| muratordom.pl » GEBERIT - kompleksowe rozwiązania do Twojej łazienki » Podłogowy odpływ liniowy. Prysznic bez brodzika - fakty i mity

Podłogowy odpływ liniowy. Prysznic bez brodzika - fakty i mity

Instalacja podłogowego odpływu liniowego zamiast tradycyjnego brodzika, to rozwiązanie, które nada każdej łazience nowoczesny charakter i zdecydowanie poprawi komfort korzystania z prysznica. Na co powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na montaż odpływów podłogowych? Czy rezygnując z tradycyjnego brodzika rezygnujemy również z komfortowego użytkowania prysznica? Czy odpływ liniowy jest łatwy w czyszczeniu, a jego instalacja podniesie nasze bezpieczeństwo?

Łazienkowe inspiracje

Estetyka odpływów liniowych to fakt

Instalacja odpływu liniowego pozwala na indywidualną aranżację łazienki dostosowaną do naszych potrzeb. Przestrzeń pod prysznicem aranżujemy tymi samymi kaflami co resztę podłogi. Tworzy to uczucie przestronności, czystości, elegancji, które szczególnie sprawdza się w połączeniu ze szklaną obudową prysznica. Jednocześnie odpływy prysznicowe Geberit, wyposażone są w eleganckie profile wykończeniowe, które dyskretnie wkomponują się w projekt i przestrzeń całej łazienki. Ponadczasowe wzornictwo i najwyższej jakości stal nierdzewna sprawiają, że listwa wykończeniowa pasuje do każdej podłogi.

Autor: Geberit

Mitem jest problem z utrzymaniem odpływów liniowych w czystości

Przy wyborze prysznica zrównanego z podłogą, utrzymanie w czystości tego miejsca staje się banalnie proste. Nie ograniczają nas dodatkowe powierzchnie czy zakamarki. Jednocześnie odpływy prysznicowe Geberit CleanLine są łatwe i wygodne w czyszczeniu – w przeciwieństwie do tradycyjnych odpływów liniowych, których czyszczenie jest trudne i uporczywe. Odpływy liniowe Geberit powstały po długich badaniach i konsultacjach z różnymi branżami, dlatego w tak innowacyjny sposób rozwiązują kwestię czyszczenia - umieszczony w odpływie koszyczek wyjmuje się w prosty sposób, dzięki czemu możemy go czyścić kiedy tylko potrzebujemy, a wszystkie zabrudzenia są skutecznie usuwane. Woda odprowadzana jest poprzez specjalnie zaprojektowaną listwę zbiorczą do odpływu, dzięki czemu nie tworzą się zbiorowiska brudu, a korzystanie z prysznica staje się czystą przyjemnością.

Autor: Geberit

Zastosowanie odpływów podłogowych faktycznie jest bezpieczne

Zainstalowanie odpływu prysznicowego bez brodzika zdecydowanie wpływa na bezpieczeństwo. Przede wszystkim jest to idealne rozwiązanie dla osób starszych lub o ograniczonej możliwości ruchowej. Rezygnując z brodzika, rezygnujemy jednocześnie z progów i przeszkód, które musimy pokonać przed skorzystaniem z prysznica. Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo, możemy wykorzystać dostępne na rynku kafelki z matową, nie śliską powierzchnią.

Trudna instalacja odpływu liniowego to mit

Montaż odpływu liniowego wymaga od nas wcześniejszego przemyślenia już na etapie projektu łazienki, ale nie jest to instalacja trudna i bardziej czasochłonna od instalacji tradycyjnego brodzika. Podstawowym założeniem jest prawidłowe wyprofilowanie posadzki, w której chcemy zainstalować odpływ. Wszystko zależy od stanu i materiału z jakiego wykonana została nasza podłoga, a fachowy instalator na pewno zaproponuje najbardziej odpowiednie rozwiązanie. Dodatkowym ułatwieniem dla instalatora jest zintegrowana z syfonem izolacja, która gwarantuje doskonałą szczelność.

Autor: Geberit

Prysznic z odpływem liniowym bez ograniczeń – fakt

Montaż odpływów liniowych, pozwala nam stworzyć taki prysznic, jaki tylko chcemy. Nie ograniczają nas przy tym konkretne wielkości brodzików i dostosowanych do nich kabin prysznicowych. W przypadku przygotowywania podłogi z odpływem liniowym, mamy pełną swobodę w dobieraniu docelowych rozmiarów i umiejscowieniu prysznica. Marzysz o prysznicu ustawionym na wyspie pośrodku łazienki? Z odpływem liniowym takie rozwiązania są jak najbardziej realne!

Zobacz film przedstawiający działania odpływów: www.gebeirit.pl/cleanline

Przeczytaj dodatkowo:
Remont łazienki – poradnik remontującej kobiety

Właśnie kupiłaś mieszkanie lub podjęłaś decyzję o remoncie łazienki? Warto zadbać o prawidłową...

Prysznic bez kompromisów - odpływy ścienne i...

Prysznice zrównane z podłogą stają się coraz bardziej popularne – dają poczucie przestrzeni,...

Geberit - rozwiązania do nowoczesnej łazienki

Podczas konferencji Geberit Show, która odbyła się 30 marca w Warszawie, marka Geberit zaprezentowała...

Wszystko o toalecie myjącej Gebert AquaClean

Toalety myjące coraz częściej pojawiają się w naszych mieszkaniach. Nowoczesne miski ustępowe są niezwykle...

Łazienka na poddaszu – praktyczne rozwiązania

Projektowanie i aranżacja łazienki na poddaszu nie jest łatwą sprawą. To trudna i bardzo wymagająca...

Miska ustępowa z systemem wentylacji

Geberit DuoFresh to pionierskie i rewolucyjne rozwiązanie w postaci odciągu powietrza bezpośrednio z miski...

sponsor artykułu
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT