| muratordom.pl » GEBERIT - kompleksowe rozwiązania do Twojej łazienki » Mała łazienka funkcjonalnie urządzona

Mała łazienka funkcjonalnie urządzona

Projektowanie wygodnej, małej łazienki dla całej rodziny może okazać się nie lada wyzwaniem. Dlatego też warto zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami, które nie tylko optycznie powiększą łazienkę, ale również sprawią, że będzie ona funkcjonalna, a przy tym estetyczna.

Co zrobić, by mała łazienka spełniała oczekiwania każdego z domowników? Jakie produkty wykorzystać, aby przestrzeń łazienkowa kojarzyła się z komfortem i swobodą? Na rynku dostępna jest cała gama produktów sanitarnych, które pomogą w zagospodarowaniu niewielkiej powierzchni.

Prysznic zrównany z podłogą - praktyczne rozwiązanie do małej łazienki

Otwarte prysznice z równą posadzką, zamiast tradycyjnego brodzika, cieszą się dużą popularnością. Zachwycają estetyką i maksymalną praktycznością, która widoczna jest zarówno podczas instalacji, jak i codziennym użytkowaniu. Przykładem jest odpływ liniowy Geberit Cleanline, który zainstalowany może być w dowolnym miejscu w kabinie – można go dowolnie przycinać do wymaganej długości.

Zastosowanie takich rozwiązań zapewnia wygodę zarówno podczas kąpieli, jak również podczas sprzątania łazienki. Dodatkowo są one bezpieczne dla dzieci i osób starszych, ponieważ nie posiadają progu ani stopnia do pokonania. Kolejną zaletą takich rozwiązań jest łatwość czyszczenia, ze względu na brak zakamarków. To również ciekawy sposób na urządzenie łazienki o nietypowych wymiarach.

Dobrze ukryte za ścianą, czyli systemy podtynkowe

Aranżując małą łazienkę warto pomyśleć o wykorzystaniu podtynkowych systemów instalacyjnych. Takie rozwiązania zwiększają optycznie przestrzeń i oszczędzają miejsce. Dodatkowo są bardziej higieniczne, bezpieczniejsze i bardziej stabilne. Jednym z przykładów może być nowoczesny stelaż podtynkowy Geberit Duofix. Idealnie sprawdzi się w wąskiej łazience – komponuje się bowiem ze spłuczką podtynkową o głębokości zaledwie 8 cm. Innym udogodnieniem w systemie Geberit Duofix jest możliwość montażu narożnego.

Podwieszane toalety i umywalki

Niezastąpionym elementem w aranżacji małych łazienek są podwieszane toalety oraz umywalki. Takie rozwiązanie sprzyja zachowaniu porządku, zwiększa funkcjonalność, a przy tym powiększa optycznie przestrzeń. Moduł sanitarny Geberit Monolith do umywalek łączy funkcjonalność z przejrzystym, wyraźnym wzornictwem. Urządzenie wykonane jest z wysokiej jakości materiałów, szkła i aluminium. Przemyślane rozwiązanie gwarantuje szybkie i bezproblemowe przyłączenie do istniejących instalacji wodno-kanalizacyjnych. Geberit Monolith standardowo wyposażony jest w element mocujący, do którego zamontować można wieszaki na ręczniki. W module znajdować się może również szafka boczna, która daje dodatkowe miejsce na podręczne kosmetyki.

Dzięki odpowiedniej aranżacji wnętrza nawet najmniejsza łazienka stanie się bardziej przestronna, a sprytny układ kabiny prysznicowej, toalety i umywalki zwiększy wygodę jej użytkowania. Współczesne rozwiązania technologiczne i sanitarne to przykład na to, że mała łazienka również może być wygodna i estetyczna.

Przeczytaj dodatkowo:
Zestawy odpływowe Geberit do natrysków, wanien i...

Gdy planujemy łazienkę i jej wyposażenie, bardzo często nie myślimy o jakże ważnym elemencie. Zestaw...

Łazienka na poddaszu – praktyczne rozwiązania

Projektowanie i aranżacja łazienki na poddaszu nie jest łatwą sprawą. To trudna i bardzo wymagająca...

Wybierz swój przycisk spłukujący Geberit

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom przycisków spłukujących Geberit łazienka stanie się nowym miejscem...

Systemy wodociągowe Geberit. Łatwość łączenia

Nowoczesny budynek funkcjonuje jak złożony organizm: trzeba mu dostarczać wodę, ciepło, energię i inne media....

Podłogowy odpływ liniowy. Prysznic bez brodzika -...

Instalacja podłogowego odpływu liniowego zamiast tradycyjnego brodzika, to rozwiązanie, które nada...

Miska ustępowa z systemem wentylacji

Geberit DuoFresh to pionierskie i rewolucyjne rozwiązanie w postaci odciągu powietrza bezpośrednio z miski...

sponsor artykułu
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT