| muratordom.pl » Budowa » Oni już zbudowali » Projekt domu D08 Przestronny

Projekt domu D08 Przestronny

W projekcie dokonaliśmy kilka zmian, np. zlikwidowaliśmy drugi taras z szerokimi drzwiami oraz okna w łazienkach i garażu...

Nasz dom jest już właściwie ukończony, brakuje tylko wykończenia większej łazienki, pom. gosp. i garażu. Mieszkamy już 1,5 roku. Spieszyliśmy się z budową, żeby uciec z sześcioklatkowego wieżowca, gdzie mieliśmy trzypokojowe mieszkanie. Doskwierał nam brud na klatce i odór dymu papierosowego. Ponadto, gdy rozpoczęliśmy budowę, zapisaliśmy córkę do szkoły blisko przyszłego domu.

Wybraliśmy projekt "Murator D08 - Przestronny", ponieważ najlepiej spełniał nasze oczekiwania. Był parterowy (nie chcemy biegać po schodach) i miał 4 sypialnie oraz salon. Bardzo przydatne są garderoby, odpada problem szaf. Równie niezastąpione jest pomieszczenie gospodarcze, w którym powstała pralnia oraz osłonięty taras. Na poddaszu, na które prowadzą składane schody z garażu, trzymamy namioty i narty. Musiał być też garaż dwustanowiskowy, ponieważ przy odległości około 1 km do komunikacji miejskiej jesteśmy skazani na dwa samochody.

Autor: archiwum prywatne

Wiedziałam, że porywamy się z motyką na słońce, mieliśmy działkę, 20 tys. zł i mieszkanie do sprzedania. Na wykończenie domu wzięliśmy kredyt. Dużo prac wykonaliśmy samodzielnie: m.in. więźbę dachową, podkład pod posadzki, ocieplenie fundamentów, ułożenie płytek ceramicznych.

W projekcie dokonaliśmy kilka zmian, np. zlikwidowaliśmy drugi taras z szerokimi drzwiami, w to miejsce wstawiliśmy nieotwieralne okno prawie do samej podłogi. Większe drzwi na duży taras przenieśliśmy w miejsce okna. Poza tym nie zrobiliśmy drzwi z zewnątrz do pomieszczenia gospodarczego. Nie mamy również kominka, ale w to miejsce wprowadziliśmy ściankę działową. Zlikwidowaliśmy okna w łazienkach i garażu. Projekt ten można zmieniać na różne sposoby.

Dom zbudowany w Gorzowie Wielkp.

Prezentacja projektu: Murator D08 - Przestronny

Projekt domu D38 "Uroczy"

Bardzo spodobał nam się układ wnętrza, dom nie jest zbyt duży, a jednocześnie pokoje są...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Kamienne ściany i strzecha. Wiejski dom w...

Ten wiejski dom kryty strzechą nie wstydzi się swojego pochodzenia, przeciwnie – z dumą je eksponuje....

Remont domu w zabudowie bliźniaczej. Rozbudowa i...

Zobacz, jak przebiegał remont domu w zabudowie bliźniaczej. Powstał nowoczesny, śląski dom atrialny. Czy...

Więcej niż dom pasywny. Budynek, który sam...

To nie jest zwykły dom energooszczędny, ani nawet typowy dom pasywny. Sam produkuje energię. Ale jak się w...

Dom modelowy w Skubiance. Zobacz jak przebiegała...

W Skubiance, nieopodal Zalewu Zegrzyńskiego, zakończyła się budowa domu modelowego przeprowadzona przez firmę...

Przestrzeń w domu. Budynek o przestronnych,...

Jeśli budować dom, to taki, który jest spełnieniem marzeń. Inwestorzy wyprowadzający się z mieszkania...

Prosty dom z elewacją z piaskowca. Budynek na...

Prosty dom z antresolą i dachem dwuspadowym może być piękny. Budynek który opisujemy zawdzięcza to...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.