczonego w ścianie (RotoTronic E) lub pilota (RotoTronic EF).

Wysokoosiowy - lepszy

Lepszy, na pewno wygodniejszy i bardziej nowoczesny sposób otwierania okna prezentuje Designo R7. Wysokoosiowe okna dachowe wyróżnia w stosunku do obrotowego modelu lepsza funkcjonalność oraz wyższy komfort obsługi w pozycji wyprostowanej, ponieważ oś obrotu okna znajduje się w ¾ wysokości okna. Okno nie wchodzi do pomieszczenia i nie stanowi zagrożenia dla użytkowników poddasza.
Zastosowanie okuć Roto - światowego lidera w tym zakresie - umożliwia obrót okna o 120°, a tym samym osiągnięcie tzw. „pozycji do mycia”, dzięki czemu w bezpieczny sposób dotrzeć można do szyby zewnętrznej okna, by utrzymać ją w nienagannej czystości.

Uchylno-wysokoosiowy - najlepszy

Propozycją sposobu otwierania najwyższej  klasy jest niewątpliwe rozwiązanie uchylno-wysokoosiowe. Ten sposób obsługi okna jest możliwy tylko z Designo R8, które posiada dwie funkcje otwierania: uchylną i wysokoosiową, sterowane jedną ergonomiczną klamką umieszczoną u dołu okna. Uchylno-wysokoosiowy sposób otwierania to duży komfort użytkowania - swobodny dostęp do otwartego okna, nieograniczony widok, kąt otwarcia 45° w pozycji uchylnej, a także automatyczna blokada skrzydła w pozycji do mycia (137°).

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.