| muratordom.pl » Budowa » Okna i akcesoria » Nowoczesne okna energooszczędne do domów pasywnych

Nowoczesne okna energooszczędne do domów pasywnych

W oknach energooszczędnych standardem jest niski współczynnik przenikania ciepła, który umożliwia ich zastosowanie nawet w domach pasywnych. Nowością na rynku jest okno PVC IGLO ENERGY firmy Drutex o rekordowo niskim współczynniku przenikania ciepła U=0,6 W/(m2K).

Dzięki osiągnięciu wyjątkowo niskiego współczynnika przenikania ciepła całego okna na poziomie zaledwie Uw=0,6 W/(m2K) okno PCV IGLO ENERGY firmy Drutex jest idealnym rozwiązaniem dla wymagających inwestorów - sprawdzi się w domach pasywnych i energooszczędnych, odpowiadających wymaganiom zrównoważonego budownictwa.

Autor: Drutex

Zastosowane w konstrukcji okna wzmocnienie termiczne wykonane z włókna szklanego minimalizuje powstawanie mostków termicznych.

Innowacyjna konstrukcja okna

O wyjątkowości nowego okna PCV firmy Drutex stanowi m.in. jego innowacyjna konstrukcja: siedmiokomorowa budowa profili GL System o głębokości zabudowy 82 mm, nowoczesny pakiet szybowy z powłokami niskoemisyjnymi oraz nowatorski system uszczelnienia okna wykorzystujący uszczelkę centralną. System ten wyróżnia się przede wszystkim osadzeniem uszczelnienia - poza uszczelką zewnętrzną i wewnętrzną ma on uszczelnienie centralne wykonane ze spienionego EPDM, co zapewnia doskonałe współczynniki przenikalności ciepła, jak również jego wodoszczelność i przepuszczalność powietrza.

Na uwagę zasługuje również innowacyjne wzmocnienie termiczne wykonane z włókna szklanego, które minimalizuje powstawanie mostków termicznych, a dzięki temu pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych parametrów w zakresie izolacyjności cieplnej.

Wyśrodubowane parametry okna

W oknie IGLO ENERGY zastosowano lekkie pakiety szybowe wyposażone w nowoczesne szyby z powłokami niskoemisyjnymi, które zapewniają najwyższe standardy efektywności energetycznej, o współczynniku przenikalności termicznej nawet Ug=0,3 W/(m2K). W standardzie jest szyba dwukomorowa zbudowana z tafli o grubości 4 mm (4/18/4/18/4) o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,5 W/(m2K). Za doskonałą statykę okna odpowiada duża komora środkowa ze wzmocnienia stalowego lub włókna szklanego. Nowe okno firmy Drutex ma także doskonałe parametry w zakresie wodoszczelności - 1200 Pa, co zapewnia jego szczelność w każdych warunkach atmosferycznych, również w ulewnych deszczach.

Uzpełnieniem wyśrubownych parametrów okna jest elegancka, zaokrąglona linia jego profili oraz ich bogata kolorystyka i kształt. Okno wyposażone jest w eleganckie aluminiowe klamki.

Wymiana okien balkonowych na szersze. Nowe, dłuższe nadproże

Powiększanie okien balkonowych, a co się z tym wiąże - otworów w ścianach nośnych -  to...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Nowatorskie okucia okienne zapewniające...

Stała wymiana powietrza, łatwość obsługi, energooszczędność, odporność na włamania, ochrona przed hałasem,...

Sposoby na zaciemnienie wnętrz - rolety i żaluzje

Rolety, żaluzje i inne przesłony okienne służą nie tylko do ochrony wnętrz przed słońcem i wysoką temperaturą...

Problem z roszeniem okien dachowych. Jak temu...

Zdarza się, że w mroźne dni, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 0, występuje roszenie okien na...

Wybór okien. Jak kupować stolarkę okienną?

Wybór okien to bardzo ważna decyzja. Od jakości stolarki okiennej zależy komfort mieszkania oraz...

Przesłony na okna dachowe. Jak dobrać i...

Zobacz, co zrobić, aby nie dopuścić do przegrzania się pomieszczeń pod dachem. Rodzaje przesłon zewnętrznych...

Montaż stolarki. Jak montować okna, drzwi...

Montaż okien, drzwi wejściowych oraz bram garażowych nie jest prosty, o czym przekonują reklamacje zgłaszane...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.