| muratordom.pl » Budowa » Okna i akcesoria » Nowoczesne okna energooszczędne do domów pasywnych

Nowoczesne okna energooszczędne do domów pasywnych

W oknach energooszczędnych standardem jest niski współczynnik przenikania ciepła, który umożliwia ich zastosowanie nawet w domach pasywnych. Nowością na rynku jest okno PVC IGLO ENERGY firmy Drutex o rekordowo niskim współczynniku przenikania ciepła U=0,6 W/(m2K).

Dzięki osiągnięciu wyjątkowo niskiego współczynnika przenikania ciepła całego okna na poziomie zaledwie Uw=0,6 W/(m2K) okno PCV IGLO ENERGY firmy Drutex jest idealnym rozwiązaniem dla wymagających inwestorów - sprawdzi się w domach pasywnych i energooszczędnych, odpowiadających wymaganiom zrównoważonego budownictwa.

Autor: Drutex

Zastosowane w konstrukcji okna wzmocnienie termiczne wykonane z włókna szklanego minimalizuje powstawanie mostków termicznych.

Innowacyjna konstrukcja okna

O wyjątkowości nowego okna PCV firmy Drutex stanowi m.in. jego innowacyjna konstrukcja: siedmiokomorowa budowa profili GL System o głębokości zabudowy 82 mm, nowoczesny pakiet szybowy z powłokami niskoemisyjnymi oraz nowatorski system uszczelnienia okna wykorzystujący uszczelkę centralną. System ten wyróżnia się przede wszystkim osadzeniem uszczelnienia - poza uszczelką zewnętrzną i wewnętrzną ma on uszczelnienie centralne wykonane ze spienionego EPDM, co zapewnia doskonałe współczynniki przenikalności ciepła, jak również jego wodoszczelność i przepuszczalność powietrza.

Na uwagę zasługuje również innowacyjne wzmocnienie termiczne wykonane z włókna szklanego, które minimalizuje powstawanie mostków termicznych, a dzięki temu pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych parametrów w zakresie izolacyjności cieplnej.

Wyśrodubowane parametry okna

W oknie IGLO ENERGY zastosowano lekkie pakiety szybowe wyposażone w nowoczesne szyby z powłokami niskoemisyjnymi, które zapewniają najwyższe standardy efektywności energetycznej, o współczynniku przenikalności termicznej nawet Ug=0,3 W/(m2K). W standardzie jest szyba dwukomorowa zbudowana z tafli o grubości 4 mm (4/18/4/18/4) o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,5 W/(m2K). Za doskonałą statykę okna odpowiada duża komora środkowa ze wzmocnienia stalowego lub włókna szklanego. Nowe okno firmy Drutex ma także doskonałe parametry w zakresie wodoszczelności - 1200 Pa, co zapewnia jego szczelność w każdych warunkach atmosferycznych, również w ulewnych deszczach.

Uzpełnieniem wyśrubownych parametrów okna jest elegancka, zaokrąglona linia jego profili oraz ich bogata kolorystyka i kształt. Okno wyposażone jest w eleganckie aluminiowe klamki.

Przeczytaj dodatkowo:
Okna drewniano-aluminiowe – luksus,...

Połączenie drewna i aluminium pozwoliło stworzyć okna doskonałe. Wyróżnia je ekskluzywny wygląd,...

Energooszczędność w pakiecie. Uniwersalny...

Energooszczędność to jedno z najważniejszych zagadnień we współczesnym budownictwie. Wzrastające ceny...

Świetliki dachowe - dobry sposób na wprowadzienie...

Świetliki dachowe zapewniają naturalne oświetlenie tam, gdzie nie mogą tego zrobić okna. Poza tym potrafią...

Okna energooszczędne do domów klasy premium. Czy...

Świadomość inwestorów na temat energooszczędnych okien, jak i samej energooszczędności, stale rośnie....

Montaż stolarki. Jak montować okna, drzwi...

Montaż okien, drzwi wejściowych oraz bram garażowych nie jest prosty, o czym przekonują reklamacje zgłaszane...

Dopasowanie stolarki otworowej do elewacji...

Dobieranie stolarki otworowej to nie lada zadanie. Podpowiadamy, jak zrobić to z głową, aby okna i drzwi...