| muratordom.pl » Okładziny dekoracyjne do wnętrz i na elewację » Ekotrendy – aranżacja wnętrza zgodnie z naturą

Ekotrendy – aranżacja wnętrza zgodnie z naturą

Aranżacja wnętrza nawiązująca do stylu eko i uwzględniająca naturalne materiały jest coraz bardziej popularna. Dlaczego tak się dzieje? Człowiek przez wiele lat eksploatował środowisko naturalne, nie myśląc o następstwach swoich działań. Dziś, kiedy widzimy namacalne skutki ingerencji w naturę, przyszedł moment opamiętania, a wręcz walki o przyszłość naszej planety. Ekologiczny styl życia stał się pewnym trendem i objął wiele dziedzin codzienności, w tym architekturę wnętrz.

Ekotrend w aranżacji przestrzeni to tworzenie miejsc przyjaznych naturze, to projekty wyrażające troskę o środowisko, to umiejętne wykorzystanie materiałów z odzysku i ukłon w stronę piękna przyrody, która jest niewyczerpanym źródłem inspiracji.

Wnętrze w stylu eko, inspirowane naturą, charakteryzuje się prostotą, spokojem i harmonią - stanowi idealne miejsce odpoczynku i schronienie przed zgiełkiem codzienności. Cechuje je lekki i bardzo przyjazny klimat. Jak go uzyskać? Jak uciec przed pędzącym trybem życia?

Autor: Mauricio Fuertes

Wnętrze w stylu eko

Autor: Mauricio Fuertes

Wnętrze w stylu eko

W ekologicznym wnętrzu postaw na jasną paletę barw

Ekologiczne wnętrza są skromne, nie epatują krzykliwą kolorystyką, lecz nawiązują do naturalnych kolorów ziemi. Pięknie sprawdzą się w nim złamane biele, szarości, piaskowe beże, czy różne odcienie brązów czy brudnych róży.

Autor: Pracownia projektowa Domilimetra

Projekt bazuje na odcieniach bieli oraz szarości, a mocne akcenty graficzno-kolorystyczne nadają wnętrzu odpowiedni szyk, smak i elegancję.

Barwy te podkreślają ciemniejsze meble i dodatki. Warto postawić na jasne ściany. Firma Stegu proponuje do tego rodzaju wnętrz płytki dekoracyjne, imitujące bieloną cegłę. W styluach eko i rustykalnym idealnie sprawdzi się linia LOFT oraz linia PARMA.

Ceglane ściany kojarzą się z prostotą i surowością materiału, ale również nadają domowego, ciepłego charakteru i sprawiają, że wnętrze jest optycznie bardziej przestronne. Biel również rozjaśnia i dodaje wnętrzu świeżości. Świetnie komponuje się z surowym, matowym drewnem.

Autor: italianic.com

Biel i surowe drewno we wnętrzu

W aranżacji w stylu eko używaj jak najmniej przetworzonych materiałów

Idea eko daleka jest od stosowania tworzyw sztucznych i wysoko przetworzonych materiałów. Rezygnujemy zatem z jakiejkolwiek postaci plastiku i tkanin syntetycznych. Króluje natomiast wiklina, kamień, rattan, juta oraz wszelkie materiały naturalne np. płótno lniane i bawełna.

Drewno występuje w postaci podłóg, elementów dekoracyjnych na ścianie, belek sufitowych, ram okiennych czy prostych w formie, funkcjonalnych mebli.

Autor: Sveinung Brathen

Przeczytaj dodatkowo:
Jak wykończyć dom w stylu skandynawskim? Prosty...

Proste rozwiązania i dominująca biel to główne cechy stylu skandynawskiego. Cieszący się coraz większą...

Wykończenie ścian płytkami gipsowymi

Płytki gipsowe to sposób na szybką metamorfozę wnętrza. Układanie ich jest łatwe i nie wymaga...

Jak samodzielnie przeprowadzić metamorfozę...

Elewacja to wizytówka każdego budynku, dlatego należy zadbać, aby wyglądała zawsze świeżo i...

5 pomysłów na modyfikacją projektu gotowego bez...

Wybranie gotowego projektu domu to propozycja dla osób, które nie chcą ponosić wysokich...

Sielski klimat w centrum miasta, czyli jak...

Zgodnie z duchem postępu wiele wnętrz zaaranżowanych jest nowocześnie i sterylnie. Styl rustykalny w...

Trzy składniki nowoczesnego domu - kamień, szkło...

Prostota i minimalizm to kluczowe cechy nowoczesnego domu. Amatorzy tego stylu wyznają zasadę „mniej...

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.