| muratordom.pl » Budowa » Okna i akcesoria » Eleganckie i jasne wnętrza pod płaskim dachem. Dobór okna do płaskiego dachu

Eleganckie i jasne wnętrza pod płaskim dachem. Dobór okna do płaskiego dachu

Oferta okien do płaskiego dachu VELUX to szeroki wyborów wariantów oraz dodatkowego wyposażenia. Okna pozwalają doświetlić pomieszczenia światłem naturalnym od góry, jednocześnie oferując najwyższą jakość, izolacyjność cieplną oraz estetykę, dopasowaną do Twoich potrzeb.

Dobór elementów okna dachowego

Każde okno do płaskiego dachu składa się z dwóch elementów: okna i osłony zewnętrznej. Okno występuje w wersji otwieranej elektrycznie, ręcznie za pomocą drążka teleskopowego, antywłamaniowej, oddymiającej lub jako wyłaz dachowy w wielu rozmiarach. Od teraz w zależności od potrzeb, użytkownicy mogą wybrać sposób zabezpieczenia okna od zewnątrz. W zainstalowanych już oknach można zdecydować się na wymianę osłony, gdyż wszystkie produkty są ze sobą kompatybilne. Można skonfigurować swoje okno, tak aby najlepiej spełniało indywidualne potrzeby. W jednym pomieszczeniu można montować różne typy, gdyż od wewnątrz wizualnie są one bardzo do siebie podobne.

Autor: Velux

Wnętrze z oknami dachowymi zamontowanymi w dachu płaskim

Unikalna konstrukcja & design

Główne elementy konstrukcyjne: skrzydło i ramę wykonano z twardego PCV, a profil ramy został dodatkowo wypełniony pianką polistyrenową. Każde okno wyposażono w energooszczędną szybę bezpieczną klejoną w klasie P2A. Dzięki zastosowaniu tej innowacyjnej konstrukcji, rozwiązanie charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła równym 0,72 W/m2K (według normy EN1873). Pierwsza propozycja osłony zewnętrznej to matowa lub przezroczysta kopuła, dostępna w wersji akrylowej lub poliwęglanowej. Drugi, nowy wariant to dyskretny moduł szklany, wykonany z 4 mm szkła hartowanego i wykończony aluminiowymi profilami na krawędziach. Okno z nim zamontowane jest mniej widoczne na dachu i nadaje całości elegancki wygląd. Dodatkowo, jako jedyny produkt w tej kategorii na rynku, został wyposażony w powłokę łatwozmywalną. Dzięki zastosowaniu tej technologii gromadzące się na szybie zanieczyszczenia są rozpuszczane, a następnie spłukiwane przez deszcz. Po wyschnięciu nie ma śladów brudu, więc szyba nie wymaga częstego mycia.

Niezwykle ważną cechą okien do płaskiego dachu jest również ich wzornictwo. Wykonane są one z dbałością o każdy detal, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, dzięki czemu mogą być zainstalowane w najbardziej ekskluzywnych budynkach. Od wewnątrz okno posiada wrąb pod płyty g-k, który umożliwia bardzo estetyczne wykończenie wnęki okiennej. W modelach elektrycznych mechanizmy są niewidoczne po zamknięciu okna.

Sposoby otwierania & dodatkowe akcesoria

Gdy pomieszczenie wymaga wietrzenia, do wyboru jest wersja otwierana - VELUX CVP, wyposażona w zdalne sterowanie w systemie io-homecontrol®. Umożliwia ono operowanie oknem za pomocą pilota z dowolnego miejsca w domu, a także oferuje wiele użytecznych funkcji programowania. Okno w standardzie wyposażono w czujnik deszczu, który automatycznie zamknie je w razie opadów. Ponadto, może być ono elementem domu inteligentnego io-homoecontrol®, gdyż system jest kompatybilny z produktami elektrycznymi innych producentów, np.: Somfy. W miejscach, gdzie nie ma potrzeby wietrzenia, dobrze sprawdzi się wersja nieotwierana - VELUX CFP. Gdy okien nie otwieramy zbyt często możemy wybrać opcję otwieraną drążkiem teleskopowym o długości 1,9 metra. Okno do płaskiego dachu można również wyposażyć w elektryczną roletę plisowaną VELUX FMG, która gwarantuje prywatność oraz chroni przed słońcem w lecie i stratami ciepła w zimie, a także markizę zewnętrzną MSG, którą montuje się między pomiędzy kopułą a oknem.

Przeczytaj dodatkowo:
Okna do współczesnego domu – energooszczędne,...

Inwestorzy planujący budowę lub remont domu są coraz bardziej świadomi, jakie parametry powinny...

Co powoduje parowanie szyb i jak skutecznie...

Wiele osób żali się na parowanie szyb w swoich domach czy mieszkaniach, nie wiedząc jak sobie z tym...

Okna do domu pasywnego - relacja właścicielki...

Śledzimy budowę domu pasywnego pod Warszawą. Ważny etap. Są już zamontowane okna. Jakie parametry mają okna...

Panoramiczne okna wąskoprofilowe w nowoczesnym...

Duże przeszklenia to jeden ze znaków rozpoznawczych nowoczesnych domów energooszczędnych i...

Montaż stolarki. Jak montować okna, drzwi...

Montaż okien, drzwi wejściowych oraz bram garażowych nie jest prosty, o czym przekonują reklamacje zgłaszane...

Okna dachowe FPP-V preSelect - przestrzeń na...

Poddasze to wyjątkowe miejsce w domu. Zwykle to strefa, w której rodzina relaksuje się po ciężkim...

sponsor artykułu