| muratordom.pl » Hager - informacje dla inwestorów indywidualnych » Rozdzielnice elektryczne do pomieszczeń o wysokich wymaganiach

Rozdzielnice elektryczne do pomieszczeń o wysokich wymaganiach

Sprawdź nowoczesne rozwiązania przeznaczone do ochrony aparatów i instalacji. Gdzie można zastosować rozdzielnice elektryczne? Skrzynki elektryczne do pomieszczeń specjalistycznych. Montaż na zewnątrz i wewnątrz budynku.

Rozdzielnica elektryczna vector – rozwiązanie dla wymagających

Rozdzielnice vector to rozwiązanie dedykowane do obiektów i pomieszczeń o wysokich wymaganiach środowiskowych. Obudowy wykonane z termoutwardzalnego tworzywa sztucznego przeznaczone są do ochrony aparatów i instalacji. Doskonale sprawdzają się w halach przemysłowych, garażach, myjniach samochodowych, piwnicach, a teraz także do ochrony urządzeń montowanych zewnętrznie. Vector dostępny jest w dwóch podstawowych wersjach – vector I oraz vector II. Osobną podgrupą vector II są obudowy do wyłączników bezpieczeństwa.

WARTO WIEDZIEĆ

Rozdzielnice vector I

Przeznaczone są do stosowania we wnętrzu lub na zewnątrz pod zadaszeniem. Rozdzielnice zostały przygotowane do zabudowy aparatury modułowej oraz prostych układów automatyki. Wersja podstawowa umożliwia rozdział energii elektrycznej przez zabudowę aparatury modułowej o sumarycznej objętości do 72 modułów. Dzięki standardowemu wyposażeniu, możliwość pomyłki na etapie zamówienia została zredukowana do minimum. Zastosowanie dodatkowego zamka podnosi bezpieczeństwo instalacji i ogranicza dostęp osobom niepowołanym.

Vector występuje również jako obudowa z płytą montażową, co pozwala na realizację obwodów automatyki takiej, jak np. zabudowa sterownika myjni samochodowej lub podobnych instalacji.
Dla najbardziej wymagających użytkowników, rozdzielnica vector I jest dostępna jako pusta obudowa pozwalająca na zabudowę akcesoriów wybranych przez prefabrykatora.

Rozdzielnice vector II

Przygotowane zostały w oparciu o opinie klientów i potrzeby ewoluującego rynku. Wśród rozdzielnic vector II znajdują się rozwiązania dedykowane do instalacji napowietrznych, oraz obudowy przycisków bezpieczeństwa.

Autor: Hager

Rodzina rozdzielnic vector to wykonane z termoutwardzalnego tworzywa sztucznego obudowy,
przeznaczone do ochrony aparatów i instalacji, stosowane w halach przemysłowych, garażach,
myjniach samochodowych, piwnicach, a teraz także do ochrony urządzeń montowanych zewnętrznie.

Rozdzielnice vector do zadań specjalnych na zewnątrz

Nowością w ofercie są rozdzielnice vector outdoor, wykonane z tworzywa sztucznego, odpornego na czynniki atmosferyczne oraz długotrwałe działanie promieniowania UV. Rozdzielnice tego typu mogą być stosowane w systemach fotowoltaicznych. Ze względu na specyfikę rozwiązań systemów fotowoltaicznych, w dostępnych akcesoriach znajdują się uchwyty umożliwiające montaż na konstrukcjach słupowych.

Autor: Hager

Rozdzielnice natynkowe:

- dla aparatury do 63 A

- wykonanie z szyną nośną TS35, 1-4 rzędowe

- przeznaczone do montażu na zewnątrz pomieszczeń, wykonane z poliwęglanu, odporne na szkodliwe działanie promieniowania UV

- napięcie izolacji 1000 V DC

- możliwość montażu na słupach i masztach za pośrednictwem dedykowanych uchwytów (dla VE106PN/SN i VE110PN/SN)

- próba palności 850°C metodą rozżarzonego drutu wg EN 60695-2

- zaciski PE/N zamawiane oddzielnie

- możliwość ogrzewania za pomocą grzałki FL252Z

- II klasa ochronności, IP65, IK08

- kolor RAL 7035 (jasnoszary)

- normy: DIN VDE 0603 część 1, EN 61439-3, IEC 60670-24

- możliwość plombowania

- temperatura pracy: -25 °C do +100 °C.

WAŻNE

Jak przeprowadzić bezpieczny montaż rozdzielnic outdoor?

Przemyślane rozwiązania konstrukcyjne (uchwyty do prowadzenia kabli wewnątrz rozdzielnicy, dodatkowy zamek do drzwi, możliwość łatwej zmiany kierunku otwierania, przygotowanie do plombowania i szereg innych) w połączeniu z szeroką gamą wyposażenia dodatkowego, zapewniają wygodę montażu i bezpieczeństwo użytkowania.

Rozdzielnice vector zapewniają bezpieczeństwo na najwyższym poziomie i umożliwiają zastosowanie w instalacjach dostępnych dla osób postronnych. Są zgodne z obowiązującymi normami, a w szczególności PN-EN-61439-3, która narzuca parametry takie, jak stopień szczelności IP:65 oraz wytrzymałość na uderzenia IK:08 (dla vector outdoor).

Materiał, z którego zostały wykonane rozdzielnice (polistyren PS CPDS 827) i drzwiczki (poliwęglan) zostały sprawdzone zgodnie z normą EN 60695-2 pod kątem wpływu temperatury metodą rozżarzonego drutu o temperaturze 850°C.

Rozdzielnice vector outdoor firmy Hager można zakupić w promocyjnej cenie do końca sierpnia 2016 roku.

Przeczytaj dodatkowo:
Kanały grzebieniowe w rozdzielnicach...

Kanały grzebieniowe to funkcjonalne rozwiązanie przeznaczone do organizacji przewodów w obudowach i...

Gniazda i włączniki elektryczne – rewolucyjne...

Pierwsze rozwiązanie konstrukcyjne mechanizmów i łączników na rynku. Rewolucja polega na...

Konfigurator osprzętu Berker by Hager – nowe...

Konfigurator osprzętu pozwala na zaprojektowanie osprzętu, który jest niezbędny dla prawidłowego...

Innowacyjny osprzęt elektroinstalacyjny Berker by...

Trzy niepowtarzalne serie łączników wyróżniają się okrągłym, harmonijnym kształtem...

Jak zabezpieczyć instalację elektryczną na...

Zewnętrzna instalacja elektryczna musi spełniać przede wszystkim wymagania szczelności i trwałości....

Zaprojektuj osprzęt elektroinstalacyjny w swoim...

Zaprojektuj osprzęt elektroinstalacyjny w ekspresowym tempie. Wypróbuj konfigurator i wybierz gniazdka...

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.