| muratordom.pl » Budowa » Oni już zbudowali » Projekt domu D08 Przestronny

Projekt domu D08 Przestronny

W projekcie dokonaliśmy kilka zmian, np. zlikwidowaliśmy drugi taras z szerokimi drzwiami oraz okna w łazienkach i garażu...

Nasz dom jest już właściwie ukończony, brakuje tylko wykończenia większej łazienki, pom. gosp. i garażu. Mieszkamy już 1,5 roku. Spieszyliśmy się z budową, żeby uciec z sześcioklatkowego wieżowca, gdzie mieliśmy trzypokojowe mieszkanie. Doskwierał nam brud na klatce i odór dymu papierosowego. Ponadto, gdy rozpoczęliśmy budowę, zapisaliśmy córkę do szkoły blisko przyszłego domu.

Wybraliśmy projekt "Murator D08 - Przestronny", ponieważ najlepiej spełniał nasze oczekiwania. Był parterowy (nie chcemy biegać po schodach) i miał 4 sypialnie oraz salon. Bardzo przydatne są garderoby, odpada problem szaf. Równie niezastąpione jest pomieszczenie gospodarcze, w którym powstała pralnia oraz osłonięty taras. Na poddaszu, na które prowadzą składane schody z garażu, trzymamy namioty i narty. Musiał być też garaż dwustanowiskowy, ponieważ przy odległości około 1 km do komunikacji miejskiej jesteśmy skazani na dwa samochody.

Autor: archiwum prywatne

Wiedziałam, że porywamy się z motyką na słońce, mieliśmy działkę, 20 tys. zł i mieszkanie do sprzedania. Na wykończenie domu wzięliśmy kredyt. Dużo prac wykonaliśmy samodzielnie: m.in. więźbę dachową, podkład pod posadzki, ocieplenie fundamentów, ułożenie płytek ceramicznych.

W projekcie dokonaliśmy kilka zmian, np. zlikwidowaliśmy drugi taras z szerokimi drzwiami, w to miejsce wstawiliśmy nieotwieralne okno prawie do samej podłogi. Większe drzwi na duży taras przenieśliśmy w miejsce okna. Poza tym nie zrobiliśmy drzwi z zewnątrz do pomieszczenia gospodarczego. Nie mamy również kominka, ale w to miejsce wprowadziliśmy ściankę działową. Zlikwidowaliśmy okna w łazienkach i garażu. Projekt ten można zmieniać na różne sposoby.

Dom zbudowany w Gorzowie Wielkp.

Prezentacja projektu: Murator D08 - Przestronny

Projekt domu D38 "Uroczy"

Bardzo spodobał nam się układ wnętrza, dom nie jest zbyt duży, a jednocześnie pokoje są...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Przestrzeń w domu. Budynek o przestronnych,...

Jeśli budować dom, to taki, który jest spełnieniem marzeń. Inwestorzy wyprowadzający się z mieszkania...

Energooszczędny dom ekologiczny. Zbudowany z...

Dom z bali modrzewiowych, ogrzewany glinianym piecem to z pewnością dom ekologiczny. Czy można przypuszczać,...

Remont domu w zabudowie bliźniaczej. Rozbudowa i...

Zobacz, jak przebiegał remont domu w zabudowie bliźniaczej. Powstał nowoczesny, śląski dom atrialny. Czy...

Oryginalny dom bliźniak. Czerwona elewacja i dach...

Czerwony dom bliźniak z drewnianą elewacją i grafitowym dachem sięgającym niemal do ziemi to odmieniec w...

Najpierw było marzenie - Stanica Kresowa

Najpierw było marzenie. O własnym miejscu na ziemi. Własnym domu z dala od miejskiego zgiełku. Jedni na...

Dom o kształcie kopuły. Czy jest to ciekawy...

Nietypowe domy są zazwyczaj kosztowne i trudne w realizacji. Znajdują się jednak zapaleńcy, którzy...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.