| muratordom.pl » Kingspan - termoizolacja domu » Remont domu z początku lat 70-tych. Zobacz, jak powstaje dom energooszczędny
Ocieplenie poddasza, podłogi, ścian. Pozbywamy się mostków termicznych

Remont domu z początku lat 70-tych. Zobacz, jak powstaje dom energooszczędny

Aby, dom z lat 70-tych, był domem energooszczędnym musi przejść remont. Ważnym punktem remontu domu jest pozbycie się mostków termicznych, poprzez ocieplenie poddasza, podłóg, ścian. Prawidłowo zaizolowany dom da nam gwarancję niższych kosztów ogrzewania.

Wiele mówi się dzisiaj o domach energooszczędnych. Ale jeśli ktoś już ma dom, który wybudowany był wiele lat wcześniej, nie będzie przecież budował nowego, bo to i koszty zbyt wielkie i trochę sensu w takim działaniu brak. Jednak, komfort oszczędnego ogrzewania, nie jest tylko dla tych, którzy dopiero budują swoje domy. Jeśli już taki dom mamy – nic straconego. Przy najbliższym, zapewne koniecznym remoncie domu, wystarczy wprowadzić drobne zmiany. Zacznijmy od dołu.

Ocieplenie podłogi

Posadzka, a na niej deski, niezbyt ładne i skrzypiące, bo w końcu tyle lat minęło... Pod podłogą jeszcze piwnica. Miała być ciepła, izolacja miała nie być potrzebna, a tu się okazuje, że jednak miało być dobrze, a wyszło jak zawsze. Ale Kingspan Insulation ma sposób na takie ocieplenie podłogi. Przy wymianie desek, parkietów, itp. Wystarczy po zerwaniu starej nawierzchni pod nowe pokrycie ułożyć płyty Kingspan Kooltherm K3 Izolacja posadzek o grubości 12 cm. Stosując takie rozwiązania, uzyskujemy parametr U= 0,17 (przy standardowej posadzce na podłożu betonowym).

Ocieplenie ścian

Jeśli podobne parametry osiągniemy na ścianach i dachu, to właściwie, izolacja domu będzie taka, jak w domu energooszczędnym. Tak więc dalej, ściany.

Kingspan Insulation proponuje płyty Kingspan Kooltherm K5 Izolacja ścian jako termoizolację ścian od zewnątrz pod tynk (metoda lekka-mokra). Rekordowa wartość współczynnika lamda wynoszącego już 0,020 W/(mK) powoduje, że stosując Kingspan Kooltherm K5 Izolacja ścian potrzebujemy mniej więcej połowę grubości tradycyjnej termoizolacji. A to dodatkowo sprawia, że nie potrzeba przedłużać okapu dachu, gdyż Kooltherm K5 "zmieście się" w już istniejącej przestrzeni.

Do termoizolacji muru trójwarstwowego dedykowane są płyty Kooltherm® K8 Izolacja muru trójwarstwowego, gwarantujące maksymalną izolacyjność, przy minimalnej grubości ocieplenia.

Jeśli mamy jednak możliwość izolacji jedyne od wewnątrz budynku - Kingspan Insulation rekomenduje płyty Kooltherm® K17 Izolacja wewnętrzna i Kooltherm K18. Są to płyty z rdzeniem z pianki rezolowej, zespolone z płytą kartonowo-gipsową. Takie rozwiązanie skutecznie przyspiesza pracę, gwarantuje wysoką termoizolacyjność oraz estetyczny wygląd pomieszczenia, dbając jednocześnie o to, aby kubatura pomieszczeń izolowanych nie zmniejszyła się w znaczący sposób.

Ocieplenie poddasza

Z ociepleniem poddasza jest podobnie. Jeśli między krokwiami jest położona warstwa izolacyjna między krokwiami, to wystarczy dołożyć 5 cm Kingspan Kooltherm K12 Izolacja wewnętrzna i uzyskujemy parametry dachu pasywnego. Takie rozwiązanie skutkuje również likwidacją mostków termicznych.

Tak zaizolowany dom, staje się domem energooszczędnym oraz daje nam gwarancję, że koszty ogrzewania nie będą tak wysokie jak przed modernizacją domu. Poza tym, w myśl dyrektywy UE, która zacznie obowiązywać od 2018 – uzyskamy wszelkie możliwe dokumenty i certyfikaty, gdybyśmy chcieli taki dom jednak sprzedać.

Szczegóły dotyczące płyt Kooltherm na stronie www.kingspaninsulation.pl

Przeczytaj dodatkowo:
Ocieplenie poddasza, posadzki, ścian. Jak budować...

Właściwe ocieplenie poddasza, posadzki i ścian ma wpływ na koszty ogrzewania domu i wysokość...

Termoizolacja domu. Jaki materiał zastosować, aby...

Ostatnie zimy sprawiły, że inaczej patrzymy na problem dobrej termoizolacji domu. Tak zwane...

Sufity podwieszane – proste rozwiązanie i ciepłe...

Wiele osób zastanawia się jak wykończyć poddasze nieużytkowe, czy jak wykonać ocieplenie sufitu w...

Dlaczego rezolowe płyty izolacyjne są lepsze od...

W świetle aktualnie zachodzących zmian dotyczących wymagań izolacyjnych stawianych przegrodom budowlanym,...

Solidne ocieplenie dachu - materiały...

Obecnie coraz częściej koszty eksploatacji domu stają się najważniejsze. Właśnie z tego powodu rośnie...

sponsor artykułu
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT