| muratordom.pl » Budowa » Remont domu » 15 TOP metamorfoz remontowych Remont Roku 2016

15 TOP metamorfoz remontowych Remont Roku 2016

W styczniu 2016 roku wystartowała pierwsza edycja konkursu Remont Roku. Uczestnicy przesyłali projekty i realizacje remontów całych wnętrz, elewacji, a także poszczególnych pomieszczeń. Wśród nich znalazło się mnóstwo oryginalnych i pięknych prac. Dziś przedstawiamy 15 oryginalnych metamorfoz remontowych konkursu Remont Roku. Zapraszamy również do udziału w nowej edycji, szczegóły na stronie remontroku.pl.

1. Kamienica w Gdańsku

Urządzając mieszkanie na poddaszu starej kamienicy zadbano o odpowiednie wzmocnienie i ocieplenie połaci dachowej. Od strony podwórza konstrukcja dachu została podniesiona, aby umożliwić budowę lukarny z wyjściem na taras. Wnętrze zostało utrzymane w ciepłej kolorystyce bieli i brązu drewnianych elementów więźby dachowej, a także deski podłogowej. Aranżację wnętrza uzupełnia zieleń i czerń. Biała ceglana ściana powstała poprzez przyklejenie ciętej cegły rozbiórkowej i pomalowanie jej na biało.

Zgłoszenie i galeria zdjęć dostępna tutaj >>>

Przed remontem

Po remoncie

2. Piętro zamiast poddasza

Inwestorzy zakupili skromnie prezentujący się dom z poddaszem w świetnej lokalizacji. Niskie pomieszczenia parteru i skosy na poddaszu zachęcały do przebudowy domu. We współpracy właścicieli z zaprzyjaźnionymi architektami powstał projekt pięknego domu piętrowego. Przebudowa była na tyle radykalna, że po starym budynku pozostały jedynie ściany parteru. W domu udało się uzyskać ponad 60 metrów kwadratowych otwartej przestrzeni na parterze, dużą łazienkę z prysznicem, pralnię oraz 3 sypialnie i garderobę na piętrze. Zdumiewający efekt przebudowy!

Przed remontem

Po remoncie

3. Stuletni dom z cegły

Marzeniem inwestorów była przeprowadzka z mieszkania w bloku do domku na wsi. W dużej mierze wyremontowali 110-metrowy dom sami, nie mając wcześniej żadnych doświadczeń na polu budowlanym. Na podłodze w pokojach ułożyli deskę sosnową, którą pomalowali na biało, natomiast w kuchni i łazience zagościła glazura. We wnętrzach domu króluje kolor biały, czarny i turkusowy. Klimatu dodaje ceglana ściana i drewniana gałąź w jadalni, a także bogato wyposażona kuchnia i wzorzysty pokój dziecka.

Zgłoszenie i galeria zdjęć dostępne tutaj >>>

Przed remontem

Po remoncie

4. Przebudowa niewielkiego domu

Zakończona sukcesem przebudowa i termomodernizacja domu z nieużytkowym poddaszem i piwnicą pod częścią budynku. W tym domu wymieniono wadliwe elementy więźby dachowej i stropu nad parterem, a także zmieniono pokrycie dachowe. Otwory okienne zostały skorygowane i zamontowano w nich nową stolarkę. Fundamenty odkryto, uzupełniono ubytki i zaizolowano przed wilgocią. Po ociepleniu dom został pokryty szarym i białym tynkiem dzieląc budynek na strefę parteru i poddasze. Ważny wizualny element tego domu stanowi drewniany taras z pergolą, które powstały z desek i belek z rozbiórki starej stodoły. Miejsce idealne na poranną kawę na łonie natury.

Przed remontem

Po remoncie

5. Mieszkanie z przydomowego garażu

Niegdyś garaż i kotłownia, dziś 68-metrowe przytulne mieszkanie. Remont trwał 8 miesięcy, a w jego wyniku zmieniło się prawie wszystko, oprócz żelbetowego sufitu, który skłonił inwestorów do zachowania go w oryginalnym stanie. W tym mieszkaniu kontrastują ze sobą cztery kolory: biel, szary, czarny i brąz wykorzystanego we wnętrzu drewna. Właściciele zdecydowali się połączyć piękną drewnianą podłogę z płytkami gresowymi w kuchni i łazience. Wspólnie zaprojektowali wnętrze, a także wykonali szereg prac budowlanych. Ława w salonie to również efekt ich projektu i wykonania, jako materiał do jej budowy posłużył kawałek drewna wyłowiony z pobliskiej rzeki.

Zgłoszenie i galeria zdjęć dostępne tutaj >>>

Przed remontem

Po remoncie

Przeczytaj dodatkowo:
Przebudowa domu na zgłoszenie, a zakres obszaru...

W jakich okolicznościach możemy przeprowadzić przebudowę domu jednorodzinnego w oparciu o zgłoszenie? Jakie...

Nowa wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Bosch....

W ofercie Bosch Professional pojawiła się nowa wiertarko-wkrętarka akumulatorowa GSR 120-LI Professional....

Konserwacja dachu przed zimą - jakie prace należy...

Konserwacja dachu jest ważnym elementem przygotowania się do każdej zimy. Zaplanuj przegląd dachu i ciesz się...

Jak przygotować do zimy pokrycie dachowe i rynny?

Przez cały rok pokrycie dachowe i rynny narażone są na działanie różnych czynników...

Zgłoś swój remont do KONKURSU!

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont -...

Remont domu jednorodzinnego. Przebudowa budynku

Ze wszystkich remontów, przebudowa lub rozbudowa domu uchodzą za zadania nabardziej wymagające....