| muratordom.pl » Budowa » Remont domu » Nie bój się przebudowy domu. Zobacz, jakie metamorfozy przeszły domy kostki
Remont domu. Prezentujemy 6 domów po przebudowie

Nie bój się przebudowy domu. Zobacz, jakie metamorfozy przeszły domy kostki

Remont domu nigdy nie był i nie jest przyjemną pracą budowlaną. Dom w stanie: „do remontu” nigdy nie był przedmiotem pożądania. Ale to się zmienia, zwłaszcza w stosunku do domów kostek, które przechodzą przebudowę i z architektonicznych koszmarków przemieniają się w nowoczesne miejskie i podmiejskie wille bliskie modernistycznym wzorcom.

Zgłoś swój remont i wygraj!

Mieć dom, to marzenie wielu osób. Mieć dom w dobrym miejscu – marzenie każdego przyszłego inwestora. Jednak dobra lokalizacja kosztuje niekiedy tyle, ile wybudowanie nowego domu. Ale… Ale jest wiele starych, często zaniedbanych, wymagających remontu domów, stojących w atrakcyjnych miejscach. I znajdują się inwestorzy, którzy dostrzegają w nich potencjał, dając im nową jakość, a sobie możliwość mieszkania w nowoczesnym, wygodnym domu.

Kiedyś wygląd domu kostki narzucały przepisy...

Domy kostki swój kształt i wielkość zawdzięczają przepisom, które określały, jaką maksymalną powierzchnię mogą mieć domy jednorodzinne, a podział wnętrz – nie tyle stylowi życia i potrzebom ile możliwościom, na jakie owa powierzchnia pozwalała.

Remont i przebudowa domu, czyli trudne zmiany

Wydzielając strefę wejścia, klatkę schodową prowadzącą na piętro, a czasem także z piwnicy na parter oraz choćby maleńką łazienkę – na pozostałe pomieszczenia oraz funkcjonalne ich rozmieszczenie i urządzenie pozostało niewiele miejsca. Można było co najwyżej zwiększyć powierzchnię pokoju, zmniejszając kuchnię i ograniczając do niezbędnego minimum strefę komunikacji.

W takim domu trudno się mieszka, zwłaszcza że na co dzień odczuwamy niefunkcjonalność wnętrz, a na przykładzie projektów nowych domów, trendów i architektonicznych mód widzimy, że można mieszkać inaczej – lepiej. Realizacji dążenia do mieszkania w domu przestronnym, dobrze oświetlonym światłem dziennym, z bezpośrednim wyjściem do ogrodu, wygodną i jasną klatką schodową, z taką liczbą pomieszczeń, jakiej potrzebujemy, na przykład dwoma łazienkami, przynajmniej jedną garderobą i pojemnymi szafami wnękowymi, spiżarnią, schowkiem na sprzęt ogrodniczy i/lub sportowy sprzyja powszechny dostęp do nowoczesnych materiałów oraz technologii. Oczywiście, wszystko jest kwestią ceny, ale nie możemy narzekać, że wieje od ogromnych okien balkonowych lub tarasowych, bo ich współczynnik przenikania ciepła bywa bardzo niski, a poza tym mogą dla naszego domu pozyskiwać ciepło z energii słonecznej.

W przebudowie domu może pomóc architekt i konstruktor

Bardzo często nasyceni widokiem nowoczesnych domów i ich wnętrz po wejściu do swojej kostki mówimy: tu niewiele da się zrobić. Ogranicza nas wyobraźnia oraz brak wiedzy o nowoczesnych rozwiązaniach technicznych i materiałach.

Jest na to sposób – porada u architekta i konstruktora, którzy podpowiedzą co, w jaki sposób i jakimi środkami można zmienić. Niekiedy ze starego domu pozostają tylko ściany, które po przebudowie bądź remoncie domu będą szklane, innym razem wystarczy przebudować  strefę wejścia lub dobudować ganek albo zabudować taras i włączyć go do domu. Możliwości jest – wbrew pozorom – tyle, ile domów kostek. Korzystając z wiedzy i wyobraźni architekta zyskujemy coś jeszcze – możliwość wpisania domu w krajobraz, lokalną tradycję architektoniczną lub nawiązanie do jej najlepszych wzorców.

Przeczytaj dodatkowo:
Kołek rozporowy do każdego podłoża? Dzięki...

Jaki kołek rozporowy użyć do danego podłoża? To koniec dylematów związanych z wyborem. Prosty montaż,...

Jak zmienić budynek gospodarczy na budynek...

Adaptując stary budynek gospodarczy do innej funkcji, zazwyczaj trzeba wstawić nowe elementy takie jak...

Rozbudowa domu i nowy podział wnętrz

W domu kostce z lat 50. zamieszkanym przez dwie rodziny właściciele postanowili przeprowadzić remont...

Remontujesz czy budujesz dach? Wymiana okien...

Najnowsze propozycje producentów stolarki okiennej zdecydowanie różnią się od tych sprzed 15...

Czy ogrzewać garaż? Sprawdź, zanim podejmiesz...

Wielu inwestorów zastanawia się, czy ogrzewać garaż. Nie musi być on ogrzewany. I tak zimą będzie w...

Kompleksowy remont łazienki krok po kroku

Łazienka niszczy się szybko – po kilku latach wymaga odnowienia, a po kilkunastu potrzebuje...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.