| muratordom.pl » Galeco - informacje dla inwestorów indywidualnych » Nowoczesne systemy rynnowe – rynny stalowe o przekroju kwadratowym

Nowoczesne systemy rynnowe – rynny stalowe o przekroju kwadratowym

Systemy rynnowe, będące nieodłączną częścią każdego budynku, powinny być nie tylko trwałe, lecz także współgrać z estetyką dachu i domu. Rynny stalowe o przekroju kwadratowym – nowość firmy Galeco – to nowoczesne rozwiązanie dla współczesnego budownictwa.

Minimalizm dzisiejszej architektury, przejawiający się w prostych formach, przejrzystej geometrii i stonowanej kolorystyce, wymaga rozwiązań funkcjonalnych idących w parze z estetyką budynku.

Galeco STAL2 to propozycja systemu rynnowego dla inwestorów i architektów poszukujących dobrych parametrów materiałów wykończeniowych i nowoczesnych rozwiązań. Stal powlekana czterema warstwami ochronnymi, którą wykorzystano do produkcji systemów rynnowych Galeco, to gwarancja dużej wytrzymałości i odporności na zmienne warunki atmosferyczne.

Rynny stalowe – estetyczne wykończenie nowoczesnego domu

Innowacyjność systemu polega na zastosowaniu kwadratowego profilu we wszystkich elementach systemu rynnowego.

W przypadku rynny jest to dodatkowy atut, gdyż idealnie przylega ona do deski czołowej, a także może zostać zakryta maskownicą podsufitkową. Maskownica jest elementem dostępnym w systemie Galeco STAL2. Zatrzaskuje się ją w dolne zamki haków doczołowych, co w efekcie daje gładkie wykończenie okapu. Dzięki temu dom zyskuje nowoczesny, estetyczny wygląd, jego użytkownicy mogą zaś korzystać z doskonałego rozwiązania funkcjonalnego. Zatrzaskiwana na haki doczołowe maskownica jest elementem, który może zostać w każdej chwili zdemontowany, na przykład aby przeprowadzić prace konserwatorskie.

Kwadratowy profil mają także rury spustowe prowadzone na zewnątrz elewacji. Geometryczna forma czyni z nich dyskretny element dekoracyjny, świetnie komponujący się z całością bryły nowoczesnego budynku.

Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt prostego, minimalistycznego okapu, Galeco proponuje montaż dekoracyjnej podsufitki z systemu Galeco DECOR. Jest to możliwe dzięki wyprofilowaniu dolnej części maskownicy w kształt listwy „J”, w którą wsuwa się panel podbitki dachowej.

Funkcjonalność systemu rynnowego

System rynnowy Galeco STAL2 dostępny jest w wymiarach 125/80 x 80, które idealnie sprawdzą się w budynkach różnego typu – od budownictwa jednorodzinnego, na małych obiektach przemysłowych kończąc. Nowoczesny kształt profilu rynny i rury spustowej to nie tylko atut estetyczny nowego systemu Galeco. Dzięki kwadratowemu profilowi rynny system Galeco STAL2 jest bardziej wydajny niż dostępne na rynku konkurencyjne systemy o zbliżonych wymiarach. Najwyższa jakość materiałów i technologii wykonania systemów stalowych Galeco zapewnia ich efektywne, bezawaryjne działanie – potwierdzeniem tego jest 35-letnia gwarancja, której udziela producent.

Autor: Galeco

System rynnowy Galeco Stal2

Więcej informacji nt. systemów rynnowych na stronie: www.galeco.pl

Przeczytaj dodatkowo:
Podsufitka dachowa Galeco DECOR – niezawodny...

Podsufitka służy do wykończenia okapu dachu, czyli jego spodniej części, która wystaje poza obrys...

Budowa systemu rynnowego. Jakie znaczenie mają...

Orynnowanie to zestaw elementów mających na celu skuteczne odebranie wody spływającej z dachu skośnego...

Jakie rynny wybrać? Przegląd systemów rynnowych

Rynna to tylko jeden z elementów systemu, który konieczny jest do odprowadzenia wody deszczowej...

Rynny ukryte w elewacji. System Galeco Bezokapowy...

Dachy dwuspadowe bez okapu i ukryte rynny są często jednymi z elementów nowoczesnej bryły budynku....

Podsufitka dachowa - trwałe, funkcjonalne i...

Podbitka dachowa, zwana także podsufitką, spełnia bardzo ważne zadanie. Umożliwia wykończenie dachu w taki...

System rynnowy dla budynków bez okapu - realizacje

Jeszcze do niedawna budynek bez okapu wymagał indywidualnego podejścia do systemu odwadniania. Dzięki...

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.