| muratordom.pl » Rewolucja w nawadnianiu roślin » Jak stworzyć ogródek ziołowy?

Jak stworzyć ogródek ziołowy?

Niezależnie od tego czy mamy do dyspozycji swoją działkę, kawałek ogrodu, balkon czy też parapet, z powodzeniem możemy uprawiać ogórdek ziołowy. Są one nie tylko piękną ozdobą, mogą też być świeżym dodatkiem do naszych dań, podkreślając ich smak. Ich aromat wypełni także wnętrza naszego domu, wprowadzając przytulny, zielony klimat. W ogrodzie natomiast, pięknie ozdobią rabatki.

Jakie zioła wybrać?

Ziół, które warto hodować w ogrodzie, jest kilka. Mięta wspaniale wzbogaci smak sałatek, dań obiadowych, orzeźwi wodę z cytryną, czy też pomoże jako napar przy bólach brzucha. Mięta może być jednak kłopotliwa, ponieważ często rozrasta się w sposób niekontrolowany. Aby temu zaradzić możemy stworzyć barierę dla korzeni, otaczając je geowłókniną, która przepuszcza wodę i powietrze. Innymi ziołami, które warto posadzić w naszym ogrodzie są bazylia i oregano. Świeże, wspaniale podkreślą smaki kuchni włoskiej i greckiej, można je także wysuszyć, by zrobić na zimę domowej roboty przyprawy. Nie zapominajmy o melisie. Ta roślina, oprócz pięknego zapachu, bardzo pozytywnie wpływa na nasz system nerwowy. Nie ma nic lepszego niż filiżanka naparu z melisy przed snem. Jeśli na Twoim talerzu często pojawiają się ryby, w Twoim ziołowym ogrodzie powinien znaleźć się tymianek. Jest to bowiem doskonały dodatek do wszelakich potraw rybnych, który wzbogaca i wzmacnia ich smak.

Autor: HYDROBOX

Pielęgnacja roślin łatwa jak nigdy dotąd!

Pielęgnacja ziół uchodzi za dość trudną z uwagi na ich wymagania względem ilości wody, koniecznej do optymalnego rozwoju. Zioła w doniczkach bardzo często usychają. Dzięki wieloletniej pracy polskich naukowców, udało się znaleźć rozwiązanie, które nie tylko zapewni optymalny poziom nawodnienia naszym kwiatom i krzewom, lecz także właśnie ziołom. HYDROBOX, bo o nim mowa, to innowacyjny system nawadniania, który gromadzi wodę z podlewania oraz opadów i dostarcza ją roślinom dokładnie wtedy, gdy jej potrzebują. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasze rośliny ani nie uschną z powodu suszy ani nie zgniją przez nadmiar wody. Co również bardzo istotne, HYDROBOX raz zainstalowany, nie wymaga żadnej ingerencji użytkownika oprócz podlewania zasadzonej na nim rośliny. Jest to produkt wielosezonowy - działa efektywnie nawet do trzech lat. Jego olbrzymim plusem jest łatwość instalacji. Ten swoisty „magazyn wody” należy umieścić na spodzie dołka, w którym zasadzamy nasze zioła lub na dnie doniczki z otworami odpływowymi. Przez pewien czas roślinę należy podlewać jak zwykle. Gdy korzenie przerosną HYDROBOX, możemy ograniczyć podlewanie. Dzięki niemu nasze zioła, będą zawsze odpowiednio nawodnione.

Zachęcamy do zasadzenia ziół w rustykalnych skrzyniach i paletach, zarówno na okiennym parapecie, ściennym zielniku, balkonie czy w przydomowym ogródku. Nic bowiem nie daje takiej satysfakcji, jak zbieranie własnoręcznie wyhodowanych plonów.

Autor: HYDROBOX

Zioła można sadzić w dużych i małych skrzyniach

Autor: HYDROBOX

HYDROBOX występuje w wielu wielkościach

Przeczytaj dodatkowo:
Jak urządzić idealny taras?

Posiadając dom wolno stojący lub szeregowiec, wcześniej czy później staniemy przed pytaniem: jak...

Jak stworzyć ekologiczny ogród na balkonie?

Twój balkon może być nie tylko miejscem wytchnienia od codziennych trosk. Możesz stworzyć ogród...

Deszczówka w ogrodzie. Jak wykorzystać ją i jej...

Deszczówka, czyli woda opadowa to naturalne źródło nawodnienia roślin. Polska pod względem...

Bezpieczne podlewanie kwiatów. Jak uchronić...

Woda to życie, zarówno dla ludzi jak i roślin. Bezpieczne podlewanie kwiatów ma znaczący wpływ...

Jak założyć i pielęgnować ogród - 10 praktyk...

Chcesz mieć piękny ogród, nawet wtedy gdy będzie w nim hasał pies? Będziesz go miał, jeśli wcześniej...

Zapomnij o podlewaniu

Podlewanie wężem ogrodowym zajmuje wiele czasu. Latem nawet codziennie trzeba dostarczyć roślinom odpowiednią...

sponsor artykułu