| muratordom.pl » Budowa » Oni już zbudowali » Jak się mieszka we Wspaniałym? Dom według projektu Muratora M04a Wspaniały

Jak się mieszka we Wspaniałym? Dom według projektu Muratora M04a Wspaniały

Elżbieta i Robert wybrali projekt domu Murator M04a Wspaniały. Do domu wprowadzili się latem 2008 r. Zobacz, jak wspominają wybór projektu domu i dlaczego zdecydowali się na projekt domu z kolekcji projektów gotowych Muratora.

Jak się mieszka we Wspaniałym? Dom według projektu Muratora M04a Wspaniały  Elżbieta jest osobą praktyczną. Dowód? Jej zamach na małżeńską łazienkę. – Pomieszczenie ładne, potrzebne, ale... zrobimy tu trzecią garderobę – zadecydowała. Robert zaprotestował: – Jak dorastające dziecko zamknie się na godzinę we wspólnej łazience, docenisz, że masz własną. Elżbieta ustąpiła.

Dlaczego dom według projektu Muratora M04a Wspaniały

We „Wspaniałym” mieszkają od lipca 2008 roku. Mieszkanie kupowali, gdy pojawił się Michał. Zaczęli szukać domu przed przyjściem na świat Ani. Miejsce poszukiwań? Obrzeża Warszawy. Oczekiwania? Niewielkie: – Prosty dom, nie więcej niż 150 mkw. powierzchni. Nie za duży, bo przecież dzieci kiedyś odejdą. Pokoje dla dzieci i pokój dla gości. Dwa stanowiska w garażu. Jak najwięcej pomieszczeń magazynowych! – wyliczają. Stąd pomysł Elżbiety na zajęcie małżeńskiej łazienki. Potem były miłe odkrycia. W wiatrołapie mieszczą się szafki na buty. W kotłowni pralka. A przydałaby się suszarnia. Tam, gdzie są dzieci, pralka pracuje na okrągło. Pierwsza wizyta we „Wspaniałym”. Oczarowało ich poddasze. Wydało się duże, jakby z innego domu. Ponadto dom o bryle w kształcie litery T oferuje niespotykaną przestronność.

Zobacz także:

Co chcieliby zmienić we Wspaniałym, a co im się podoba w projekcie

Chcieli mieć kuchnię otwartą na salon, ale pogodzili się z tym, że będzie zamknięta. Za to wejście pozostanie bez drzwi – nie są potrzebne. Udało się wkomponować meble w kuchni, lodówkę i stół – znak uporu domowników, że chcą spędzać czas razem.

A czego brakuje w kuchni? – Miejsca na duży piekarnik i ekspres do kawy – marzy Elżbieta. Inne wrażenie z użytkowania? Taras ma 2,2 m szerokości. Gdyby budowali dom sami, wydłużyliby go o co najmniej pół metra. Teraz miejsca jest w sam raz na to, by siedzieć, ale już odsuwać krzesła trzeba ostrożnie (Od redakcji: Stół stoi wzdłuż tarasu, ale można też stawiać go w poprzek – wtedy jest miejsce również na krzesła).

Spójrzmy jeszcze na gabinet. Jego atutem jest położenie – ma wyjście na taras, dyskretnie można przejść od drzwi wyjściowych, nie ma po drodze schodów. Jeśli jest taka potrzeba, a w tym domu była – pokój może zająć osoba starsza. Tu mieszka babcia. Spodobała się sypialna nad garażem. Dlaczego? – To nasz pokój gościnny. Goście to młode małżeństwa z dziećmi. Potrzebują miejsca.

Jak się mieszka we Wspaniałym?

Jak się po roku mieszka we „Wspaniałym”? Małżonkowie zgodnie podkreślają praktyczne zalety domu. Stoi po jasnej stronie życia – jest prześwietlony światłem i ciepły zimą. Co by zmienili? Schody zabiegowe na takie z podestem – byłyby bezpieczniejsze dla dzieci. A największe pozytywne zaskoczenie po roku mieszkania? Korzyści z kolektora słonecznego. Ogrzewa 300-litrowy zbiornik wody. – To wielka przyjemność mieć dostęp do taniej ciepłej wody – mówią. Za gaz płacą średnio 300 zł na miesiąc. Zimą w domu panuje temperatura 22°C. Niskie koszty użytkowania to jeszcze jedna zaleta „Wspaniałego”.

Polecamy dyskusję na forum: Czy ktoś buduje M04 Wspaniały z Muratora

Przeczytaj dodatkowo:
Remont domu w zabudowie bliźniaczej. Rozbudowa i...

Zobacz, jak przebiegał remont domu w zabudowie bliźniaczej. Powstał nowoczesny, śląski dom atrialny. Czy...

Jak budowano dom modelowy według projektu...

W miejscowości Skubianka pod Warszawą powstał dom modelowy według projektu Szum morza – Murator M141....

Oryginalny dom bliźniak. Czerwona elewacja i dach...

Czerwony dom bliźniak z drewnianą elewacją i grafitowym dachem sięgającym niemal do ziemi to odmieniec w...

Nietypowy dom. Budynek na planie trapezu

Ten nietypowy dom w modernistycznym stylu zbudowany jest na planie trapezu. Zwęża się w kierunku ogrodu. Jest...

Dom jednorodzinny jak wiejska zagroda....

Zapraszamy do domu jednorodzinnego z ceglaną elewacją, który przypomina typową wiejską zagrodę. Tylko...