| muratordom.pl » Budowa » Oni już zbudowali » D24 Z wykuszami - typ II - projekt domu

D24 Z wykuszami - typ II - projekt domu

Szukaliśmy niedużego, parterowego domu, który umożliwiałby odseparowanie części dziennej - gościnnej od części intymnej - domowników...

Jesteśmy młodym małżeństwem i nie mamy jeszcze dzieci. Od zawsze marzyliśmy o własnym domu. Dlatego też zamiast zamiany na większe mieszkanie (mieszkaliśmy w trzydziestometrowej kawalerce) zdecydowaliśmy, że zaczynamy spełniać swoje marzenia!

Dom miał być "ciepły" i mamy nadzieję, że taki jest. Szukaliśmy niedużego, parterowego domu, który umożliwiałby odseparowanie części dziennej - gościnnej od części intymnej - domowników.

Spełnieniem marzeń okazał się "Murator D24 - Z wykuszami - typ II". Posiada on wszystkie elementy, na których nam zależało: garaż na dwa auta, spiżarnię, pomieszczenie gospodarcze i garderobę. Zdecydowaliśmy się jedynie na powiększenie tarasów. Dom zbudowaliśmy na fundamentach wykonanych systemowo w ciągu jednego dnia. Ściany są z cegły silikatowej gr. 18 cm, ocieplone wełną mineralną gr. 15 cm. Na wieńcu została ułożona więźba ze szwedzkiej sosny, jako gotowe elementy - wykonana na zamówienie.

Na dach położyliśmy dachówkę cementową o kształcie podwójnego S. Stolarka wykonana z sosny - na zamówienie. Podbitka zrobiona także z sosny klejonej na mikrowszczepy (bardziej odporna na działanie wysokich temperatur) i pomalowana lakierobejcą Dulux. Bardzo praktyczny okazał się profil przyokienny - separujący stolarkę od elewacji. Dom zbudowany w okolicach Szczecina. Prezentacja projektu D24 "Z wykuszami".

Przeczytaj dodatkowo:
Nietypowy dom. Budynek na planie trapezu

Ten nietypowy dom w modernistycznym stylu zbudowany jest na planie trapezu. Zwęża się w kierunku ogrodu. Jest...

Energooszczędny dom ekologiczny. Zbudowany z...

Dom z bali modrzewiowych, ogrzewany glinianym piecem to z pewnością dom ekologiczny. Czy można przypuszczać,...

Dom jednorodzinny jak wiejska zagroda....

Zapraszamy do domu jednorodzinnego z ceglaną elewacją, który przypomina typową wiejską zagrodę. Tylko...

Dom pasywny izolowany wełną mineralną. Jak się go...

Wiele osób chciałoby mieć dom pasywny, lecz obawia się go zbudować. Przerażają też ewentualne koszty,...

Remont domu w zabudowie bliźniaczej. Rozbudowa i...

Zobacz, jak przebiegał remont domu w zabudowie bliźniaczej. Powstał nowoczesny, śląski dom atrialny. Czy...

Jak zbudować dom energooszczędny? Poznaj historię...

Jeśeli zastanawiasz się, czy i jak zbudować dom energooszczędny, poznaj historię wznoszenia takiego budynku....

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.