| muratordom.pl » Dom Ekologiczny » Materiały sponsorów » Drutex - dlaczego sponsorujemy konkurs Dom Ekologiczny

Drutex - dlaczego sponsorujemy konkurs Dom Ekologiczny

Leszek Gierszewski, prezes zarządu firmy Drutex

Współczesna architektura to już nie tylko nowoczesny design i materiały najwyższej jakości, ale też nowatorskie rozwiązania proekologiczne zmierzające do budowy domów energooszczędnych. W budownictwie indywidualnym coraz większego znaczenia nabierają nowoczesne technologie, sposoby wykorzystywania energii naturalnej, zasady zrównoważonego rozwoju, ocena budynków z punktu widzenia ich wpływu na środowisko, a więc takżewpływu wysoce energooszczędnych okien na bilans energetyczny domu. Domy ekologiczne, które powstają na całym świecie, stanowią potwierdzenie, że projekty realizujące ideę zrównoważonego budownictwa mogą sprzyjać oszczędności energii oraz być przyjazne dla mieszkańców i środowiska. Właśnie z tego powodu tak istotne są wkład i zaangażowanie ze strony świadomych i myślących perspektywicznie przedsiębiorstw, które stawiają na nowoczesne rozwiązania proekologiczne. Takie cele realizuje firma Drutex. Kwestie poszanowania środowiska oraz proekologiczne rozwiązania wpisane są w naszą misję działania. Tworząc produkty, koncentrujemy się nie tylko na ich wysokiej jakości i nowatorskiej estetyce, ale również na rozwiązaniach przyjaznych ekologii.

Wierzę, że konkurs pomoże w stworzeniu projektu odznaczającego się ponadprzeciętnymi atutami, ale też przyniesie realne korzyści dla budujących domy w postaci konkretnych wskazówek dotyczących każdego etapu tworzenia i realizacji projektu oraz wyboru odpowiednich materiałów. Mam nadzieję, że wykorzystane materiały i instalacje o najwyższych standardach energetycznych będą sprzyjały wzrostowi świadomości społeczeństwa, co pozwoli na ich masowe zastosowanie w budownictwie przyszłości. Jednocześnie jestem przekonany o istotnym znaczeniu okien dla powodzenia całego projektu. Ich właściwości energooszczędne z pewnością wpływają na ekologiczny wymiar domu. Poczyniliśmy w tym zakresie już bardzo wiele, zarówno jeśli chodzi o okna PCW, jak i drewniane.

 Rozwiązania energooszczędne sprzyjające ekologii oraz ideom zdrowego mieszkania warto popierać nie tylko słowami, lecz także czynnym udziałem w tworzeniu odpowiednich produktów i gotowych projektów. Drutex tak właśnie czyni i z pewnością taką strategię będzie rozwijał w przyszłości.