| muratordom.pl » Kingspan - termoizolacja domu » Sufity podwieszane – proste rozwiązanie i ciepłe wykończenie poddasza
Płyty sufitowe

Sufity podwieszane – proste rozwiązanie i ciepłe wykończenie poddasza

Wiele osób zastanawia się jak wykończyć poddasze nieużytkowe, czy jak wykonać ocieplenie sufitu w garażu, czy można zastosować sufity podwieszane? Kingspan Insulation proponuje bardzo proste rozwiązanie, które spełnia zarówno funkcję termoizolacyjną jak i estetyczną.

Termoizolacja poddasza i sufitu w garażu

Na sufity podwieszane proponujemy Państwu płyty termoizolacyjne PIR o nazwie Megaplus B.

Płyty sufitowe są w okładzinach aluminiowych w białym kolorze, co sprawia, że nie potrzebujemy już płyt kartonowo-gipsowych, malowania, ani żadnych innych zabiegów „upiększających”. Ze względu na ich kolor mamy również jaśniej w danym pomieszczeniu, co ułatwia korzystanie z niego.

Płyty Megaplus B poza właściwościami estetycznymi gwarantują nam termoizolację poddaszy. Wartość współczynnika lambda wynosi 0,025 W/(mK), co sprawia, że gdybyśmy chcieli stosować tradycyjne materiały termoizolacyjne, powinniśmy użyć prawie połowę grubszej warstwy, no i wiadomo, czymś izolację przykryć. Natomiast płyty Megaplus B są wręcz „samowystarczalne”.

Prosty montaż płyt sufitowych

Do ich montażu wystarczą profile, które układamy między płytami, podkładki do montażu oraz wkrętarka. Tak ułożone płyty Megaplus B same w sobie stanowią estetyczne wykończenie poddasza. Jeśli wykorzystamy je w pomieszczeniach gospodarczych, nie musimy się obawiać o ich zabrudzenia, ponieważ płyty Megaplus B są płytami zmywalnymi. A to ułatwi nam utrzymanie czystości w naszym pomieszczeniu.

Płyty Megaplus B mają ponad 90% cel zamkniętych, co sprawia, że bardzo dobrze bronią się przed wilgocią, a poza tym zachowują swoje wymiary i kształty na długie lata. Do ich montażu nie potrzeba odzieży ochronnej, ani specjalistycznego sprzętu. Ich waga – 1 m3 wazy ok. 30 kg – sprawia, że nie są problemowe jeśli chodzi o ich transport.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.kingspaninsulation.pl

Przeczytaj dodatkowo:
Termoizolacja domu. Jaki materiał zastosować, aby...

Ostatnie zimy sprawiły, że inaczej patrzymy na problem dobrej termoizolacji domu. Tak zwane...

Dlaczego rezolowe płyty izolacyjne są lepsze od...

W świetle aktualnie zachodzących zmian dotyczących wymagań izolacyjnych stawianych przegrodom budowlanym,...

Rosnące koszty ogrzewania a dobre ocieplenie domu

Zainteresowanie nowoczesnymi termoizolacjami, których współczynnik przewodzenia ciepła lambda...

Izolacja tarasu i balkonu za pomocą płyt...

Dla wszystkich budujących domy, oczywiste jest izolowanie ścian, podłóg i dachu, często zapominając o...

Solidne ocieplenie dachu - materiały...

Obecnie coraz częściej koszty eksploatacji domu stają się najważniejsze. Właśnie z tego powodu rośnie...

Oszczędności na wiele lat - ocieplenie domu...

Rosnące koszty energii wyprzedzają normy dotyczące wymaganej termoizolacji. Perspektywa wysokich...

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.