| muratordom.pl » Okładziny dekoracyjne do wnętrz i na elewację » Jak samodzielnie przeprowadzić metamorfozę elewacji? Samodzielny montaż płytek na elewacji

Jak samodzielnie przeprowadzić metamorfozę elewacji? Samodzielny montaż płytek na elewacji

Elewacja to wizytówka każdego budynku, dlatego należy zadbać, aby wyglądała zawsze świeżo i estetycznie. Na fasadzie domu będą osiadają zanieczyszczenia pochodzące ze spalin, a także zwykły kurz. Sprawdź, jak samodzielnie ułożyć płytki elewacyjne, które odmienią elewację Twojego domu.

Płytki elewacyjne z gotową fugą – sposób na szybki remont elewacji

Płytka z gotową fugą firmy Stegu, jest produktem, który zaskoczył rynek budowlany. Wcześniej ominięcie obowiązku wypełniania szczelin specjalną masą wydawało się niemożliwe. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik zaoszczędzi mnóstwo czasu. Fuga stanowi przedłużenie płytki i jest utrzymana w tym samym kolorze, zatem całość zachowuje jednolity wygląd.

W ten sposób unikniemy także błędnego doboru barwy fugi, jak również wszelkich nierówności wynikających z nieumiejętnego kładzenia płytek. Dodatkowo powstała elewacja nie różni się wyglądem od fasady wykonanej z cegły. Jest zatem klasyczną i trwałą dekoracją każdego budynku.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Autor: Stegu

Płytka cegłopodobna BOSTON to innowacyjny produkt na rynku okładzin elewacyjnych. Główną zaletą płytki elewacyjnej z fugą jest prosty i szybki montaż, który nie wymaga fugowania.

Przygotowanie płytek elewacyjnych i ścian do układania

Przed przystąpieniem do kładzenia płytek z gotową fugą należy oczyścić ścianę. W miarę możliwości powinno się usunąć poprzednie warstwy farby i wygładzić powierzchnię. Następnie należy całość zagruntować i pozostawić na dobę do wyschnięcia – dzięki temu zabiegowi klej będzie lepiej przytrzymywał płytki. Kolejnego dnia można zabrać się do klejenia okładziny. Każdą płytkę przed umieszczeniem na ścianie należy oczyścić od spodu – to sprawi, że jej powierzchnia będzie gładka. Następnie można przystąpić do tworzenia elewacji.

Klejenie płytek elewacyjnych

Klejenie płytek elewacyjnych należy zacząć od narożników, wówczas łatwiej będzie dopasowywać kolejne elementy. Pracę najlepiej zacząć od dołu i układać najpierw linie poziome i rzędami zmierzać ku górze. Ważne jest zwracanie uwagi na odpowiednie ułożenie fug (ku górze) – każdy element posiada przedłużenia z dwóch stron i trzeba je układać w taki sposób, żeby w efekcie końcowym wszystkie płytki były otoczone spoiną. Odpowiednie nakładanie kleju jest kwestią szczególnie istotną, gdyż decyduje o trwałości całej elewacji. Umieszcza się go na spodzie płytki za pomocą pacy grzebieniowej, która pozostawia pofalowaną fakturę kleju na płytce. Po dociśnięciu klej rozłoży się równomiernie na całym elemencie, zapewniając mu idealną trwałość i stabilność.

Ważne jest, żeby klej pokrywał minimum 80% powierzchni spodu. Nadmiar kleju, który wypłynie poza położoną okładzinę można usunąć szpachelką i wykorzystać do dalszej pracy. Jeśli natomiast płytkę trzeba dociąć, należy zrobić to za pomocą piły kątowej – zapewni ona precyzyjne cięcie.

Autor: Stegu

Płytki elewacyjne BOSTON połączone z fugą to gwarancja idealnego doboru koloru spoiny do płytek

Zabezpieczenie elewacji z płytek elewacyjnych

Kiedy już wszystkie płytki elewacyjne zostały położone, wówczas należy się zastanowić nad jej solidnym zabezpieczeniem. Płytki elewacyjne z gotową fugą firmy Stegu, są odporne na szkodliwe działanie mrozu i innych czynników zewnętrznych, lecz dla ochrony koloru oraz dodatkowego nadania jej odporności, warto całość zaimpregnować – należy to zrobić 14 dni po położeniu płytek. Po tym zabiegu elewacja domu jest gotowa.

Przeczytaj dodatkowo:
Płytki betonowe na elewacje i do wnętrz

Płytki betonowe to pomysł na ciekawą aranżację zarówno ścian wewnętrznych, jak i elewacji. Zobacz...

Tradycyjny salon – przestrzeń dla miłośników...

Salon to miejsce, gdzie można wypocząć i spędzić wspólnie czas. Pełni również funkcję...

Elewacja z kamieniem w roli głównej. Szerokie...

Kamień ozdobny to ponadczasowy materiał. Nic dziwnego, że współcześnie jest jednym z najczęściej...

Jak wykończyć dom w stylu skandynawskim? Prosty...

Proste rozwiązania i dominująca biel to główne cechy stylu skandynawskiego. Cieszący się coraz większą...

Sielski klimat w centrum miasta, czyli jak...

Zgodnie z duchem postępu wiele wnętrz zaaranżowanych jest nowocześnie i sterylnie. Styl rustykalny w...

sponsor artykułu
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT