Sklep online Pomoc Tagi Newsletter
| muratordom.pl » Budowa » Oni już zbudowali » Jak zbudować mały i tani dom? Oto historia budowy według projektu domu Murator D38 Uroczy

Jak zbudować mały i tani dom? Oto historia budowy według projektu domu Murator D38 Uroczy

Chcesz niewielkim kosztem wybudować dom na wakacje, który w przyszłości być może przekształcisz na dom całoroczny? Projekt domu Murator D38 - Uroczy spełni twoje oczekiwania. Przeczytaj, jak Ewa i Zbigniew zbudowali swój dom, z jakimi problemami się zetknęli i jak urządzili wnętrza. Zobacz zdjęcia domu.

Dlaczego zdecydowali się na budowę domu?

Odpowiedzi jest wiele. Ewa, właścicielka domu, mówi: – Doszliśmy już z mężem do takiego momentu w życiu, kiedy wiemy, że nie można całe życie mieszkać w wielkim mieście. Oczywiście głównym argumentem „za” jest praca, ale oprócz niej liczą się i inne rzeczy. Ewa i Zbigniew, podobnie jak wiele innych osób, zaczęli marzyć o własnym ogrodzie i mieszkaniu w cichym miejscu, do którego wraca się, aby odpocząć. Nie bez znaczenia było także to, że w małej miejscowości koszty życia są niższe niż w metropolii.

Zobacz koniecznie:

Autor: Mariusz Bykowski

Zdaniem inwestorów dom parterowy jest wygodniejszy i tańszy od domu z poddaszem.

Jak wybrali działkę?

Kilka lat temu Ewa odziedziczyła mieszkanie w stolicy. Zostało sprzedane, a uzyskane w ten sposób pieniądze gospodarze postanowili zainwestować w coś trwałego.

– Szybko okazało się, że za kwotę, jaką dysponujemy, nie kupimy działki i nie zbudujemy domu tuż pod Warszawą, w której mieszkamy i pracujemy – opowiada Ewa. – Dlatego pomyśleliśmy, żeby raczej zainwestować w budowę domu letniego i weekendowego trochę dalej od stolicy. Zaczęliśmy rozglądać się w regionie, z którego pochodzi moja mama. Na korzyść przemawiało wiele argumentów: tańsza ziemia, materiały budowlane i robocizna – uzasadnia decyzję pani Ewa.

Miejscowość, w której inwestorzy zbudowali dom, ma również inne zalety – działka jest położona blisko lasu i zalewu, w cichej i spokojnej okolicy, a zarazem nie na odludziu, niedaleko znajdują się domy znajomych i osób z rodziny. – To doskonałe miejsce na weekend i na urlop, bo tylko 130 kilometrów od stolicy. Chcemy się tu przeprowadzić, kiedy przestaniemy pracować. Teraz byłoby to niemożliwe – dodaje Zbigniew. Jego żona przekonuje, że własny dom w otoczeniu natury jest doskonałą alternatywą dla corocznych wyjazdów nad morze, które z czasem stają się monotonne, a warunki noclegowe bywają różne. A do tego – co nie jest bez znaczenia – po kilku latach może się okazać, że kilka rodzinnych dwutygodniowych letnich wyjazdów nad Bałtyk kosztowałoby niewiele mniej niż budowa małego domu.

Jak znaleźli projekt domu Murator D38 Uroczy?

Poszukiwania projektu domu inwestorzy rozpoczęli od określenia wymagań wobec domu: miał być parterowy, ale z wyraźnie wydzieloną strefą dzienną i nocną. Dom musiał być dostosowany wielkością do małej rodziny, o zgrabnej bryle i funkcjonalnych wnętrzach. Przejrzeli wiele gazet budowlanych i wnętrzarskich. W „Zbuduj dom”znaleźli prezentację projektu Murator D38 „Uroczy” i zdjęcia wybudowanego domu.

– Obejrzeliśmy wiele projektów, ale każdy kolejny porównywaliśmy z „Uroczym” i zawsze wychodziło na to, że właśnie on jest najlepszy. Po kilku latach nadal tak uważamy i gdybyśmy jeszcze raz podejmowali decyzję o budowie domu, wybralibyśmy ten sam projekt – mówią zgodnie małżonkowie.

POLECAMY: Zobacz projekty gotowe małych i tanich domów z kolekcji MURATORA

Przeczytaj dodatkowo:
Dom na wodzie we Wrocławiu Zobacz, jak się...

Zastanawiasz się, gdzie wybudować dom jednorodzinny? Krzysztof Zaremba postawił we Wrocławiu dom na wodzie....

Przemyślany dom minimalistyczny. Parterowy...

Projektant, pracując nad tym minimalistycznym budynkiem, postanowił połączyć w jedną całość mury, drewniane...

Udana przebudowa domu kostki. Płaski dach i...

Zmiana proporcji budynku i wykonanie pieknej elwacji drewnianej potrafi odmienić najbrzydszy stary dom....

Betonowy dom na działce leśnej. Zobacz, jak...

Łupek dachowy, jasnoszary tynk na ścianach zewnętrznych, ogrodzenie z betonu, widoczne elementy więźby...

Parterowy dom modernistyczny. Płaski dach, duże...

Styl modernistyczny jest wciąż w natarciu. Przedstawiamy parterowy dom, który świetnie mieści się w...

Nietypowy dom jednorodzinny w górach: zobacz...

Zobacz wizualizacje nietypowego domu jednorodzinnego w górach. Projekt pracowni 81.waw.pl jest zupełnie...

update counter
SPRAWDŹ
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.