| muratordom.pl » Budowa » Oni już zbudowali » D24 Z wykuszami - typ II - projekt domu

D24 Z wykuszami - typ II - projekt domu

Szukaliśmy niedużego, parterowego domu, który umożliwiałby odseparowanie części dziennej - gościnnej od części intymnej - domowników...

Jesteśmy młodym małżeństwem i nie mamy jeszcze dzieci. Od zawsze marzyliśmy o własnym domu. Dlatego też zamiast zamiany na większe mieszkanie (mieszkaliśmy w trzydziestometrowej kawalerce) zdecydowaliśmy, że zaczynamy spełniać swoje marzenia!

Dom miał być "ciepły" i mamy nadzieję, że taki jest. Szukaliśmy niedużego, parterowego domu, który umożliwiałby odseparowanie części dziennej - gościnnej od części intymnej - domowników.

Spełnieniem marzeń okazał się "Murator D24 - Z wykuszami - typ II". Posiada on wszystkie elementy, na których nam zależało: garaż na dwa auta, spiżarnię, pomieszczenie gospodarcze i garderobę. Zdecydowaliśmy się jedynie na powiększenie tarasów. Dom zbudowaliśmy na fundamentach wykonanych systemowo w ciągu jednego dnia. Ściany są z cegły silikatowej gr. 18 cm, ocieplone wełną mineralną gr. 15 cm. Na wieńcu została ułożona więźba ze szwedzkiej sosny, jako gotowe elementy - wykonana na zamówienie.

Na dach położyliśmy dachówkę cementową o kształcie podwójnego S. Stolarka wykonana z sosny - na zamówienie. Podbitka zrobiona także z sosny klejonej na mikrowszczepy (bardziej odporna na działanie wysokich temperatur) i pomalowana lakierobejcą Dulux. Bardzo praktyczny okazał się profil przyokienny - separujący stolarkę od elewacji. Dom zbudowany w okolicach Szczecina. Prezentacja projektu D24 "Z wykuszami".

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Nowoczesny dom parterowy położony na zalesionej...

Ten nowoczesny dom jest prosty w formie, energooszczędny, a do tego idealnie wpisuje się w otaczający go...

Remont domu w zabudowie bliźniaczej. Rozbudowa i...

Zobacz, jak przebiegał remont domu w zabudowie bliźniaczej. Powstał nowoczesny, śląski dom atrialny. Czy...

Jak zbudować dom energooszczędny? Poznaj historię...

Jeśeli zastanawiasz się, czy i jak zbudować dom energooszczędny, poznaj historię wznoszenia takiego budynku....

Nietypowy dom. Budynek na planie trapezu

Ten nietypowy dom w modernistycznym stylu zbudowany jest na planie trapezu. Zwęża się w kierunku ogrodu. Jest...

Jak budowano dom modelowy według projektu...

W miejscowości Skubianka pod Warszawą powstał dom modelowy według projektu Szum morza – Murator M141....

Dom modelowy w Skubiance. Zobacz jak przebiegała...

W Skubiance, nieopodal Zalewu Zegrzyńskiego, zakończyła się budowa domu modelowego przeprowadzona przez firmę...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.