| muratordom.pl » Budowa » Okna i akcesoria » Nowoczesne okna energooszczędne do domów pasywnych

Nowoczesne okna energooszczędne do domów pasywnych

W oknach energooszczędnych standardem jest niski współczynnik przenikania ciepła, który umożliwia ich zastosowanie nawet w domach pasywnych. Nowością na rynku jest okno PVC IGLO ENERGY firmy Drutex o rekordowo niskim współczynniku przenikania ciepła U=0,6 W/(m2K).

Dzięki osiągnięciu wyjątkowo niskiego współczynnika przenikania ciepła całego okna na poziomie zaledwie Uw=0,6 W/(m2K) okno PCV IGLO ENERGY firmy Drutex jest idealnym rozwiązaniem dla wymagających inwestorów - sprawdzi się w domach pasywnych i energooszczędnych, odpowiadających wymaganiom zrównoważonego budownictwa.

Autor: Drutex

Zastosowane w konstrukcji okna wzmocnienie termiczne wykonane z włókna szklanego minimalizuje powstawanie mostków termicznych.

Innowacyjna konstrukcja okna

O wyjątkowości nowego okna PCV firmy Drutex stanowi m.in. jego innowacyjna konstrukcja: siedmiokomorowa budowa profili GL System o głębokości zabudowy 82 mm, nowoczesny pakiet szybowy z powłokami niskoemisyjnymi oraz nowatorski system uszczelnienia okna wykorzystujący uszczelkę centralną. System ten wyróżnia się przede wszystkim osadzeniem uszczelnienia - poza uszczelką zewnętrzną i wewnętrzną ma on uszczelnienie centralne wykonane ze spienionego EPDM, co zapewnia doskonałe współczynniki przenikalności ciepła, jak również jego wodoszczelność i przepuszczalność powietrza.

Na uwagę zasługuje również innowacyjne wzmocnienie termiczne wykonane z włókna szklanego, które minimalizuje powstawanie mostków termicznych, a dzięki temu pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych parametrów w zakresie izolacyjności cieplnej.

Wyśrodubowane parametry okna

W oknie IGLO ENERGY zastosowano lekkie pakiety szybowe wyposażone w nowoczesne szyby z powłokami niskoemisyjnymi, które zapewniają najwyższe standardy efektywności energetycznej, o współczynniku przenikalności termicznej nawet Ug=0,3 W/(m2K). W standardzie jest szyba dwukomorowa zbudowana z tafli o grubości 4 mm (4/18/4/18/4) o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,5 W/(m2K). Za doskonałą statykę okna odpowiada duża komora środkowa ze wzmocnienia stalowego lub włókna szklanego. Nowe okno firmy Drutex ma także doskonałe parametry w zakresie wodoszczelności - 1200 Pa, co zapewnia jego szczelność w każdych warunkach atmosferycznych, również w ulewnych deszczach.

Uzpełnieniem wyśrubownych parametrów okna jest elegancka, zaokrąglona linia jego profili oraz ich bogata kolorystyka i kształt. Okno wyposażone jest w eleganckie aluminiowe klamki.

Przeczytaj dodatkowo:
Okna energooszczędne do domów klasy premium. Czy...

Świadomość inwestorów na temat energooszczędnych okien, jak i samej energooszczędności, stale rośnie....

Montaż stolarki. Jak montować okna, drzwi...

Montaż okien, drzwi wejściowych oraz bram garażowych nie jest prosty, o czym przekonują reklamacje zgłaszane...

Dopasowanie stolarki otworowej do elewacji...

Dobieranie stolarki otworowej to nie lada zadanie. Podpowiadamy, jak zrobić to z głową, aby okna i drzwi...

Okna do współczesnego domu – energooszczędne,...

Inwestorzy planujący budowę lub remont domu są coraz bardziej świadomi, jakie parametry powinny...

Okna dachowe FPP-V preSelect - przestrzeń na...

Poddasze to wyjątkowe miejsce w domu. Zwykle to strefa, w której rodzina relaksuje się po ciężkim...

Co powoduje parowanie szyb i jak skutecznie...

Wiele osób żali się na parowanie szyb w swoich domach czy mieszkaniach, nie wiedząc jak sobie z tym...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.