| muratordom.pl » GEBERIT - kompleksowe rozwiązania do Twojej łazienki » Remont łazienki – poradnik remontującej kobiety

Remont łazienki – poradnik remontującej kobiety

Właśnie kupiłaś mieszkanie lub podjęłaś decyzję o remoncie łazienki? Warto zadbać o prawidłową współpracę z wykonawcą. To właśnie dobra komunikacja z fachowcem jest kluczem do sukcesu i pomyślnego zakończenia remontu łazienki lub nawet całego domu. Poznaj porady ekspertów.

1. Znajdź dobrego fachowca do wykończenia mieszkania lub remontu łazienki

Gdy zaczynasz szukać dobrego fachowca zazwyczaj pytasz swoich znajomych i rodzinę o kogoś zaufanego i sprawdzonego. Dzięki takiej rekomendacji mamy możliwość zapoznać się oraz zweryfikować pracę, jaką wykonał fachowiec. Warto też poczytać na forach internetowych kogo polecają inni. Podczas poszukiwań fachowca zajrzyj na strony, które podpowiedzą Ci, jakie średnie kwoty obowiązują w Twoim regionie. Taka informacja daje możliwość negocjacji ceny.

2. Podpisz umowę z wykonawcą

Gdy już wybrałaś fachowca, który będzie odpowiedzialny za remont łazienki musisz ustalić z nim wiele spraw. W pierwszej kolejności warto przedstawić swoje pomysły na łazienkę, najlepiej z gotowym planem i wymiarami. Wtedy fachowiec będzie mógł się wypowiedzieć czy Twoje pomysły są możliwe do zrealizowania w łazience. Upewnij się, że fachowiec dobrze zrozumiał Twoje wybory np. jeśli mówisz, że interesuje Cię Geberit jako stelaż podtynkowy to masz na myśli dokładnie stelaż firmy Geberit, to jedyny stelaż z 10-letnią gwarancją na wszystkie elementy. Następnie ustal zakres Twoich obowiązków podczas remontu np. czy jesteś odpowiedzialna za zakupy potrzebnych materiałów. Ustal koszty remontu, datę rozpoczęcia prac i ich zakończenie. Najważniejsze – wszystkie informacje, wymiany zdań, sugestii oraz ustalenia spisuj i wydrukuj w dwóch egzemplarzach bądź wyślij e-mailem do fachowca. Taki ruch daje możliwość wspólnej weryfikacji założeń.

Autor: Geberit

3. Remont łazienki, czyli jak planować zakupy materiałów

Gdy podczas rozmów z fachowcem ustalicie, że to Ty jesteś odpowiedzialna za zakupy uzbrój się w listę pytań, które zadasz sprzedawcy. Wybierz tylko autoryzowanych dystrybutorów, którzy mają wiedzę o konkretnej marce. Sprawdź, które materiały mają najwyższą jakość oraz długi okres gwarancji i tylko o takie pytaj. Staraj się kupować tylko u pewnych sprzedawców, którzy będą mieli wiedzę i chętnie Ci pomogą. Podczas zakupów związanych z remontem łazienki zawsze dolicz około 10% więcej materiałów niż jest założone. Najdroższe elementy i zarazem najpotrzebniejsze – kabiny, miski toaletowe, odpływy liniowe, zestawy meblowe – zawsze kupuj na początku inwestycji. Na nie po prostu muszą znaleźć się fundusze.

4. Instalacje i urządzenia sanitarne

Łazienka to nie tylko piękne kafelki, ale przede wszystkim to, co kryje się w ścianach. Bardzo ważne jest, by materiały użyte do zbudowania całej instalacji wodno-kanalizacyjnej były najwyższej jakości. Dzięki temu możesz być pewna, że nie będzie na ciebie czekać np. pęknięta rura. Jeśli jesteś na etapie budowy domu masz wpływ na wybór rur - dla zwiększenia komfortu warto zainwestować w „cichą kanalizację”, czyli system niskoszumowy Geberit Silent-PP lub Geberit Silent-db20. Prócz solidnej konstrukcji i trwałości materiału zyskujemy ciszę i spokój. Kolejnym elementem, który kryje się w ścianie jest stelaż podtynkowy. Jeśli decydujesz się na taki stelaż poproś fachowca o dobre wymierzenie miejsca, w którym stelaż ma być zamocowany. Ta informacja pomoże Tobie i doradcy znaleźć odpowiedni rozmiarowo stelaż. Sprawdzaj swojego fachowca czy działa zgodnie z instrukcją montażu poszczególnych elementów. To bardzo ważne ponieważ nieprawidłowy montaż urządzeń może powodować późniejsze uszkodzenia oraz anulowanie gwarancji.

Autor: Geberit

Shower element to ścienny zestaw odpływowy dający na zupełnie nowe możliwości aranżacyjne tak ważnego miejsca w łazience jakim jest prysznic.

Zakończenie remontu łazienki

Twój remont łazienki zbliża się ku końcowi. Jest to czas weryfikacji pracy fachowca. Po pierwsze nie bój się zwrócić uwagi jeśli coś Ci się nie spodoba lub zauważysz niedociągnięcia. Masz spisaną umowę, więc możesz domagać się, by praca została wykonana z należytą starannością. Sprawdź dokładnie ile zużyto materiałów podczas remontu i czy ta liczba pokrywa się z pierwotnym założeniem. Ważne jest, by pochopnie nie odbierać gotowej pracy. Daj sobie jeden lub dwa dni, by sprawdzić każdy kąt. Dopiero gdy okaże się, że remont został wykonany dobrze i nie ma co do niego zastrzeżeń rozlicz się, podpisz dokumenty odbioru pracy i ciesz się gotową łazienką.

Przeczytaj dodatkowo:
Nowości w ofercie GEBERIT

GEBERIT – producent zaawansowanych systemów sanitarnych, wyposażenia łazienek oraz...

Prysznic bez kompromisów - odpływy ścienne i...

Prysznice zrównane z podłogą stają się coraz bardziej popularne – dają poczucie przestrzeni,...

Rury wielowarstwowe Geberit Volex. Jeden system...

Geberit Volex to nowy system rur wielo- i jednowarstwowych wysokiej jakości. Może on służyć wielu istotnym...

Podłogowy odpływ liniowy. Prysznic bez brodzika -...

Instalacja podłogowego odpływu liniowego zamiast tradycyjnego brodzika, to rozwiązanie, które nada...

Mała łazienka funkcjonalnie urządzona

Projektowanie wygodnej, małej łazienki dla całej rodziny może okazać się nie lada wyzwaniem. Dlatego też...

Geberit - rozwiązania do nowoczesnej łazienki

Podczas konferencji Geberit Show, która odbyła się 30 marca w Warszawie, marka Geberit zaprezentowała...

sponsor artykułu
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT