| muratordom.pl » Wymiana pokrycia dachowego i adaptacja poddasza » Wymiana pokrycia dachowego: modna dachówka betonowa

Wymiana pokrycia dachowego: modna dachówka betonowa

Trendy w projektowaniu zmieniają się codziennie. Dlatego, planując wymianę dachu warto postawić na rozwiązanie uniwersalne, eleganckie, które będzie modne w każdym sezonie. Zobacz, jak prezentuje się dachówka płaska dachówka betonowa, która doskonale pasuje do prostych i nowoczesnych brył domów.

Dowiedz się więcej o wymianie pokrycia i montażu okien dachowych.

O ile bogactwo wzorów i barw na pokazach mody może przyprawić o zawrót głowy, są rozwiązania, które sprawdzą się niezależnie od aktualnych trendów. W tym kontekście nie dziwi rosnąca moda w branży budowlanej na dachówki płaskie w ciemnych kolorach, które są uniwersalnym i zawsze modnym rozwiązaniem. Okazem zasługującym na szczególną uwagę jest Tegalit Protegon - modna i nowoczesna dachówka płaska.

Modny dach – dachówka betonowa w eleganckich kolorach

Niezależnie od trendów - prostota i elegancja nigdy nie wychodzą z mody. Nowa dachówka Tegalit, oferowana przez markę BRAAS, łączy w sobie aktualną modę na pokrycie z dachówek płaskich z innowacyjną technologią Protegon. Dodatkowo oferowane są w cieszących się rosnącą popularnością kolorach: szarym i grafitowym, a także brązowym i ceglanym.

Nowoczesny wygląd to nie jedyna zaleta Tegalit Protegon. Dzięki innowacyjnej technologii dachówki te odbijają do 300% więcej promieniowania podczerwonego niż ich zwykłe odpowiedniki. Powoduje to obniżenie się ogrzewania spodniej części dachówki o nawet 10°C, a tym samym niższą temperaturę na poddaszu, przez co w lecie możemy ograniczyć korzystanie z klimatyzacji. Dachówka sprawdzi się zarówno na dachach nowobudowanych, jak i remontowanych.

Co poza estetyką wyróżnia dachówkę betonową?

Beton to materiał nowoczesny i niezwykle trwały, dlatego wykorzystujemy go do produkcji siedmiu modeli dachówek BRAAS. Wytrzymuje najbardziej niekorzystne warunki atmosferyczne oraz obciążenia, jakim jest poddawany, na przykład podczas obfitych opadów śniegu. Dbając o estetyczny wygląd produktu, inżynierowie pomyśleli również o rozwiązaniu zabezpieczającym Tegalit w transporcie, polegającym na nałożeniu od spodu dachówki specjalnej żywicy – mówi Marek Podeszwa, doradca techniczny marki BRAAS.

Przeczytaj dodatkowo:
Przebudowa domu - wymiana pokrycia dachowego

Po wymianie pokrycia dachowego dom zyska schludniejszy wygląd. Nowy dach będzie szczelniejsze, być może też...

Obalamy mity: Dachówka betonowa i ceramiczna

Decydując się na pokrycie dachowe z dachówek zawsze stajemy przed wyborem: dachówka betonowa...

Ocieplenie poddasza - sposoby i materiały do...

Żeby móc komfortowo mieszkać na poddaszu, musi być odpowiednio przeprowadzona izolacja dachu. Inaczej...

Gwarancja funkcjonalności na membrany dachowe

Od tego roku Monier BRAAS wprowadził gwarancję funkcjonalności na membranę dachową Divoroll Maximum+ 2S oraz...

Kolor dachu. 13 kłopotliwych pytań dotyczących...

Decyzja dotycząca koloru pokrycia dachowego nie jest łatwa. Odpowiednie zestawienie barw dachu i ścian...

Płotki przeciwśniegowe i ława kominiarska, czyli...

Komunikacja dachowa oraz płotki przeciwśniegowe to jedne z ważniejszych akcesoriów dachowych....

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.