| muratordom.pl » GEBERIT - kompleksowe rozwiązania do Twojej łazienki » Łazienka na poddaszu – praktyczne rozwiązania

Łazienka na poddaszu – praktyczne rozwiązania

Projektowanie i aranżacja łazienki na poddaszu nie jest łatwą sprawą. To trudna i bardzo wymagająca przestrzeń. Znajdująca się tam łazienka może być jednak komfortowa i ergonomiczna, dzięki odpowiedniemu doborowi urządzeń i systemów sanitarnych. Praktyczne i funkcjonalne rozwiązania zapewnią produkty Geberit zaprojektowane z myślą o trudnych w aranżacji pomieszczeniach.

Poddasze – wymagająca przestrzeń

Skosy na poddaszu są sporym utrudnieniem w projektowaniu łazienki. Zwykle wymuszają zastosowanie konkretnych rozwiązań, które każdy powinien przemyśleć już na etapie projektowania. Każde urządzenie zainstalowane w takiej łazience, wymaga konkretnego ustawienia i wysokości mocowania. Przede wszystkim ważne jest zapewnienie odpowiedniej przestrzeni w pomieszczeniu. Daje to możliwość korzystania z urządzeń w swobodny, praktyczny, a przede wszystkim bezpieczny sposób. Przy aranżacji łazienki na poddaszu warto wybierać produkty zaprojektowane z myślą o tego typu, wymagających pomieszczeniach. Pozwolą one na wykorzystanie przestrzeni w stu procentach oraz zapewnią komfort korzystania ze sprzętów łazienkowych.

Autor: Geberit

Funkcjonalne rozwiązania do łazienki na poddaszu

Na poddaszu idealnie sprawdzi się instalacja stelaży podtynkowych. Ich niezawodność, a przede wszystkim funkcjonalność, pozwoli zaoszczędzić miejsce, a przede wszystkim zainstalować toaletę na ścianie ze skosem. Stelaże Geberit dostępne są w trzech wariantach, które różnią się od siebie wysokością montażu: 82 cm, 92 cm i 112 cm. W każdym z tych wariantów zapewniona została pełna wydajność urządzenia oraz dwudzielny system spłukiwania, który pozwala zaoszczędzić wodę. Stelaże dają bardzo duże możliwości aranżacyjne. Pozwalają na instalację podwieszanej toalety np. na ścianach ze skosami, czy w trudno dostępnym miejscu.

Do stelaży podtynkowych dopasować można również spłuczki z rodziny Omega. Ich atutem jest możliwość wprowadzenia przycisku spłukującego tradycyjnie z przodu zbiornika lub na górnej powierzchni. Przyciski Omega20 i Omega30, zaprojektowane zostały w mniejszych bardziej komfortowych rozmiarach, które nadają im elegancji i pozwalają na montaż nawet na małej powierzchni. Natomiast dodatkowym atutem przycisku Omega60 jest możliwość zrównania go ze ścianą. Wszystkie spłuczki wykonane są z wysokiej jakości materiałów: szkła lub metalu, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia oraz nadają charakter i elegancję każdemu wnętrzu. Rozwiązania zastosowane w spłuczkach Omega, zdecydowanie poszerzają możliwości aranżacyjne, przede wszystkim w miejscach trudnych do zagospodarowania.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu Geberit GIS. Umożliwia on montaż systemów podtynkowych w wymagających pomieszczeniach i trudno dostępnych miejscach. Dostosowane są one do ścian ze skosami, przy których można wybudować wyspę do instalacji toalety. Sprawdzi się w dowolnym projekcie łazienki. System jest łatwy w instalacji i zaraz po jego zamontowaniu można zabudować go płytkami ceramicznymi.

Autor: Geberit

W przypadku, kiedy łazienkę chcemy poddać jedynie renowacji i bardziej przystosować do użytkowania na poddaszu, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie Geberit Monolith, który nadaje się do toalet wiszących jak i stojących. Zawiera w sobie całą technikę sanitarną, a dzięki dostępności w dwóch różnych wysokościach 101 lub 114 cm, sprawdzi się na poddaszu przy ścianach ze skosami.

Współczesna łazienka na poddaszu - najnowsze wzornictwo i funkcjonalność w jednym

Alternatywą i doskonałym, nowoczesnym rozwiązaniem w aranżacji łazienki na poddaszu są pasujące do spłuczek podtynkowych z rodziny Geberit Omega, zdalne przyciski uruchamiające. Są wyjątkowo małe, dzięki czemu poziom komfortu i możliwość swobodnego umieszczenia ich w toalecie znacząco wzrastają. Najważniejsza w przypadku projektowania łazienki na poddaszu jest możliwość podjęcia decyzji, w jakim miejscu zainstalować przycisk. Może się on znajdować w odległości do 2 metrów od spłuczki. Zdalny przycisk jest również zdecydowanie mniejszy od tradycyjnego, zwykłego przycisku. Wersja okrągła ma zaledwie 80 mm średnicy, natomiast prostokątna to tylko 112x50 mm. Przyciski są jedynym elementem instalacji podtynkowej, który jest widoczny dla oka. Ze względu na nowoczesne wzornictwo nadadzą charakteru każdej łazience.

Autor: Geberit

Przeczytaj dodatkowo:
Zestawy odpływowe Geberit do natrysków, wanien i...

Gdy planujemy łazienkę i jej wyposażenie, bardzo często nie myślimy o jakże ważnym elemencie. Zestaw...

Wszystko o toalecie myjącej Gebert AquaClean

Toalety myjące coraz częściej pojawiają się w naszych mieszkaniach. Nowoczesne miski ustępowe są niezwykle...

Geberit - rozwiązania do nowoczesnej łazienki

Podczas konferencji Geberit Show, która odbyła się 30 marca w Warszawie, marka Geberit zaprezentowała...

Miska ustępowa z systemem wentylacji

Geberit DuoFresh to pionierskie i rewolucyjne rozwiązanie w postaci odciągu powietrza bezpośrednio z miski...

Prysznic bez kompromisów - odpływy ścienne i...

Prysznice zrównane z podłogą stają się coraz bardziej popularne – dają poczucie przestrzeni,...

Nowości w ofercie GEBERIT

GEBERIT – producent zaawansowanych systemów sanitarnych, wyposażenia łazienek oraz...

sponsor artykułu
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT