| muratordom.pl » Kingspan - termoizolacja domu » Ocieplenie tarasu i balkonu za pomocą płyt termoizolacyjnych
Termoizolacja tarasów

Ocieplenie tarasu i balkonu za pomocą płyt termoizolacyjnych

Dla budujących dom oczywiste jest ocieplanie ścian, podłóg i dachu. Natomiast ocieplenie tarasu lub balkonu często umyka ich uwadze. Niedoróbki w tych miejscach powodują, że już po pierwszej zimie widać efekty w postaci popękanej nawierzchni i zawilgoconych ścian. Są sposoby, aby tego unikąć - poznaj płyty termoizolacyjne.

Tagi: Kingspan

Zarówno balkony, jak i  tarasy nad pomieszczeniami powinny być izolowane termicznie. Inaczej będą źródłem dużych strat ciepła i innych kłopotów wynikających z braku właściwej izolacji (zawilgocenie na wewnętrznej stronie ścian i sufitów spowodowane kondensacją pary wodnej, przecieki, zniszczenia posadzek). Najlepiej, jeśli warstwy ocieplenia balkonu i tarasu zostaną uwzględnione w projekcie budowlanym, bo grubość materiału termoizolacyjnego ma w tym wypadku duże znaczenie. Poziom posadzki na tarasie i balkonie nie może być wyższy niż w pomieszczeniu.

Płyty termoizolacyjne: skuteczna izolacja tarasu i balkonu

Kingspan Insulation rekomenduje zastosowanie płyt termoizolacyjnych Kooltherm K3 Izolacja posadzek. Jest to płyta ze sztywnej pianki rezolowej o rekordowej wartości współczynnika przewodzenia ciepła, lambda λ = 0,020 W/(mK), dzięki czemu warstwa izolacji może być o połowę cieńsza niż w przypadku standardowego styropianu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku termomodernizacji budynków istniejących. Materiał zawiera ponad 90% cel zamkniętych, co powoduje bardzo dobrą odporność na wilgoć. Płyty termoizolacyjne Kooltherm K3 Izolacja posadzek są lekkie –  1 m3 waży około 30 kg, montuje się je mechanicznie, bez konieczności stosowania odzieży ochronnej. To rozwiązanie ocieplenia tarasu lub balkonu proste i szybkie w realizacji.

Sprawdź też:

Płyty termoizolacyjne: montaż

Płyty Kingspan Kooltherm K3 Izolacja posadzek należy układać na paraizolacji, którą przekrywa się podłoże nośne. Następnie, bezpośrednio na płytę należy położyć hydroizolację (papę bitumiczną), folię PE, matę drenażową i warstwę użytkową w postaci np. płytek na betonie.

Ocieplenie ścian wokół tarasu i balkonu

Jeżeli chodzi o ściany tarasu lub balkonu najlepiej zastosować do ocieplenia płyty Kingspan Kooltherm K5 Izolacja ścian do stosowania pod tynkami. Właściwości płyt sprawiają, że grubość izolacji jest znacznie mniejsza niż przy zastosowaniu tradycyjnych rozwiązań termoizolacyjnych. Dzięki temu zyskujemy przestrzeń, która w przypadku niewielkich balkonów czy loggi jest niezmiernie cenna. Zastosowanie płyt Kooltherm pozwala zyskać nawet 8% izolowanych powierzchni balkonów i tarasów. Dodatkowo ich zastosowanie zmniejsza koszty elementów wykończeniowych przy oknach i balkonach.

Jednak najistotniejszą cechą produktów Kooltherm jest spełnienie najwyższych wymogów stawianych materiałom izolacyjnym przeznaczonych dla budownictwa energooszczędnego, a to powoduje realny spadek kosztów ogrzewania i eksploatacji domu!

Fot.: KINGSPAN IZOLACJE
Wpływ ocieplenia na powierzchnię użytkową balkonu przy zastosowaniu tradycyjnej termoizolacji i Kooltherm K5

Kingspan Insulation, jako jedyny w Polsce oferuje płyty ze sztywnej pianki rezolowej w różnych okładzinach, odpowiednich do termoizolacji wybranych przegród. Aby zapoznać się ze wszystkimi produktami Kingspan Insulation, zapraszamy na stronę internetową www.kingspaninsulation.pl

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Przeczytaj dodatkowo:
Nowoczesne materiały termoizolacyjne do...

Budując własny dom warto przemyśleć jego przyszłe koszty eksploatacji. Koszty energii w ostatnich latach...

Remont domu z początku lat 70. Zobacz, jak...

Aby, dom z lat 70., był domem energooszczędnym musi przejść remont. Ważnym punktem remontu domu jest...

Ocieplanie poddasza. Montaż termoizolacji pod...

Tradycyjne mogą być tańce i stroje, ale niekoniecznie technologie. Do ocieplenia poddasza trzeba więc wybrać...

Ocieplenie poddasza, posadzki, ścian. Jak budować...

Właściwe ocieplenie poddasza, posadzki i ścian ma wpływ na koszty ogrzewania domu i wysokość...

Termoizolacja domu. Jaki materiał zastosować, aby...

Ostatnie zimy sprawiły, że inaczej patrzymy na problem dobrej termoizolacji domu. Tak zwane...

sponsor artykułu
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT