| muratordom.pl » Galeco - informacje dla inwestorów indywidualnych » Podsufitka dachowa - trwałe, funkcjonalne i estetyczne wykończenie okapu dachu

Podsufitka dachowa - trwałe, funkcjonalne i estetyczne wykończenie okapu dachu

Podbitka dachowa, zwana także podsufitką, spełnia bardzo ważne zadanie. Umożliwia wykończenie dachu w taki sposób, by był trwały, funkcjonalny i wyjątkowo estetyczny.

Rosnące oczekiwania klientów mobilizują firmy do stałego rozszerzania swojej oferty i nieustannego dopasowywania jej do potrzeb zarówno mężczyzn, jak i kobiet, których gusta bardzo często są zupełnie odmienne. Firma Galeco, wprowadzając na rynek dekoracyjną podsufitkę dachową, wychodzi naprzeciw nawet najbardziej wymagającym klientom i umożliwia im wykończenie dachu w sposób, który będzie nie tylko trwały i funkcjonalny, ale i wyjątkowo estetyczny.

Bezpieczeństwo i trwałość zamknięte w detalach

Dom i dach wyglądają najbardziej efektownie, gdy są wykończone w najdrobniejszych szczegółach. Podbitka dachowa, zwana też podsufitką, nie jest wprawdzie elementem konstrukcyjnym dachu czy całego budynku i jej montaż nie jest wymagany, ale ze względu na funkcje ochronne, izolacyjne i estetyczne, jakie pełni, wykonawcy i producenci zgodnie zalecają jej stosowanie.

ZDANIEM EKSPERTA

Podsufitka dachowa Galeco DECOR

Podsufitka dachowa Galeco DECOR została zaprojektowana z myślą o dekoracyjnej zabudowie spodniej strony okapu dachu w zacienionych miejscach na zewnątrz budynku. Jej głównym zadaniem jest osłonięcie krokwi wystających poza połać blachy lub dachówek, narażonych na destrukcyjne działania niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Podsufitka wpływa ponadto na odpowiednią wentylację dachu, chroniąc go przed uszkodzeniem i zabezpieczając ocieplenie dachowe przed zawilgoceniem oraz nadmierną utratą ciepła. Jednocześnie, montaż podsufitki dachowej gwarantuje ochronę przed drobnymi gryzoniami oraz uniemożliwia zagnieżdżenie owadów i ptaków, których gniazda mogą naruszać konstrukcję dachu.

O niezawodności systemu podsufitki Galeco DECOR świadczy długi, 10-letni, okres gwarancyjny, który dla użytkowników oznacza spokojną i bezpieczną eksploatację przez długie lata.

Magdalena Gardyła, Galeco

Funkcjonalność i parametry techniczne

Kompletny system Podsufitki Galeco DECOR składa się pięciu elementów, dzięki którym można go stosować z każdym rodzajem okapu dachowego. Są to: panel perforowany (wentylowany), panel pełny (nie posiadający otworów wentylacyjnych), listwy montażowe typu „J” i typu „H” oraz narożnik zewnętrzny. Wszystkie elementy systemu wykonane są z najwyższej jakości tworzywa PVC, które w odróżnieniu od drewna czy metalu nie wymaga konserwacji. Podsufitka Galeco DECOR jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, korozję, rozciąganie oraz skurcz termiczny, a także na rozwój pleśni i grzybów. Dodatkowo, optymalna konstrukcja i niewielka waga poszczególnych elementów systemu pozwala łatwo i szybko samodzielnie zamontować panele nawet na bardzo delikatnych konstrukcjach. Podsufitka umożliwia również montaż lampy zewnętrznej, która oświetli ogród i w efektowny sposób podkreśli fasadę budynku.

Dopasowanie kolorystyczne i dbałość o szczegóły

Podsufitka dachowa Galeco to prawdziwa dekoracja poddasza. Firma, podążając za potrzebami pań, oferuje ciekawą i elegancką gamę kolorystyczną podsufitki tak, aby umożliwić jej idealne dopasowanie do barwy elewacji, poszycia dachu, systemu rynnowego, drzwi czy stolarki okiennej. Każdy z elementów systemu Galeco DECOR dostępny jest w pięciu wersjach kolorystycznych oraz okleinach drewnopodobnych. Ciepłe poszycie dachu doskonale będzie komponować się z podsufitką w kolorze orzecha i złotego dębu. Z kolei podbitka grafitowa, ciemnobrązowa czy jasnobrązowa, jako uzupełnienie gustownej, klasycznej fasady, powinna spełnić oczekiwania kobiet, które przy urządzaniu domu kierują się ponadczasową elegancją. Umiejętnie dobrany kolor podsufitki może więc podkreślić wygląd i charakter budynku, zarówno na zasadzie kontrastu, jak i doskonałej harmonii kolorystycznej.

Więcej informacji nt. systemów rynnowych na stronie: www.galeco.pl

Przeczytaj dodatkowo:
Budowa systemu rynnowego. Jakie znaczenie mają...

Orynnowanie to zestaw elementów mających na celu skuteczne odebranie wody spływającej z dachu skośnego...

System rynnowy w doskonałym stanie. Czyszczenie i...

Orynnowanie będzie działać bez zarzutu tylko wtedy, gdy zadbasz o jego regularne czyszczenie i nie zapomnisz...

Rynny ukryte w elewacji. System Galeco Bezokapowy...

Dachy dwuspadowe bez okapu i ukryte rynny są często jednymi z elementów nowoczesnej bryły budynku....

Ile kosztują rynny? Sprawdzamy ceny i porównujemy...

Wybierając rynny, z reguły najbardziej interesują nas ich ceny. Jednak w większości artykułów i...

Rynny Galeco STAL - realizacje

Galeco STAL to system rynnowy wykonany z najlepszej jakości stali powlekanej. Zabezpieczony jest czterema...

Rynny Galeco PVC - realizacje

System rynnowy Galeco PVC wykonany jest z polichlorku winylu. Charakteryzuje go wysoka jakość użytego...

sponsor artykułu
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT