| muratordom.pl » Wymiana pokrycia dachowego i adaptacja poddasza » Wymiana pokrycia dachowego: modna dachówka betonowa

Wymiana pokrycia dachowego: modna dachówka betonowa

Trendy w projektowaniu zmieniają się codziennie. Dlatego, planując wymianę dachu warto postawić na rozwiązanie uniwersalne, eleganckie, które będzie modne w każdym sezonie. Zobacz, jak prezentuje się dachówka płaska dachówka betonowa, która doskonale pasuje do prostych i nowoczesnych brył domów.

Dowiedz się więcej o wymianie pokrycia i montażu okien dachowych.

O ile bogactwo wzorów i barw na pokazach mody może przyprawić o zawrót głowy, są rozwiązania, które sprawdzą się niezależnie od aktualnych trendów. W tym kontekście nie dziwi rosnąca moda w branży budowlanej na dachówki płaskie w ciemnych kolorach, które są uniwersalnym i zawsze modnym rozwiązaniem. Okazem zasługującym na szczególną uwagę jest Tegalit Protegon - modna i nowoczesna dachówka płaska.

Modny dach – dachówka betonowa w eleganckich kolorach

Niezależnie od trendów - prostota i elegancja nigdy nie wychodzą z mody. Nowa dachówka Tegalit, oferowana przez markę BRAAS, łączy w sobie aktualną modę na pokrycie z dachówek płaskich z innowacyjną technologią Protegon. Dodatkowo oferowane są w cieszących się rosnącą popularnością kolorach: szarym i grafitowym, a także brązowym i ceglanym.

Nowoczesny wygląd to nie jedyna zaleta Tegalit Protegon. Dzięki innowacyjnej technologii dachówki te odbijają do 300% więcej promieniowania podczerwonego niż ich zwykłe odpowiedniki. Powoduje to obniżenie się ogrzewania spodniej części dachówki o nawet 10°C, a tym samym niższą temperaturę na poddaszu, przez co w lecie możemy ograniczyć korzystanie z klimatyzacji. Dachówka sprawdzi się zarówno na dachach nowobudowanych, jak i remontowanych.

Co poza estetyką wyróżnia dachówkę betonową?

Beton to materiał nowoczesny i niezwykle trwały, dlatego wykorzystujemy go do produkcji siedmiu modeli dachówek BRAAS. Wytrzymuje najbardziej niekorzystne warunki atmosferyczne oraz obciążenia, jakim jest poddawany, na przykład podczas obfitych opadów śniegu. Dbając o estetyczny wygląd produktu, inżynierowie pomyśleli również o rozwiązaniu zabezpieczającym Tegalit w transporcie, polegającym na nałożeniu od spodu dachówki specjalnej żywicy – mówi Marek Podeszwa, doradca techniczny marki BRAAS.

Przeczytaj dodatkowo:
Ocieplenie poddasza - sposoby i materiały do...

Żeby móc komfortowo mieszkać na poddaszu, musi być odpowiednio przeprowadzona izolacja dachu. Inaczej...

Płotki przeciwśniegowe i ława kominiarska, czyli...

Komunikacja dachowa oraz płotki przeciwśniegowe to jedne z ważniejszych akcesoriów dachowych....

Gwarancja funkcjonalności na membrany dachowe

Od tego roku Monier BRAAS wprowadził gwarancję funkcjonalności na membranę dachową Divoroll Maximum+ 2S oraz...

Nowe okna połaciowe do starego dachu

Nowe okna dachowe wprowadzą więcej światła i świeżego powietrza, co podniesie komfort na poddaszu. Zobacz,...

Kolor dachu. 13 kłopotliwych pytań dotyczących...

Decyzja dotycząca koloru pokrycia dachowego nie jest łatwa. Odpowiednie zestawienie barw dachu i ścian...

Remont poddasza - co powinieneś wiedzieć przed...

Strych przerobiony na poddasze użytkowe to miejsce na sypialnie, pokoje dziecięce, pokój...

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.