| muratordom.pl » Budowa » Remont domu » 15 TOP metamorfoz remontowych Remont Roku 2016

15 TOP metamorfoz remontowych Remont Roku 2016

W styczniu 2016 roku wystartowała pierwsza edycja konkursu Remont Roku. Uczestnicy przesyłali projekty i realizacje remontów całych wnętrz, elewacji, a także poszczególnych pomieszczeń. Wśród nich znalazło się mnóstwo oryginalnych i pięknych prac. Dziś przedstawiamy 15 oryginalnych metamorfoz remontowych konkursu Remont Roku. Zapraszamy również do udziału w nowej edycji, szczegóły na stronie remontroku.pl.

1. Kamienica w Gdańsku

Urządzając mieszkanie na poddaszu starej kamienicy zadbano o odpowiednie wzmocnienie i ocieplenie połaci dachowej. Od strony podwórza konstrukcja dachu została podniesiona, aby umożliwić budowę lukarny z wyjściem na taras. Wnętrze zostało utrzymane w ciepłej kolorystyce bieli i brązu drewnianych elementów więźby dachowej, a także deski podłogowej. Aranżację wnętrza uzupełnia zieleń i czerń. Biała ceglana ściana powstała poprzez przyklejenie ciętej cegły rozbiórkowej i pomalowanie jej na biało.

Zgłoszenie i galeria zdjęć dostępna tutaj >>>

Przed remontem

Po remoncie

2. Piętro zamiast poddasza

Inwestorzy zakupili skromnie prezentujący się dom z poddaszem w świetnej lokalizacji. Niskie pomieszczenia parteru i skosy na poddaszu zachęcały do przebudowy domu. We współpracy właścicieli z zaprzyjaźnionymi architektami powstał projekt pięknego domu piętrowego. Przebudowa była na tyle radykalna, że po starym budynku pozostały jedynie ściany parteru. W domu udało się uzyskać ponad 60 metrów kwadratowych otwartej przestrzeni na parterze, dużą łazienkę z prysznicem, pralnię oraz 3 sypialnie i garderobę na piętrze. Zdumiewający efekt przebudowy!

Przed remontem

Po remoncie

3. Stuletni dom z cegły

Marzeniem inwestorów była przeprowadzka z mieszkania w bloku do domku na wsi. W dużej mierze wyremontowali 110-metrowy dom sami, nie mając wcześniej żadnych doświadczeń na polu budowlanym. Na podłodze w pokojach ułożyli deskę sosnową, którą pomalowali na biało, natomiast w kuchni i łazience zagościła glazura. We wnętrzach domu króluje kolor biały, czarny i turkusowy. Klimatu dodaje ceglana ściana i drewniana gałąź w jadalni, a także bogato wyposażona kuchnia i wzorzysty pokój dziecka.

Zgłoszenie i galeria zdjęć dostępne tutaj >>>

Przed remontem

Po remoncie

4. Przebudowa niewielkiego domu

Zakończona sukcesem przebudowa i termomodernizacja domu z nieużytkowym poddaszem i piwnicą pod częścią budynku. W tym domu wymieniono wadliwe elementy więźby dachowej i stropu nad parterem, a także zmieniono pokrycie dachowe. Otwory okienne zostały skorygowane i zamontowano w nich nową stolarkę. Fundamenty odkryto, uzupełniono ubytki i zaizolowano przed wilgocią. Po ociepleniu dom został pokryty szarym i białym tynkiem dzieląc budynek na strefę parteru i poddasze. Ważny wizualny element tego domu stanowi drewniany taras z pergolą, które powstały z desek i belek z rozbiórki starej stodoły. Miejsce idealne na poranną kawę na łonie natury.

Przed remontem

Po remoncie

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Wyburzanie ścian - jak bezpiecznie przeprowadzić...

Z pomysłem wyburzania ścian spotykamy się zarówno podczas remontu, jak i podczas aranżacji wnętrza...

Pęknięcia tynku na elewacji domu – przyczyna i...

Ustalenie, co jest przyczyną pęknięcia tynku na elewacji domu, to kluczowa informacja. Nie jest łatwo...

Remont domu jednorodzinnego. Przebudowa budynku

Ze wszystkich remontów, przebudowa lub rozbudowa domu uchodzą za zadania nabardziej wymagające....

Remont mieszkania po polsku. Ile wydajemy na...

Większość Polaków planuje remont mieszkania na miesiące letnie. Z reguły prace remontowe...

Modernizujemy dom

Zastanawiasz się co zmienić w swoim domu, by był wygodniejszy i bardziej komfortowy? Planujesz remont i...

Przebudowa domu na zgłoszenie, a zakres obszaru...

W jakich okolicznościach możemy przeprowadzić przebudowę domu jednorodzinnego w oparciu o zgłoszenie? Jakie...