| muratordom.pl » Okładziny dekoracyjne do wnętrz i na elewację » Tradycyjny salon – przestrzeń dla miłośników stylu klasycznego

Tradycyjny salon – przestrzeń dla miłośników stylu klasycznego

Salon to miejsce, gdzie można wypocząć i spędzić wspólnie czas. Pełni również funkcję reprezentacyjną, dlatego ważne jest to, jak urządzić salon, aby spełniał nasze oczekiwania. Tradycyjny salon, mimo zmieniających się trendów, jest zawsze na czasie. Jeśli wolimy pokoje ciepłe i przytulne, warto zaprojektować wnętrze w stylu klasycznym.

Tradycja nie ugina się pod presją mody i niezależnie od niej - ma wielu miłośników. Zapewne dlatego, że jej ponadczasowe piękno i elegancja dobrze się kojarzą, są znane i przez to nie ma ryzyka, że stworzony klimat nie będzie pasował domownikom.

Autor: Saukkonen + Partners

Klasyczny salon

Klasyczny salon

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Klasyczny salon utrzymany jest w jasnych barwach. Króluje biel, beż i brąz. Raczej rezygnuje się z innych kolorów, ponieważ kolorystyka ma oddawać spokój, o który trudno przy jaskrawych, krzykliwych odcieniach. Te trzy kolory, oprócz typowej czerni, to również synonim elegancji.

Autor: Swarzędz Home Sp. z o. o.

Kamień dekoracyjny

W tworzeniu całego klimatu niezwykle ważne są ściany, które okalają przestrzeń i stanowią największy, „widoczny” element wnętrza. Idealną propozycją przy aranżowaniu tradycyjnego salonu są kamienne dekoracje ścienne, dodające smaku całości, czyniąc ją bardziej wyrafinowaną. Stegu w swojej ofercie ma produkty, spełniające oczekiwania zakochanych w klasyce. Trzy linie kamienia dekoracyjnego: CRETA, NEPAL i CAIRO wpisują się w założenia, dodając od siebie coś extra poprzez swoją strukturę.

Stegu zróżnicowało ofertę na tyle, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Kolekcja CRETA to białe, jednolite kamienne bloki z naturalnymi przebarwieniami, NEPAL kusi ciepłymi akcentami, zaś VENEZIA to wyszukana forma dekoracji przykuwająca uwagę podłużnymi, gęsto kładzionymi elementami i segmentami kontrastującymi. Pamiętajmy, że pokrywanie całych ścian kamienną płytką to tylko jedna z wielu opcji., Płytki wyglądają równie ciekawie w towarzystwie farby lub drewnianych paneli. Kamień dekoracyjny można wykorzystać do zaznaczania funkcjonalnych stref w pomieszczeniu, np. części telewizyjnej lub stołowej.

Creta, Nepal, Cairo

Venezia

Klasyczne meble

Tradycyjny salon kocha drewno. To materiał uniwersalny, trwały i wiecznie żywy, dlatego warto zainwestować w drewniane meble i dodatki. Jednak ważne, by pasowały do siebie stylem, ponieważ klasyczny salon powinien być spójny i przemyślany , pozbawiony przypadkowych wyborów. Bardzo ważnym elementem jest również duża, wygodna kanapa, która skupia członków rodziny ipozwala na zregenerowanie sił./. Obicie powinno być z jasnej tkaniny. Leżące na niej poduchy to zazwyczaj element dekoracyjny, który nadaje wnętrzu osobistego charakteru. Oprócz kanapy warto pamiętać o tapicerowanych fotelach, w których można się przyjemne zatopić po męczących godzinach pracy.

Stylowe dodatki

Istotnym składnikiem klasycznej aranżacji jest solidnych rozmiarów dywan, zazwyczaj o mięsistym włosiu. Ociepla on wnętrze i czyni je przytulnym, a także zachęca do chodzenia na boso, co sprzyja tworzeniu domowej atmosfery.

Wpływ na nią mają również kominek, żyrandole,obrusy i ciężkie zasłony, a także żywe rośliny - poustawiane na drewnianych kwietnikach lub rosnące w dużych donicach na podłodze, tuż pod oknami.

Przeczytaj dodatkowo:
Wykończenie elewacji kamieniem. Pomysły na...

Kamień można stosować na ogrodzeniach i fasadach domu. Mimo wysokiej ceny kamienia elewacyjnego, kamienna...

Jak samodzielnie przeprowadzić metamorfozę...

Elewacja to wizytówka każdego budynku, dlatego należy zadbać, aby wyglądała zawsze świeżo i...

Drewniane panele ścienne [INSPIRACJE]

Ściany wewnętrzne można pomalować, położyć na nich tapetę lub wykończyć drewnianymi panelami ściennymi. Taka...

Jak wykończyć dom w stylu skandynawskim? Prosty...

Proste rozwiązania i dominująca biel to główne cechy stylu skandynawskiego. Cieszący się coraz większą...

Echo rewolucji przemysłowej w Twoim mieszkaniu –...

Styl industrialny kojarzy się z przestronnymi wnętrzami, wysokimi sufitami, stalowymi elementami konstrukcji,...

sponsor artykułu
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT