| muratordom.pl » Dom Dostępny 2021 - konkurs » Artykuły » Projekt nr 016 I nagroda

Projekt nr 016 I nagroda

Remigiusz Strzelecki, Arkadiusz Strzelecki/RAAS Architekci, Barbara Matysek – charakterystyka energetyczna, Robert Tebin – charakterystyka energetyczna/kosztorys, Łukasz Król/Eco-Therm – instalacje

Konkurs DOM DOSTĘPNY na rok 2021

Dom o powierzchni netto 137 m2. Roczne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną wynosi 34 kWh/m2. Posadowiony na płycie fundamentowej. Zbudowany w technologii tradycyjnej z pustaków ceramicznych ocieplonych styropianem. Koszt budowy domu (z garażem) do stanu deweloperskiego zakładany przez projektantów wynosi 506 tys. zł.

I nagroda

Uzasadnienie jury: Za najbardziej spójną, przemyślaną i szczegółowo dopracowaną koncepcję DOMU DOSTĘPNEGO na rok 2021. Jego walory to prostota, uniwersalność, łatwość budowy oparta na ogólnie dostępnych technologiach i materiałach oraz zastosowanie środków architektonicznych sprzyjających efektywności energetycznej. Projekt spełnia wymagania większości planów miejscowych, dzięki czemu może być realizowany na różnych działkach, jak również w zespołach. Jest przekonującą propozycją racjonalnie zaprojektowanego domu dla średnio zamożnej rodziny.