| muratordom.pl » Budowa » Okna i akcesoria » Nowoczesne okna energooszczędne do domów pasywnych

Nowoczesne okna energooszczędne do domów pasywnych

W oknach energooszczędnych standardem jest niski współczynnik przenikania ciepła, który umożliwia ich zastosowanie nawet w domach pasywnych. Nowością na rynku jest okno PVC IGLO ENERGY firmy Drutex o rekordowo niskim współczynniku przenikania ciepła U=0,6 W/(m2K).

Dzięki osiągnięciu wyjątkowo niskiego współczynnika przenikania ciepła całego okna na poziomie zaledwie Uw=0,6 W/(m2K) okno PCV IGLO ENERGY firmy Drutex jest idealnym rozwiązaniem dla wymagających inwestorów - sprawdzi się w domach pasywnych i energooszczędnych, odpowiadających wymaganiom zrównoważonego budownictwa.

Autor: Drutex

Zastosowane w konstrukcji okna wzmocnienie termiczne wykonane z włókna szklanego minimalizuje powstawanie mostków termicznych.

Innowacyjna konstrukcja okna

O wyjątkowości nowego okna PCV firmy Drutex stanowi m.in. jego innowacyjna konstrukcja: siedmiokomorowa budowa profili GL System o głębokości zabudowy 82 mm, nowoczesny pakiet szybowy z powłokami niskoemisyjnymi oraz nowatorski system uszczelnienia okna wykorzystujący uszczelkę centralną. System ten wyróżnia się przede wszystkim osadzeniem uszczelnienia - poza uszczelką zewnętrzną i wewnętrzną ma on uszczelnienie centralne wykonane ze spienionego EPDM, co zapewnia doskonałe współczynniki przenikalności ciepła, jak również jego wodoszczelność i przepuszczalność powietrza.

Na uwagę zasługuje również innowacyjne wzmocnienie termiczne wykonane z włókna szklanego, które minimalizuje powstawanie mostków termicznych, a dzięki temu pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych parametrów w zakresie izolacyjności cieplnej.

Wyśrodubowane parametry okna

W oknie IGLO ENERGY zastosowano lekkie pakiety szybowe wyposażone w nowoczesne szyby z powłokami niskoemisyjnymi, które zapewniają najwyższe standardy efektywności energetycznej, o współczynniku przenikalności termicznej nawet Ug=0,3 W/(m2K). W standardzie jest szyba dwukomorowa zbudowana z tafli o grubości 4 mm (4/18/4/18/4) o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,5 W/(m2K). Za doskonałą statykę okna odpowiada duża komora środkowa ze wzmocnienia stalowego lub włókna szklanego. Nowe okno firmy Drutex ma także doskonałe parametry w zakresie wodoszczelności - 1200 Pa, co zapewnia jego szczelność w każdych warunkach atmosferycznych, również w ulewnych deszczach.

Uzpełnieniem wyśrubownych parametrów okna jest elegancka, zaokrąglona linia jego profili oraz ich bogata kolorystyka i kształt. Okno wyposażone jest w eleganckie aluminiowe klamki.

Przeczytaj dodatkowo:
Jakie okna dachowe kupić na poddasze? Sprawdź, co...

Jeżeli stoisz przed wyborem okien dachowych, ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Wyjaśniamy w nim, jakie są...

Przesłony słoneczne - na zewnątrz czy wewnątrz?

Zarówno rolety wewnętrzne, jaki i zewnętrzne znacząco wpływają na komfort korzystania z poddasza. Skąd...

Nowatorskie okucia okienne zapewniające...

Stała wymiana powietrza, łatwość obsługi, energooszczędność, odporność na włamania, ochrona przed hałasem,...

Wybieramy okna i drzwi

Dzisiaj wybór okien i drzwi nie jest już tak prosty jak kiedyś – najpierw trzeba poznać cechy,...

Remontujesz czy budujesz dach? Wymiana okien...

Najnowsze propozycje producentów stolarki okiennej zdecydowanie różnią się od tych sprzed 15...

Przesłony na okna dachowe. Ja dobrać i prawidłowo...

Zobacz, co zrobić, aby nie dopuścić do przegrzania się pomieszczeń pod dachem. Rodzaje przesłon zewnętrznych...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.