| muratordom.pl » Okładziny dekoracyjne do wnętrz i na elewację » Trzy składniki nowoczesnego domu - kamień, szkło i cegła dekoracyjna

Trzy składniki nowoczesnego domu - kamień, szkło i cegła dekoracyjna

Prostota i minimalizm to kluczowe cechy nowoczesnego domu. Amatorzy tego stylu wyznają zasadę „mniej znaczy więcej”. Kamień i cegła ozdobna tworzą surowy, ale przyjazny klimat. W nowoczesnym domu próżno doszukiwać się antycznych bibelotów, czy artystycznego nieładu w układzie mebli i dodatków. Króluje tam natomiast porządek, geometria i ascetyzm. W aranżacjach wnętrz dominuje funkcjonalność.

Elewacja z kamienia dekoracyjnego

Prostota nowoczesnego domu jest widoczna również w jego architektonicznej bryle. Przeważają surowe prostopadłościany. Nowoczesne elewacje lubią kamień, cegłę, szkło, i stal. Ciekawą propozycją są płytki elewacyjne imitujące ciosany kamień Amsterdam Stegu. Wyrazista struktura tworzy piękny rysunek kamienia. Razem z metalicznymi balustradami i dużymi taflami szkła w oknach tworzy wizualnie integralną całość.

Szkło we wnętrzu

Wnętrze nowoczesnego domu stawia na otwartą przestrzeń, podzieloną jedynie umownie na części pełniące określone funkcje mieszkalne. Dlatego bardzo często salon, kuchnia i jadalnia to wspólna przestrzeń, przedzielona barem lub funkcjonalną wyspą kuchenną. Układ pozostałych pomieszczeń jest nieskomplikowany. Rezygnuje się z sieci korytarzyków, zbędnych ścian i przepierzeń, by ułatwić poruszanie się po domu i zyskać dodatkową przestrzeń.

Duże otwarte przestrzenie zapewniają napływ odpowiedniej ilości naturalnego światła i pozwalają na wentylację wnętrz pod płaskim dachem. Jeśli jednak zależy nam na podzieleniu przestrzeni, to optymalnym rozwiązaniem są ściany szklane lub ażurowe. Bardzo dobrze sprawdzi się również szkło mleczne lub kompozycje z luksferów.

Autor: undicilandia.it

Kamień i cegła dekoracyjna

Pokrycie ścian we wnętrzu nowoczesnym jest bardzo ważne, ponieważ biorąc pod uwagę minimalną ilość mebli, sprzętów, czy dodatków, na nich spoczywa odpowiedzialność za charakter wystroju. Mile widziane są surowe, wręcz industrialne struktury, sprawiające wrażenie niewykończonych. Oprócz farb, warto wykorzystać beton, drewno, a także kamienne płytki i cegłę.

Przeczytaj dodatkowo:
Tradycyjny salon – przestrzeń dla miłośników...

Salon to miejsce, gdzie można wypocząć i spędzić wspólnie czas. Pełni również funkcję...

Sielski klimat w centrum miasta, czyli jak...

Zgodnie z duchem postępu wiele wnętrz zaaranżowanych jest nowocześnie i sterylnie. Styl rustykalny w...

Jak samodzielnie przeprowadzić metamorfozę...

Elewacja to wizytówka każdego budynku, dlatego należy zadbać, aby wyglądała zawsze świeżo i...

Ekotrendy – aranżacja wnętrza zgodnie z naturą

Aranżacja wnętrza nawiązująca do stylu eko i uwzględniająca naturalne materiały jest coraz bardziej...

Płytki betonowe na elewacje i do wnętrz

Płytki betonowe to pomysł na ciekawą aranżację zarówno ścian wewnętrznych, jak i elewacji. Zobacz...

Wykończenie ścian płytkami gipsowymi

Płytki gipsowe to sposób na szybką metamorfozę wnętrza. Układanie ich jest łatwe i nie wymaga...

sponsor artykułu
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT