| muratordom.pl » Budowa » Okna i akcesoria » Nowoczesne okna energooszczędne do domów pasywnych

Nowoczesne okna energooszczędne do domów pasywnych

W oknach energooszczędnych standardem jest niski współczynnik przenikania ciepła, który umożliwia ich zastosowanie nawet w domach pasywnych. Nowością na rynku jest okno PVC IGLO ENERGY firmy Drutex o rekordowo niskim współczynniku przenikania ciepła U=0,6 W/(m2K).

Dzięki osiągnięciu wyjątkowo niskiego współczynnika przenikania ciepła całego okna na poziomie zaledwie Uw=0,6 W/(m2K) okno PCV IGLO ENERGY firmy Drutex jest idealnym rozwiązaniem dla wymagających inwestorów - sprawdzi się w domach pasywnych i energooszczędnych, odpowiadających wymaganiom zrównoważonego budownictwa.

Autor: Drutex

Zastosowane w konstrukcji okna wzmocnienie termiczne wykonane z włókna szklanego minimalizuje powstawanie mostków termicznych.

Innowacyjna konstrukcja okna

O wyjątkowości nowego okna PCV firmy Drutex stanowi m.in. jego innowacyjna konstrukcja: siedmiokomorowa budowa profili GL System o głębokości zabudowy 82 mm, nowoczesny pakiet szybowy z powłokami niskoemisyjnymi oraz nowatorski system uszczelnienia okna wykorzystujący uszczelkę centralną. System ten wyróżnia się przede wszystkim osadzeniem uszczelnienia - poza uszczelką zewnętrzną i wewnętrzną ma on uszczelnienie centralne wykonane ze spienionego EPDM, co zapewnia doskonałe współczynniki przenikalności ciepła, jak również jego wodoszczelność i przepuszczalność powietrza.

Na uwagę zasługuje również innowacyjne wzmocnienie termiczne wykonane z włókna szklanego, które minimalizuje powstawanie mostków termicznych, a dzięki temu pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych parametrów w zakresie izolacyjności cieplnej.

Wyśrodubowane parametry okna

W oknie IGLO ENERGY zastosowano lekkie pakiety szybowe wyposażone w nowoczesne szyby z powłokami niskoemisyjnymi, które zapewniają najwyższe standardy efektywności energetycznej, o współczynniku przenikalności termicznej nawet Ug=0,3 W/(m2K). W standardzie jest szyba dwukomorowa zbudowana z tafli o grubości 4 mm (4/18/4/18/4) o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,5 W/(m2K). Za doskonałą statykę okna odpowiada duża komora środkowa ze wzmocnienia stalowego lub włókna szklanego. Nowe okno firmy Drutex ma także doskonałe parametry w zakresie wodoszczelności - 1200 Pa, co zapewnia jego szczelność w każdych warunkach atmosferycznych, również w ulewnych deszczach.

Uzpełnieniem wyśrubownych parametrów okna jest elegancka, zaokrąglona linia jego profili oraz ich bogata kolorystyka i kształt. Okno wyposażone jest w eleganckie aluminiowe klamki.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Okna z PCV. Jak wybrać stolarkę okienną na lata?

Budowa domu jest ogromnym przedsięwzięciem. Jednak zaangażowanie włożone w realizację tego marzenia zwraca...

Markizy do okien pionowych - skuteczna ochrona...

Markizy skutecznie zacieniają wnętrze, przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności na zewnątrz. Chronią wnętrze...

Stolarka okienna najnowszej generacji -...

Tworzenie stolarki okiennej o niskiej przenikalności cieplnej, to już nie moda i ciekawostka, to trwały i...

Okna pionowe INNOVIEW – nowe spojrzenie na domową...

Okna pionowe INNOVIEW to połączenie estetyki, funkcjonalności i ergonomii. Każdy element - zarówno...

Okna drewniano-aluminiowe – luksus,...

Połączenie drewna i aluminium pozwoliło stworzyć okna doskonałe. Wyróżnia je ekskluzywny wygląd,...

Świetlik rurowy – sposób na doświetlenie ciemnego...

Świetliki rurowe wprowadzają naturalne światło do pomieszczeń, w których nie można zamontować okien...