| muratordom.pl » Kingspan - termoizolacja domu » Izolacja tarasu i balkonu za pomocą płyt termoizolacyjnych
Termoizolacja tarasów

Izolacja tarasu i balkonu za pomocą płyt termoizolacyjnych

Dla wszystkich budujących domy, oczywiste jest izolowanie ścian, podłóg i dachu, często zapominając o właściwej izolacji tarasu lub balkonu. Zwykle takie braki prowodują, że już po pierwszej zimie „gołym okiem” widać owe niedoróbki.

Zalegający na tych powierzchniach śnieg, lub woda spływająca w czasie jesiennych (i nie tylko) deszczów, powoduje, że fragment domu, który jest jego wizytówka, przynosi właścicielom wstyd.

Skuteczna izolacja tarasu lub balkonu

Kingspan Insulation proponuje zastosowanie płyt termoizolacyjnych Kingspan Kooltherm K3 Izolacja posadzek, aby nasz taras lub balkon nie wyglądał estetycznie ale również, aby nie był źródłem „uciekającego” ciepła zimą.

Kingspan Kooltherm K3 Izolacja posadzek to płyta ze sztywnej pianki rezolowej o rekordowej wartości λ = 0,020 W/(mK). Ponadto płyty Kingspan Kooltherm K3 Izolacja posadzek są płytami, w których występuje ponad 90% cel zamkniętych, co powoduje jej bardzo dobrą reakcję na wilgoć. Dodając do tego fakt, że 1m3 płyt waży około 30 kg, a montuje się je mechanicznie, bez konieczności stosowania odzieży ochronnej – okazuje się, że płyty Kingspan Kooltherm K3 Izolacja posadzek jako termoizolacja tarasu lub balkonu to rozwiązanie najprostsze i najszybsze w realizacji.

Termoizolacja tarasu za pomocą płyt Kooltherm

Płyty Kingspan Kooltherm K3 Izolacja posadzek układać należy na paraizolacji, którą przekrywamy podłoże nośne. Następnie, bezpośrednio na płytę należy położyć hydroizolację (papę bitumiczną), folię PE, matrę drenażową i warstwę użytkową w postaci np. płytek na betonie. 

Jeżeli chodzi o ściany tarasu lub balkonu Kingspan Insulation proponuje płyty Kingspan Kooltherm K5 Izolacja ścian do stosowania pod tynkami. Właściwości płyt Kooltherm sprawiają, że grubość izolacji jest mniej więcej połowę mniejsza niż przy zastosowaniu tradycyjnych rozwiązań termoizolacyjnych. Dzięki temu można oszczędzić nie tylko czas i pieniądze w trakcie budowy, lub renowacji, ale również, zyskujemy przestrzeń, która w szczególności w przypadku naszego „okna na świat” jest niezmiernie istotna.

Zastosowanie płyt Kooltherm pozwala zyskać nawet 8% izolowanych powierzchni balkonów i tarasów. Ich zastosowanie pozwala zredukować koszty elementów wykończeniowych przy oknach i balkonach. Ale najistotniejszą cechą produktów Kooltherm jest spełnienie najwyższych wymogów stawianych materiałom izolacyjnym dedykowanym budownictwu energooszczędnemu, a to powoduje realny spadek kosztów ogrzewania i eksploatacji domu.

Kingspan Insulation, jako jedyny w Polsce oferuje płyty ze sztywnej pianki rezolowej w różnych okładzinach, odpowiednich do termoizolacji wybranych przegród.

Aby zapoznać się ze wszystkimi produktami Kingspan Insulation, zapraszamy na stronę internetową www.kingspaninsulation.pl

Przeczytaj dodatkowo:
Systemy optymalnej termoizolacji w budynkach...

Termomodernizację obiektów zabytkowych należy przeprowadzać z poszanowaniem cennych elementów...

Nowoczesne materiały termoizolacyjne do...

Budując własny dom warto przemyśleć jego przyszłe koszty eksploatacji. Koszty energii w ostatnich latach...

Solidne ocieplenie dachu - materiały...

Obecnie coraz częściej koszty eksploatacji domu stają się najważniejsze. Właśnie z tego powodu rośnie...

Termoizolacja domu. Jaki materiał zastosować, aby...

Ostatnie zimy sprawiły, że inaczej patrzymy na problem dobrej termoizolacji domu. Tak zwane...

Mostki termiczne na poddaszu użytkowym. Jak...

Analizując straty ciepła w budynkach mieszkalnych, stwierdza się że dach stanowi potencjalnie największą...

Ocieplanie poddasza. Montaż termoizolacji pod...

Tradycyjne mogą być tańce i stroje, ale niekoniecznie technologie. Do ocieplenia poddasza trzeba więc wybrać...

sponsor artykułu
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT