| muratordom.pl » Lafarge - posadzki anhydrytowe » Właściwości samopoziomujące wylewki. Jakie przynoszą korzyści?

Właściwości samopoziomujące wylewki. Jakie przynoszą korzyści?

Typowe podkłady podłogowe wykonuje się najczęściej z mieszanek wymagających zacierania i wygładzania. A może warto zastanowić się nad zastosowaniem wylewki o właściwościach samopoziomujących? Takie rozwiązanie ma swoje zalety i warto je poznać.

Tradycyjna wylewka, wbrew swojej nazwie, wcale nie jest wylewana, a układana. Prace rozpoczyna się od przygotowania listew prowadzących, które będą nam wyznaczać końcowy poziom posadzki. Następnie między listwami rozsypuje się mieszankę i rozkłada poprzez przesuwanie łaty wzdłuż nich. Dzięki temu zachowuje się stałą i równą grubość warstwy. Brzmi łatwo, jednak właściwe ustawienie listew jest zadaniem trudnym i czasochłonnym. Należy zrobić to bardzo dokładnie, aby podkład był dobrze wypoziomowany. Każda korekta listew wymaga wielokrotnej kontroli poziomnicą, a wszystkie prace trzeba wykonywać w niewygodnej pozycji na kolanach.

Wykonywanie wylewki samopoziomującej

Te problemy nie występują w przypadku mieszanek samopoziomujących. Przy pomocy niwelatora i specjalnych stojaków niwelacyjnych, rozstawionych w pomieszczeniu, wyznaczymy poziom przyszłej posadzki. Potem pozostaje już tylko przystąpić do wylewania podkładu. Wykonuje się to za pomocą giętkiego przewodu poprowadzonego od pompy. Wylewanie należy prowadzić równomiernie i okrężnymi ruchami, aby ułatwić rozpływanie się mieszanki. Po skończeniu, posadzkę należy odpowietrzyć poprzez sztangowanie i ostatecznie wyrównać szczotkami. Cały proces odbywa się w wygodnej pozycji stojącej, więc bez szwanku dla naszych pleców.

WARTO WIEDZIEĆ

Solidna Ekipa

Wylewka samopoziomująca to doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy muszą wyrównać nierówne podłoże. Przed nałożeniem proponowanej wylewki należy usunąć z podłoża gruz, oczyścić z kurzu, tłuszczów i wszelkich innych zabrudzeń.

Wylewki anhydrytowe można rozprowadzić zarówno maszynowo, jak i ręcznie. Wylewanie masy jest proste, ponieważ sama się rozprowadza po powierzchni. Po odpowiednim odpowietrzeniu wylewki, należy pozostawić ją na co najmniej dwa dni, aby stwardniała. Warto chronić powierzchnię przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, przeciągami i wysoką temperaturą. Wylewka nie powinna być sztucznie suszona, ponieważ może na niej pojawić się nalot powierzchniowy. Czas wysychania wylewki uzależniony jest od warunków panujących w pomieszczeniu i grubości nałożonego jastrychu anhydrytowego. Nasza ekipa wykonuje profesjonalne wylewki anhydrytowe w atrakcyjnej cenie. Korzystając z naszych usług macie Państwo pewność, że inwestujecie w wysoką jakość i profesjonalne wykonanie.

Lafarge

Dowiedz się więcej TUTAJ >>

Jak osiągnąć idealnie równą powierzchnię?

Jak widać, wykonanie wylewki samopoziomującej jest szybsze i wygodniejsze, a w efekcie uzyskujemy równą, gładką i znakomicie wypoziomowaną powierzchnię, która nie wymaga już ręcznego zacierania. Nie pozostaną na niej żadne skazy, powstałe podczas układania. Tak wykonana wylewka będzie stanowić doskonały podkład pod każde wykończenie.

Łatwość układania mieszanki samopoziomującej sprawia, że trzyosobowa ekipa jest w stanie wykonać aż 1000 m2 podkładu dziennie. W domach i mieszkaniach takie powierzchnie z reguły nie występują, zatem można założyć, że w jeden dzień poradzimy sobie ze wszystkimi posadzkami.

Jeśli zdecydujemy się na wylewkę anhydrytową, to oprócz szybszego wykonania zyskamy także szybsze osiągnięcie odpowiedniej wytrzymałości przez posadzkę. Chodzenie po niej będzie możliwe już po 48 godzinach, a po 4 dniach możemy wznowić dalsze prace wykończeniowe w pomieszczeniu.

W przypadku stosowania ogrzewania podłogowego, dodatkową zaletą mieszanek samopoziomujących jest dokładne i szczelne otoczenie przez nią rurek instalacji. Dzięki temu, posadzka będzie pobierała ciepło większą powierzchnią, co przełoży się na szybsze i bardziej równomierne przekazywanie go do pomieszczenia. Pozwoli to lepiej reagować na zmiany temperatury i zmniejszyć rachunki za energię.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Para idealna w budownictwie - wylewka anhydrytowa...

Wysoka przewodność cieplna i doskonałe właściwości wylewki samopoziomującej czynią z podkładu anhydrytowego...

Ciepły i wytrzymały podkład podłogowy. Dowiedz...

Posadzki anhydrytowe stanowią doskonałą alternatywę dla wylewek cementowych. Jednak przy wykonywaniu podkładu...

Podkłady podłogowe. Które zastosować w domu?

Dobry podkład podłogowy daje gwarancję trwałości posadzki. Musi być zatem wytrzymały, równy i suchy....

Tradycyjna szlichta, czyli wylewka betonowa,...

Dobra szlichta to nie tylko równy, poziomy podkład podłogowy, ale i pewność, że posadzki będą...

Podkład na ogrzewaniu podłogowym. Który jastrych...

Nagrzewające się podłoże stawia przed podkładem podłogowym pewne dodatkowe wymagania. Taki jastrych musi być...

Wylewki podłogowe. 12 najczęstszych pytań i...

Wylewka podłogowa, czyli podkład pod przyszłą posadzkę, to element, który budzi u inwestorów...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.