| muratordom.pl » Wymiana pokrycia dachowego i adaptacja poddasza » Płotki przeciwśniegowe i ława kominiarska, czyli bezpieczeństwo na oraz pod dachem

Płotki przeciwśniegowe i ława kominiarska, czyli bezpieczeństwo na oraz pod dachem

Komunikacja dachowa oraz płotki przeciwśniegowe to jedne z ważniejszych akcesoriów dachowych. Odpowiadają za bezpieczeństwo zarówno na, jak i pod dachem. Zobacz FILM!

Autor: BRAAS

Komunikacja dachowa ułatwia kominiarzom dotarcie do przewodu kominowego.

Dowiedz się więcej o wymianie pokrycia i montażu okien dachowych.

Po pierwsze – stosować akcesoria dachowe

Nie każdy decyduje się na komunikację dachową – czasami ze względu na pozorne oszczędności, czasami z niewiedzy i braku wyobraźni. Komunikacja dachowa ułatwia kominiarzom dotarcie do przewodu kominowego, który wymaga cyklicznego oczyszczania. W przypadku wystąpienia usterek stopnie i ławy kominiarskie umożliwią bezpieczną naprawę lub wymianę elementów pokrycia.

Po drugie – jakość komunikacji dachowej

Aby komunikacja spełniała odpowiednio swoją funkcję, niezbędna jest najwyższa jakość produktu. Stąpając po stopniu czy ławie, kominiarz lub dekarz powinien czuć się pewnie, dachówka musi stabilnie wytrzymać dodatkowy ciężar. Nie może się ani chybotać, ani pęknąć, ponieważ jest to niebezpieczne dla zdrowia i życia osób pracujących na dachu. Stopień kominiarski BRAAS mocowany odpowiedniej dachówce ma specjalnie wyprofilowaną powierzchnię, która zapobiega gromadzeniu się śniegu,  oblodzeniu i poślizgnięciu, a aluminiowy uchwyt zdecydowanie podwyższa bezpieczeństwo.

Po trzecie – bezpieczeństwo ław i stopni przeciwśniegowych

Bezpieczeństwo na dachu zapewnia komunikacja dachowa. Pod – płotki i belki przeciwśniegowe. Zbierający się, topniejący i zbity śnieg z czasem zsuwa się z połaci. Wbrew pozorom jego wcale niemały ciężar może, spadając na głowę osoby przechodzącej pod okapem, nabić solidnego guza lub spowodować poważniejsze obrażenia. Płotki i belki przeciwśnieżne zabezpieczą przed wypadkiem osoby przebywające bezpośrednio w okolicy budynku. Bezpieczniejszy będzie też samochód, pod warunkiem oczywiście, że akcesoria przeciwśniegowe będą solidne i wytrzymałe.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej – obejrzyj film o Janku i Franku, którzy budują swoje wymarzone domy. Film znajdziesz tutaj:

Przeczytaj dodatkowo:
Remont dachu. Jak odnowić dach skośny, a jak dach...

Jesień i zima to surowy okres dla dachów. Pojawia się wówczas wiele uszkodzeń pokrycia,...

Gwarancja funkcjonalności na membrany dachowe

Od tego roku Monier BRAAS wprowadził gwarancję funkcjonalności na membranę dachową Divoroll Maximum+ 2S oraz...

Kolor dachu. 13 kłopotliwych pytań dotyczących...

Decyzja dotycząca koloru pokrycia dachowego nie jest łatwa. Odpowiednie zestawienie barw dachu i ścian...

Budowa dachu - jak wybrać odpowiedniego dekarza?

Czego powinniśmy oczekiwać od dekarza, który będzie przeprowadzał budowę lub remont dachu ? Budowa...

Zastosowanie dużych okien balkonowych na poddaszu

Poznaj poddasze z nowoczesnymi oknami balkonowymi, które przybliżają świat zewnętrzny do Twojego domu....

Nowe okna połaciowe do starego dachu

Nowe okna dachowe wprowadzą więcej światła i świeżego powietrza, co podniesie komfort na poddaszu. Zobacz,...

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.