| muratordom.pl » Budowa » Oni już zbudowali » Projekt domu D08 Przestronny

Projekt domu D08 Przestronny

W projekcie dokonaliśmy kilka zmian, np. zlikwidowaliśmy drugi taras z szerokimi drzwiami oraz okna w łazienkach i garażu...

Nasz dom jest już właściwie ukończony, brakuje tylko wykończenia większej łazienki, pom. gosp. i garażu. Mieszkamy już 1,5 roku. Spieszyliśmy się z budową, żeby uciec z sześcioklatkowego wieżowca, gdzie mieliśmy trzypokojowe mieszkanie. Doskwierał nam brud na klatce i odór dymu papierosowego. Ponadto, gdy rozpoczęliśmy budowę, zapisaliśmy córkę do szkoły blisko przyszłego domu.

Wybraliśmy projekt "Murator D08 - Przestronny", ponieważ najlepiej spełniał nasze oczekiwania. Był parterowy (nie chcemy biegać po schodach) i miał 4 sypialnie oraz salon. Bardzo przydatne są garderoby, odpada problem szaf. Równie niezastąpione jest pomieszczenie gospodarcze, w którym powstała pralnia oraz osłonięty taras. Na poddaszu, na które prowadzą składane schody z garażu, trzymamy namioty i narty. Musiał być też garaż dwustanowiskowy, ponieważ przy odległości około 1 km do komunikacji miejskiej jesteśmy skazani na dwa samochody.

Autor: archiwum prywatne

Wiedziałam, że porywamy się z motyką na słońce, mieliśmy działkę, 20 tys. zł i mieszkanie do sprzedania. Na wykończenie domu wzięliśmy kredyt. Dużo prac wykonaliśmy samodzielnie: m.in. więźbę dachową, podkład pod posadzki, ocieplenie fundamentów, ułożenie płytek ceramicznych.

W projekcie dokonaliśmy kilka zmian, np. zlikwidowaliśmy drugi taras z szerokimi drzwiami, w to miejsce wstawiliśmy nieotwieralne okno prawie do samej podłogi. Większe drzwi na duży taras przenieśliśmy w miejsce okna. Poza tym nie zrobiliśmy drzwi z zewnątrz do pomieszczenia gospodarczego. Nie mamy również kominka, ale w to miejsce wprowadziliśmy ściankę działową. Zlikwidowaliśmy okna w łazienkach i garażu. Projekt ten można zmieniać na różne sposoby.

Dom zbudowany w Gorzowie Wielkp.

Prezentacja projektu: Murator D08 - Przestronny

Przeczytaj dodatkowo:
Oryginalny dom bliźniak. Czerwona elewacja i dach...

Czerwony dom bliźniak z drewnianą elewacją i grafitowym dachem sięgającym niemal do ziemi to odmieniec w...

Parterowy dom jednorodzinny w cieniu wiekiego...

Zobacz, jak budowano dom jednorodzinny M36b Spokojna przystań – wariant II – z kolekcji Muratora....

Książka "Piękne domy"

Książka „Piękne domy” to zbiór prezentacji domów jednorodzinnych wybranych...

Nietypowy dom. Budynek na planie trapezu

Ten nietypowy dom w modernistycznym stylu zbudowany jest na planie trapezu. Zwęża się w kierunku ogrodu. Jest...

Więcej niż dom pasywny. Budynek, który sam...

To nie jest zwykły dom energooszczędny, ani nawet typowy dom pasywny. Sam produkuje energię. Ale jak się w...

Dom w japońskim stylu. Geometryczna bryła budynku...

Bryła budynku złożona z białych i czarnych części, zachodzących na siebie i połączonych przeszkleniami,...