| muratordom.pl » Galeco - informacje dla inwestorów indywidualnych » Nowoczesne systemy rynnowe – rynny stalowe o przekroju kwadratowym

Nowoczesne systemy rynnowe – rynny stalowe o przekroju kwadratowym

Systemy rynnowe, będące nieodłączną częścią każdego budynku, powinny być nie tylko trwałe, lecz także współgrać z estetyką dachu i domu. Rynny stalowe o przekroju kwadratowym – nowość firmy Galeco – to nowoczesne rozwiązanie dla współczesnego budownictwa.

Minimalizm dzisiejszej architektury, przejawiający się w prostych formach, przejrzystej geometrii i stonowanej kolorystyce, wymaga rozwiązań funkcjonalnych idących w parze z estetyką budynku.

Galeco STAL2 to propozycja systemu rynnowego dla inwestorów i architektów poszukujących dobrych parametrów materiałów wykończeniowych i nowoczesnych rozwiązań. Stal powlekana czterema warstwami ochronnymi, którą wykorzystano do produkcji systemów rynnowych Galeco, to gwarancja dużej wytrzymałości i odporności na zmienne warunki atmosferyczne.

Rynny stalowe – estetyczne wykończenie nowoczesnego domu

Innowacyjność systemu polega na zastosowaniu kwadratowego profilu we wszystkich elementach systemu rynnowego.

W przypadku rynny jest to dodatkowy atut, gdyż idealnie przylega ona do deski czołowej, a także może zostać zakryta maskownicą podsufitkową. Maskownica jest elementem dostępnym w systemie Galeco STAL2. Zatrzaskuje się ją w dolne zamki haków doczołowych, co w efekcie daje gładkie wykończenie okapu. Dzięki temu dom zyskuje nowoczesny, estetyczny wygląd, jego użytkownicy mogą zaś korzystać z doskonałego rozwiązania funkcjonalnego. Zatrzaskiwana na haki doczołowe maskownica jest elementem, który może zostać w każdej chwili zdemontowany, na przykład aby przeprowadzić prace konserwatorskie.

Kwadratowy profil mają także rury spustowe prowadzone na zewnątrz elewacji. Geometryczna forma czyni z nich dyskretny element dekoracyjny, świetnie komponujący się z całością bryły nowoczesnego budynku.

Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt prostego, minimalistycznego okapu, Galeco proponuje montaż dekoracyjnej podsufitki z systemu Galeco DECOR. Jest to możliwe dzięki wyprofilowaniu dolnej części maskownicy w kształt listwy „J”, w którą wsuwa się panel podbitki dachowej.

Funkcjonalność systemu rynnowego

System rynnowy Galeco STAL2 dostępny jest w wymiarach 125/80 x 80, które idealnie sprawdzą się w budynkach różnego typu – od budownictwa jednorodzinnego, na małych obiektach przemysłowych kończąc. Nowoczesny kształt profilu rynny i rury spustowej to nie tylko atut estetyczny nowego systemu Galeco. Dzięki kwadratowemu profilowi rynny system Galeco STAL2 jest bardziej wydajny niż dostępne na rynku konkurencyjne systemy o zbliżonych wymiarach. Najwyższa jakość materiałów i technologii wykonania systemów stalowych Galeco zapewnia ich efektywne, bezawaryjne działanie – potwierdzeniem tego jest 35-letnia gwarancja, której udziela producent.

Autor: Galeco

System rynnowy Galeco Stal2

Więcej informacji nt. systemów rynnowych na stronie: www.galeco.pl

Przeczytaj dodatkowo:
Rynny stalowe o profilu kwadratowym – nowe...

Galeco STAL2 to nowy system rynnowy. Cyfra „2” to nie tylko symbol II generacji systemu...

Okap dachu. Kiedy można z niego zrezygnować?

Dach z okapem to zdecydowanie najczęściej wybierane rozwiązanie w domach jednorodzinnych. Nie wszyscy nawet...

Jakie rynny wybrać? Przegląd systemów rynnowych

Rynna to tylko jeden z elementów systemu, który konieczny jest do odprowadzenia wody deszczowej...

Ile kosztują rynny? Sprawdzamy ceny i porównujemy...

Wybierając rynny, z reguły najbardziej interesują nas ich ceny. Jednak w większości artykułów i...

Rynny Galeco PVC - realizacje

System rynnowy Galeco PVC wykonany jest z polichlorku winylu. Charakteryzuje go wysoka jakość użytego...

Rynny Galeco STAL - realizacje

Galeco STAL to system rynnowy wykonany z najlepszej jakości stali powlekanej. Zabezpieczony jest czterema...

sponsor artykułu
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT