| muratordom.pl » Hager - informacje dla inwestorów indywidualnych » Jak zabezpieczyć instalację elektryczną na zewnątrz budynku przed wilgocią?

Jak zabezpieczyć instalację elektryczną na zewnątrz budynku przed wilgocią?

Zewnętrzna instalacja elektryczna musi spełniać przede wszystkim wymagania szczelności i trwałości. Oświetlenie zewnętrzne narażone jest na działanie wilgoci, co może powodować jej uszkodzenie. Czym powinna cechować się instalacja elektryczna na zewnątrz budynku?

Ambitne projekty nowoczesnych elewacji i ogrodów powstają w oparciu o najwyższej jakości materiały, dlatego wymagają dopracowania w każdym szczególe. Osprzęt elektryczny z serii Berker W.1 do zewnętrznego montażu natynkowego i podtynkowego, proponuje coś więcej niż tylko bezpieczeństwo i trwałość. Dzięki swojemu stylowemu wzornictwu stanowi harmonijny element modnych aranżacji przydomowej przestrzeni. Ze względu na podwyższoną klasę ochrony IP 55 daje przy tym dużo większą dowolność planowania instalacji – może być bezpiecznie stosowany również w miejscach wystawionych na bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych.

Oświetlenie zewnętrzne – bezpieczna instalacja elektryczna

Seria Berker W.1 wyróżnia się podwyższoną klasą szczelności IP 55, co oznacza, że obudowa efektywnie chroni elementy okablowania przed wnikaniem pyłu z powietrza i strumieniami wody. Mechanizm nie ulega uszkodzeniu nawet w warunkach intensywnej ulewy, dlatego łączniki i gniazda mogą być umieszczane także w miejscach niezadaszonych. Nieprzepuszczalność obudowy gwarantuje łatwy w montażu moduł uszczelniający, złożony z membrany i pokrywy mechanizmu łącznika. Membrana uszczelniająca niweluje nierówności podłoża i eliminuje możliwość przedostawania się wody. Pomimo zastosowania dodatkowych rozwiązań uszczelnienia, osprzęt jest bardzo łatwy i szybki w montażu. Zapewnia to innowacyjny system zatrzaskowy i śruby dokręcane tylko na ćwierć obrotu. Uszczelnienie zostało zaprojektowane w taki sposób, by pozostawić maksymalną ilość miejsca na manewry przy podłączaniu okablowania.

Instalacja elektryczna na budynku – designerski akcent na elewacji

Nowoczesne trendy w projektowaniu urządzeń elektronicznych dyktują prostotę wzornictwa i ukrycie wszelkich zbędnych elementów. Nowa seria Berker W.1 przekonuje swoim nowoczesnym designem, który doskonale komponuje się zwłaszcza z minimalistyczną architekturą, wymagającą dbałości o każdy detal. Produkty są dostępne w dwóch odcieniach: aluminiowej szarości i śnieżnej bieli. Szary odcień oraz delikatnie zaokrąglone linie obudowy sprawiają, że wygląda ona lekko i subtelnie. Jasny akcent kolorystyczny dodatkowo potęguje optyczne wrażenie smukłości.

Łączniki i gniazda w tonacji aluminium doskonale prezentują się na tle szerokiej gamy modnych materiałów elewacyjnych – cegły klinkierowej, betonu architektonicznego czy drewnianych paneli. Natomiast modele w kolorze białym to klasyczna propozycja dla zwolenników tradycyjnych, ponadczasowych rozwiązań. Innowacyjny design produktów z serii Berker W.1 podkreśla dodatkowo opcjonalne podświetlenie ramki chłodnym światłem o niebieskiej barwie. Nadaje łącznikom bardzo futurystycznego wyglądu, a przy tym pełni funkcje praktyczne jako oświetlenie kontrolne lub pomocnicze. W ofercie dodatkowo występują modele z podświetlanym polem opisowym, które pozwalają na szybką orientację w instalacji, nawet przy braku oświetlenia.

Przeczytaj dodatkowo:
Gniazda elektryczne - nowoczesne wzornictwo do...

Nowoczesny osprzęt elektroinstalacyjny dla wymagających klientów. Włączniki i gniazda elektryczne o...

Zaprojektuj osprzęt elektroinstalacyjny w swoim...

Zaprojektuj osprzęt elektroinstalacyjny w ekspresowym tempie. Wypróbuj konfigurator i wybierz gniazdka...

Pięciorzędowa rozdzielnica podtynkowa –...

Rozdzielnica elektryczna w konfiguracji 5-rzędowej z 60 miejscami na aparaty modułowe. Osprzęt...

Tehalit.design - elegancki sposób na prowadzenie...

W każdym domu znajdują się nowoczesne urządzenia multimedialne, które wymagają podłączenia do...

Rozdzielnice elektryczne do pomieszczeń o...

Sprawdź nowoczesne rozwiązania przeznaczone do ochrony aparatów i instalacji. Gdzie można zastosować...

Radio podtynkowe. Słuchaj muzyki i wiadomości w...

Małe, eleganckie oraz funkcjonalne radio podtynkowe to bardzo praktyczny zamiennik typowego, przenośnego...

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.