| muratordom.pl » Rewolucja w nawadnianiu roślin » Jak stworzyć ekologiczny ogród na balkonie?

Jak stworzyć ekologiczny ogród na balkonie?

Twój balkon może być nie tylko miejscem wytchnienia od codziennych trosk. Możesz stworzyć ogród na balkonie, udekorować go pięknymi kwiatami. Nie zapominaj też, że ten mały ogródek może posłużyć Ci do wyhodowania własnych, ekologicznych warzyw i ziół. To dużo prostsze niż myślisz!

Wyobraźcie sobie wiosenną sałatkę przygotowaną z pomidorów, które samodzielnie zasialiście, doglądaliście i w końcu zerwaliście. Pomidory, jak i wiele innych warzyw, owoców oraz ziół z powodzeniem można uprawiać na balkonie. Dostarczą one nie tylko pysznych i zdrowych posiłków, lecz także wspaniale udekorują przestrzeń. Co ważne, uprawa balkonowych warzyw nie musi być wcale trudniejsza niż pielęgnacja kwiatów.

Autor: Shutterstock

Przede wszystkim warzywa musimy dobrać do wielkości naszego balkonu. Te większe donice, ponad 10 litrowe, możemy wykorzystać przy hodowli wysokich odmian pomidora oraz fasoli. Mniejsze, o pojemności 5 do 10 litrów, możemy z powodzeniem używać przy uprawie papryki ostrej czy selera. Na balkonie możemy również zasadzić m.in. cebulę, ogórek, sałatę, rzodkiewkę, seler naciowy i wszelkiego rodzaju zioła.

Zioła takie jak mięta, szałwia, rozmaryn, czy pokrzywa wspaniale nadadzą się do doprawienia dań oraz przygotowania mieszanek zapachowych czy naparów zdrowotnych.  Zioła są jednak dość kłopotliwe w pielęgnacji, ponieważ często usychają. Często powodem jest duże zapotrzebowanie na wodę, zwłaszcza u roślin o miękkich, dużych lub cienkich liściach. Rozwiązaniem jest zastosowanie systemu do nawadniania roślin, jakim jest HYDROBOX. Jest to pewnego rodzaju magazyn wody, dzięki któremu nasze rośliny będą przez cały czas odpowiednio nawodnione. Dzięki wykorzystaniu  superabsorbentu i innowacyjnej budowy. HYDROBOX magazynuje w sobie wodę z podlewania oraz opadów. Roślina pobiera odpowiednią dla niej ilość wody, dokładnie wtedy, gdy jej najbardziej potrzebuje. Dzięki temu, jest optymalnie nawodniona. HYDROBOX w pełni nadaje się do uprawy warzyw, owoców i ziół. Przeprowadzone badania wykazały, dzięki zastosowaniu Hydroboxu można zebrać ponad 20% więcej truskawek i ponad 30% więcej malin. Aby cieszyć się obfitymi zbiorami przez kilka sezonów, zamontuj namoczony HYDROBOX na dnie doniczki z otworami odpływowymi, a następnie na nim zasadź roślinę. Przez okres ochronny podlewaj ją normalnie, a gdy korzenie przerosną HYDROBOX, możesz ograniczyć podlewanie nawet trzykrotnie. Dzięki temu, bez obaw o swoje rośliny, możesz wyjechać na urlop, czy po prostu znacznie rzadziej podlewać kwiaty, oszczędzając przy tym na zużyciu wody.

Autor: Shutterstock

Przeczytaj dodatkowo:
Jak urządzić idealny taras?

Posiadając dom wolno stojący lub szeregowiec, wcześniej czy później staniemy przed pytaniem: jak...

Zapomnij o podlewaniu

Podlewanie wężem ogrodowym zajmuje wiele czasu. Latem nawet codziennie trzeba dostarczyć roślinom odpowiednią...

Bezpieczne podlewanie kwiatów. Jak uchronić...

Woda to życie, zarówno dla ludzi jak i roślin. Bezpieczne podlewanie kwiatów ma znaczący wpływ...

Deszczówka w ogrodzie. Jak wykorzystać ją i jej...

Deszczówka, czyli woda opadowa to naturalne źródło nawodnienia roślin. Polska pod względem...

Jak stworzyć ogródek ziołowy?

Niezależnie od tego czy mamy do dyspozycji swoją działkę, kawałek ogrodu, balkon czy też parapet, z...

Jak założyć i pielęgnować ogród - 10 praktyk...

Chcesz mieć piękny ogród, nawet wtedy gdy będzie w nim hasał pies? Będziesz go miał, jeśli wcześniej...

sponsor artykułu