| muratordom.pl » Budowa » Okna i akcesoria » Okno energooszczędne w sam raz do domu pasywnego

Okno energooszczędne w sam raz do domu pasywnego

Okna pasywne to zagadnienie, któremu poświęcamy w ostatnich latach coraz więcej uwagi. W grę wchodzą tu nie tylko aspekty finansowe, ale i ekologiczne. Nie dziwi zatem fakt, że budownictwo pasywne zyskuje na popularności. Ale czym właściwie się ono charakteryzuje?

Autor: MS więcej niż OKNA

Okna MS evolution [pasywne] uzyskują współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uw=0,72 W/m2K (Okno o wymiarach referencyjnych czyli 1230x1480 mm)

Idea budownictwa pasywnego

Opiera się na skupieniu uwagi na poprawie parametrów energochłonnych systemów i elementów, które są niezbędne w każdym budynku. Dom pasywny jest budynkiem, w którym stosuje się szereg rozwiązań prowadzących do  znacząco mniejszego  zużycia  energii, niż w „zwykłych domach. Jego roczne zapotrzebowanie na energię cieplną jest niezwykle niskie i wynosi maksymalnie 15 kWh/m2!

Nie jest tajemnicą, że okna są miejscem, przez które zazwyczaj „ucieka” dużo ciepła. Zatem dobór okien do budynków pasywnych jest nie lada wyzwaniem. Frma MS więcej niż OKNA ma w swojej ofercie produkt, który poradzi sobie nawet z tak wysoko postawioną poprzeczką!

Okna MS evolution [pasywne], bo o nich mowa, dzięki unikalnym profilom Salamander o głębokości zabudowy 92mm, okuciom austriackiej firmy MACO o zwiększonej ilości punktów ryglowania oraz dwukomorowym wkładom szybowym SUPERtermo Ug=0,5 W/m2K, z ramką międzyszybową CHROMATECH i autorskim wzmocnieniem termicznym SteelPUR uzyskują współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uw=0,72 W/m2K (okno o wymiarach referencyjnych). Okna te, oprócz bardzo niskiego parametru przenikalności cieplnej, charakteryzują się doskonałym współczynnikiem oporu na parcie wiatru wynoszącego 2000 Pa. Oznacza to, że MS evolution [pasywne] wytrzymują siłę parcia wiatru wiejącego z prędkością 205km/h. Co więcej, wyróżniają się parametrem wodoszczelności na poziomie 1050Pa, co z kolei oznacza, że okno zaczyna przeciekać dopiero przy ulewnym deszczu i sile parcia wiatru wiejącego z prędkością prawie 150 km/h. Jest to jeden z najważniejszych parametrów świadczący o solidności wykonania okna, gwarantujący nam, że wszystkie inne parametry (szczególnie cieplne) będą utrzymane przy codziennym użytkowaniu, a nie tylko w warunkach laboratoryjnych.

Wszystkie wyżej wymienione wysokie parametry okna MS evolution [pasywne] zostały przebadane i potwierdzone certyfikatem niemieckiego Instytutu Stolarki Okiennej IFT  Rosenheim. Oznacza to, że jest to jedno z niewielu okien z faktycznie potwierdzonymi parametrami i  certyfikatem okna pasywnego.

www.ms.pl

Przeczytaj dodatkowo:
Remontujesz czy budujesz dach? Wymiana okien...

Najnowsze propozycje producentów stolarki okiennej zdecydowanie różnią się od tych sprzed 15...

Przesłony na okna dachowe. Ja dobrać i prawidłowo...

Zobacz, co zrobić, aby nie dopuścić do przegrzania się pomieszczeń pod dachem. Rodzaje przesłon zewnętrznych...

Nowatorskie okucia okienne zapewniające...

Stała wymiana powietrza, łatwość obsługi, energooszczędność, odporność na włamania, ochrona przed hałasem,...

Wybieramy akcesoria do okien dachowych

Akcesoria do okien dachowych powinny łączyć w sobie cechy funkcjonalne i użytkowe z atrakcyjną formą...

Dopasowanie stolarki otworowej do elewacji...

Dobieranie stolarki otworowej to nie lada zadanie. Podpowiadamy, jak zrobić to z głową, aby okna i drzwi...

Świetliki dachowe - dobry sposób na wprowadzienie...

Świetliki dachowe zapewniają naturalne oświetlenie tam, gdzie nie mogą tego zrobić okna. Poza tym potrafią...

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.