| muratordom.pl » Budowa » Okna i akcesoria » Myjka do okien. Jak wybrać urządzenie do mycia okien i szyb? (FILM)

Myjka do okien. Jak wybrać urządzenie do mycia okien i szyb? (FILM)

Myjka do okien to sprzęt, który znacznie usprawnia sprzątanie domu. A że niewiele osób lubi myć okna, to urządzenie do mycia szyb ma coraz większe grono zwolenników. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując myjkę do okien.

Myjka do okien i szyb - co to jest?

Myjka do okien to urządzenie, kóre umożliwia łatwe, szybkie i nie wymagające wysiłku mycie powierzchni szklanych: okien, luster oraz fliz. To praktyczne urządzenie pozwala zaoszczedzić sporo czasu i wysilku, ktore poświęca się zazwyczaj na wypolerowanie szklanych powierzchni tak, aby żadne smugi czy plamy nie psuły efektu idealnie czystej szyby.

Jak używac myjki do okien?

Czyszczoną powierzchnię wystarczy spryskać środkiem czyszczącym w sprayu, pozostawić na chwilkę a następnie, w razie potrzeby, przetrzeć przy pomocy ściereczki z mikrofibry. Na koniec wystarczy zebrać wodę przy pomocy myjki do szyb, które działa niczym odkurzacz wciągając wodę. Urządzenie zbiera brudną wodę nie zostawiając żadnych plam ani smug.

Jaka myjka do okien? 5 najważniejszych cech 

  1. Skuteczność mycia szyb. Urządzenie do mycia okien powinno umożliwiać mycie bez smug. Gwarancją tak czystych szyb są urządzenia wysokiej jakości, wyposażonymi w dobre akcesoria oraz specjalnie skomponowane środki czyszczące.
  2. Praca w pionie i poziomie. Dobre myjka do szyb powinna umożliwiać czyszczenie powierzchni zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dzięki temu umyjemy nie tylko okna, płytki czy lustra, ale również okna dachowe, blaty czy stoły. Przydatne są również specjalne odbojniki, w które wyposażone są niektóre myjki okienne, a pozwalające na wygodne mycie okien przy ramie.
  3. Możliwość mycia wysokich okien. Gdy do umycia mamy wysokie okna, np. na klatkach schodowych lub po prostu takie wysoko usytuowane, warto zadbać o tzw. lancę przedłużającą. Dzięki niej bez problemu dosięgniemy do wszystkich trudno dostępnych szyb.
  4. Długi czas pracy akumulatora. Dobra myjka do okien powinna być wyposażona w akumulator, która pozwala na pracę bez przerw przez 25-30 min. Nie bez znaczenia jest również czas ładowania urządzenia myjącego. A ten jest różny i wynosi od 2 do 6 godzin.
  5. Możliwość pracy bez przerwy na ładowanie. Jest to możliwe dzięki dodatkowym zestawom baterii i wymianie ich w sytuacji gdy jest to wymagane.

Polecamy wideo: Czy warto kupić myjkę do okien?

Bezpieczne szkło

Zwykłe szkło jest kruche i po rozbiciu rozpada się na kawałki o ostrych krawędziach, którymi...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Nowoczesne okna energooszczędne do domów klasy...

Świadomość inwestorów na temat nowoczesnych, energooszczędnych okien, jak i samej energooszczędności,...

Roleta zewnętrzna – sposób na ochronę poddasza...

Na komfort korzystania z poddasza latem ogromny wpływ ma zachowanie odpowiednich warunków termicznych....

Wymiary okna a wymiary ościeża. Czy zmieniać...

Wymiana okien to duża ingerencja w dom. Czy zmiana wymiarów okien lub zmiana ich kształtu to dobry...

Nowe Okna i Drzwi

Wybieramy je do domów nowo budowanych i remontowanych. W tych pierwszych stanowią eleganckie...

Okna z PCV. Jak wybrać stolarkę okienną na lata?

Budowa domu jest ogromnym przedsięwzięciem. Jednak zaangażowanie włożone w realizację tego marzenia zwraca...