| muratordom.pl » BALEX METAL - THERMANO » Izolacja nakrokwiowa - sposób na ciepły i trwały dach

Izolacja nakrokwiowa - sposób na ciepły i trwały dach

Metoda izolacji nakrokwiowej dobrze się sprawdza przy ocieplaniu dachu płytami poliuretanowymi PIR i PUR. Zalety takiego ocieplenia to trwałość, eliminacja mostków termicznych i szybki montaż. Zobacz, jakie zalety ma izolacja nakrokwiowa.

System nakrokwiowy całkowicie eliminuje mostki termiczne w dachu dzięki temu, że nie ma w nim tzw. „zimnych” fragmentów oddających ciepło na zewnątrz. Dzieje się tak dlatego, że wszystkie elementy konstrukcji znajdują się po wewnętrznej, ciepłej stronie termoizolacji (jest nią pokryta cała konstrukcja dachu).

Dom izolowany nakrokwiowo wygląda estetycznie, ponieważ w pomieszczeniach na najwyższej kondygnacji można eksponować drewniane elementy więźby dachowej. Poza tym takie budynki mają wyższe wnętrza i dzięki temu pod dachem można instalować elementy wyposażenia np. prysznic łazienkowy, dodatkowe półki, oświetlenie czy regały książkowe na antresoli.

Autor: Balex Metal

Montaż Thermano na dachu skośnym

Prostsze i szybsze wykonawstwo. Dzięki właściwościom izolacji Thermano, praca dekarzy w systemie nakrokwiowym jest wolna od niebezpieczeństw uszkodzenia izolacji i mechanicznych przerwań folii oraz membran. Inne zalety płyt to: brak pylenia przy montażu, różne grubości płyt (40 do 120 mm), mała masa przy dużych powierzchniach krycia (1.2m x 2.4m), możliwość bezpiecznego przemieszczania się po drewnianych elementach więźby. Montaż Thermano to praca szybka, prosta i czysta. Skrócenie czasu realizacji prac ociepleniowych to również zmniejszenie kosztów dla inwestora.

Poliuretan używany w systemie nakrokwiowym jest bardziej eko w porównaniu z innymi materiałami izolacyjnymi. Ma on lepszy bilans energetyczny, a do tego, podczas jego wytworzenia, wykorzystywanych jest niewiele naturalnych kopalin. Używana w systemie nakrokwiowym izolacja Thermano jest jedynym materiałem, który może być produkowany z bioodnawialnych olejów pochodzenia roślinnego (olej kukurydziany, lniany, słonecznikowy, sojowy, palmowy, rycynowy, olej rybi, a także rolnicze odpady jak: kolby kukurydzy, słoma, odpadowe oleje, tłuszcze zwierzęce itd.)

Nakrokwiowa izolacja Thermano jest bardziej trwała od innych typów izolacji, zarówno pod względem mechanicznym, chemicznym, jak i biologicznym. Zostało to potwierdzone podczas badań wykonanych przez niemiecki Instytut Badawczy Izolacji Cieplnej z Monachium. Badania dowiodły, że nawet po 33 latach użytkowania, płyty izolacyjne z PUR są wciąż w pełni funkcjonalne i nadal wykazują wszystkie deklarowane wartości i właściwości użytkowe. A więc w czasie remontu dachu nie trzeba demontować płyt Thermano. Po naprawie hydroizolacji mogą być ponownie użyte.

Autor: Balex Metal

Montaż Thermano na dachu skośnym

Przeczytaj dodatkowo:
Problem wymiany ciepła i pary wodnej przez...

„Oddychanie ścian” to temat poruszany dość często. Jednak o „oddychaniu dachu”...

Pianka Thermano – wygodny i funkcjonalny materiał...

Ocieplenie domu pianką Thermano pozwala funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń pod dachem. Dodatkowym atutem...

Pianka poliuretanowa – materiał termoizolacyjny...

Wykonując termoizolację budynku, trzeba mieć na uwadze nie tylko cenę materiałów i usługi. Ważne są...

Ocieplenie: styropian czy wełna mineralna? A może...

Wymagania odnośnie parametrów materiałów stosowanych do ocieplania domów wciąż rosną....

Docieplenie budynków inwentarskich. Dlaczego...

Współczesne budynki inwentarskie powinny charakteryzować się wysoką energooszczędnością. O ich...

Nowoczesne ocieplenie domu - pianka poliuretanowa

Pianka poliuretanowa coraz częściej stosowana jest jako materiał termoizolacyjny w budownictwie. Sprawdź,...

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.