| muratordom.pl » Budowa » Okna i akcesoria » Roleta zewnętrzna – sposób na ochronę poddasza przed nadmiarem słońca

Roleta zewnętrzna – sposób na ochronę poddasza przed nadmiarem słońca

Na komfort korzystania z poddasza latem ogromny wpływ ma zachowanie odpowiednich warunków termicznych. Rozwiązaniem, które znakomicie sprawdzi się o tej porze roku, jest roleta zewnętrzna VELUX. Jej montaż jest prosty i szybki, a użytkownikom zapewni wiele korzyści.

Tagi: Velux

Zasada działania rolety zewnętrznej, mimo że dziecinnie prosta, jest niewiarygodnie skuteczna – rolety zewnętrzne VELUX zatrzymują promienie słoneczne zanim dotrą do szyby i nagrzeją ją. Dzięki solidnej, aluminiowej konstrukcji  z lamelami wypełnionymi pianką poliuretanową są odporne na zmienne warunki atmosferyczne i będą nam służyć niezależnie od pory roku. W lecie redukują ilość wpadającego ciepła nawet o 94% i tym samym obniżają temperaturę w pomieszczeniu. Z kolei w chłodniejsze dni mogą poprawić izolacyjność okna nawet o 16%.

Autor: Velux

Roleta zawnętrzna VELUX

Jedna roleta – wiele funkcji

Roleta posiada wiele przydatnych funkcji, które zamienią poddasze w ciche, przytulne miejsce i pozwolą domownikom poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Doskonale chroni przed hałasem z zewnętrz, tłumi odgłosy padającego deszczu, zabezpiecza okno podczas trudnych warunków pogodowych oraz zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo Twojego domu. Dodatkowo, umożliwia także uzyskanie efektu zaciemnienia w dzień, co może być niezwykle przydatne w sypialniach. Co ważne, po zamontowaniu rolety okno nie traci swoich właściwości i funkcjonuje bez żadnych ograniczeń. Możemy je uchylić nawet przy całkowicie lub częściowo zasłoniętej rolecie. Gdy roleta jest zwinięta, okno można również obrócić o 180o, zablokować i umyć szybę zewnętrzną z wewnątrz pomieszczenia.

Komfort użytkowania

Rolety zewnętrzne VELUX idealnie pasują do okien, gdyż zamawia się je pod jego rozmiar, odczytując symbol okna z jego tabliczki znamionowej. Dostępne są w trzech wariantach: manualnym - SHL oraz w wersjach sterowanych pilotem - SML zasilana elektrycznie i SSL zasilana solarnie. Rolety SSL nie wymagają żadnego dodatkowego źródła zasilania. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi, działają i w dzień, i w nocy, niezależnie od zachmurzenia.  W roletach elektrycznych zarówno zasilanych tradycyjnie, jak i na baterię słoneczną, niezwykłym udogodnieniem jest panel dotykowy działający na fale radiowe w systemie io-homecontrol®. Dzięki niemu roletami można sterować z dowolnego miejsca w domu lub tak ja zaprogramować, by otwierały się i zamykały o określonej godzinie.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

ZDANIEM EKSPERTA

Kiedy zamontować roletę zewnętrzną?

Sławomir Łyskawka, dyrektor techniczny z firmy VELUX

Zakup i montaż rolety warto uwzględnić na etapie projektowania domu. Jeżeli przewidujemy, że w przyszłości zdecydujemy się na instalację rolety elektrycznej zadbajmy o to, by już podczas budowy doprowadzić przewód zasilający w okolice okna. Koszty takich prac są niewielkie, a dzięki nim ewentualna instalacja elektrycznego sterowania będzie prostsza, a my będziemy mogli cieszyć się większym komfortem. Nie będzie to konieczne w przypadku rolet obsługiwanych manualnie lub zasilanych energią słoneczną.  Jeśli mamy w domu okna zainstalowane jedno nad drugim pamiętajmy, by do montażu okien użyć kołnierzy o szerszym rozstawie, inaczej roleta na oknie zainstalowanym poniżej po prostu się nie zmieści. Dlatego szczególnie w tym przypadku warto pomyśleć o roletach już na etapie projektowania. Rolety zewnętrzne można montować w zasadzie na każdym etapie, czy to budowy czy już użytkowania domu, ale rekomendujemy ich montaż jednocześnie z oknami do poddaszy.

Przeczytaj dodatkowo:
Rolety zaciemniające do okien dachowych

Ciepłe dni na poddaszu bywają uciążliwe ze względu na wysoką temperaturę panującą we wnętrzach. Konieczne...

Czy warto zainwestować w superenergooszczędne...

Nawet producenci stolarki otworowej przyznają, że kupowanie superenergooszczędnych okien nie ma ekonomicznego...

Ciepłe okno to podstawa

Gdy okno nie trzyma ciepła i przemarza to znak, że zostało źle zamontowane lub jest słabej jakości. Kupujmy...

Duże okna pionowe. Spraw, aby Twój dom był...

Duże okna pionowe zacierają granicę pomiędzy wnętrzem domu, a jego otoczeniem. Poznaj nowoczesne rozwiązania,...

Uszczelniający kołnierz do okien dachowych -...

Uszczelniające kołnierze do okien dachowych mają zapewnić nam energooszczędność, która jest jednym z...

sponsor artykułu