| muratordom.pl » Okładziny dekoracyjne do wnętrz i na elewację » Ekotrendy – aranżacja wnętrza zgodnie z naturą

Ekotrendy – aranżacja wnętrza zgodnie z naturą

Aranżacja wnętrza nawiązująca do stylu eko i uwzględniająca naturalne materiały jest coraz bardziej popularna. Dlaczego tak się dzieje? Człowiek przez wiele lat eksploatował środowisko naturalne, nie myśląc o następstwach swoich działań. Dziś, kiedy widzimy namacalne skutki ingerencji w naturę, przyszedł moment opamiętania, a wręcz walki o przyszłość naszej planety. Ekologiczny styl życia stał się pewnym trendem i objął wiele dziedzin codzienności, w tym architekturę wnętrz.

Ekotrend w aranżacji przestrzeni to tworzenie miejsc przyjaznych naturze, to projekty wyrażające troskę o środowisko, to umiejętne wykorzystanie materiałów z odzysku i ukłon w stronę piękna przyrody, która jest niewyczerpanym źródłem inspiracji.

Wnętrze w stylu eko, inspirowane naturą, charakteryzuje się prostotą, spokojem i harmonią - stanowi idealne miejsce odpoczynku i schronienie przed zgiełkiem codzienności. Cechuje je lekki i bardzo przyjazny klimat. Jak go uzyskać? Jak uciec przed pędzącym trybem życia?

Autor: Mauricio Fuertes

Wnętrze w stylu eko

Autor: Mauricio Fuertes

Wnętrze w stylu eko

W ekologicznym wnętrzu postaw na jasną paletę barw

Ekologiczne wnętrza są skromne, nie epatują krzykliwą kolorystyką, lecz nawiązują do naturalnych kolorów ziemi. Pięknie sprawdzą się w nim złamane biele, szarości, piaskowe beże, czy różne odcienie brązów czy brudnych róży.

Autor: Pracownia projektowa Domilimetra

Projekt bazuje na odcieniach bieli oraz szarości, a mocne akcenty graficzno-kolorystyczne nadają wnętrzu odpowiedni szyk, smak i elegancję.

Barwy te podkreślają ciemniejsze meble i dodatki. Warto postawić na jasne ściany. Firma Stegu proponuje do tego rodzaju wnętrz płytki dekoracyjne, imitujące bieloną cegłę. W styluach eko i rustykalnym idealnie sprawdzi się linia LOFT oraz linia PARMA.

Ceglane ściany kojarzą się z prostotą i surowością materiału, ale również nadają domowego, ciepłego charakteru i sprawiają, że wnętrze jest optycznie bardziej przestronne. Biel również rozjaśnia i dodaje wnętrzu świeżości. Świetnie komponuje się z surowym, matowym drewnem.

Autor: italianic.com

Biel i surowe drewno we wnętrzu

W aranżacji w stylu eko używaj jak najmniej przetworzonych materiałów

Idea eko daleka jest od stosowania tworzyw sztucznych i wysoko przetworzonych materiałów. Rezygnujemy zatem z jakiejkolwiek postaci plastiku i tkanin syntetycznych. Króluje natomiast wiklina, kamień, rattan, juta oraz wszelkie materiały naturalne np. płótno lniane i bawełna.

Drewno występuje w postaci podłóg, elementów dekoracyjnych na ścianie, belek sufitowych, ram okiennych czy prostych w formie, funkcjonalnych mebli.

Autor: Sveinung Brathen

Przeczytaj dodatkowo:
Tradycyjny salon – przestrzeń dla miłośników...

Salon to miejsce, gdzie można wypocząć i spędzić wspólnie czas. Pełni również funkcję...

Elewacja z kamieniem w roli głównej. Szerokie...

Kamień ozdobny to ponadczasowy materiał. Nic dziwnego, że współcześnie jest jednym z najczęściej...

Wykończenie elewacji kamieniem. Pomysły na...

Kamień można stosować na ogrodzeniach i fasadach domu. Mimo wysokiej ceny kamienia elewacyjnego, kamienna...

5 pomysłów na modyfikacją projektu gotowego bez...

Wybranie gotowego projektu domu to propozycja dla osób, które nie chcą ponosić wysokich...

Echo rewolucji przemysłowej w Twoim mieszkaniu –...

Styl industrialny kojarzy się z przestronnymi wnętrzami, wysokimi sufitami, stalowymi elementami konstrukcji,...

Płytki betonowe na elewacje i do wnętrz

Płytki betonowe to pomysł na ciekawą aranżację zarówno ścian wewnętrznych, jak i elewacji. Zobacz...

sponsor artykułu
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT