| muratordom.pl » Budowa » Okna i akcesoria » Duże okna pionowe. Spraw, aby Twój dom był otwarty na ogród

Duże okna pionowe. Spraw, aby Twój dom był otwarty na ogród

Duże okna pionowe zacierają granicę pomiędzy wnętrzem domu, a jego otoczeniem. Poznaj nowoczesne rozwiązania, dzięki którym otworzysz swój dom na ogród i zyskasz nowe spojrzenie na przestrzeń wokół.

Tagi: Fakro

Więcej o oknach FAKRO >>

Duże okna pionowe to atrybut nowoczesnych domów - zarówno tych tradycyjnych, jak i energooszczędnych oraz pasywnych. Może to się wydawać sprzeczne, ponieważ w nowo budowanych domach dąży się do znakomitej izolacyjności termicznej. Niskie zużycie energii gwarantują dobrze ocieplone ściany, a przecież okna mają od nich gorsze parametry. Cała tajemnica tkwi w technologii wykonania okien, których właściwości z roku na rok są coraz lepsze. Drugim czynnikiem są duże zyski cieplne wynikające z promieni słonecznych, które nie tylko doświetlają, ale i dodatkowo ogrzewają pomieszczenia.

Duże okna pionowe względem stron świata

Planując duże okna pionowe, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na usytuowanie domu względem stron świata. Okna będą spełniać swoje funkcje, jeśli umieścimy je na najbardziej nasłonecznionych ścianach. Najlepsza będzie elewacja południowa, południowo-wschodnia i południowo-zachodnia. Wtedy zapewnimy sobie największe wykorzystanie słońca w ciągu dnia.

Duże nasłonecznienie jest korzystne zimą, kiedy w pogodny dzień możemy dzięki niemu zmniejszyć lub wyłączyć ogrzewanie. Latem jednak, powinniśmy używać rolet i markiz, aby nie doprowadzić do nadmiernego przegrzewania się pomieszczeń.

Autor: FAKRO

Niewątpliwą zaletą dużych okien pionowych jest także efekt wizualny. Firma FAKRO zmienia koncepcję wnętrza. Daje możliwość przemiany tradycyjnego podziału: dom to nie tylko to, co jest w środku, i pozostaje odrębne od tego, co na zewnątrz. FAKRO korzysta z nowoczesnych rozwiązań po to, by dawać możliwość tworzenia wnętrz otwartych na otaczający świat. Okna pionowe FAKRO otwierają nowe spojrzenie na przestrzeń wewnątrz domu. Dzięki szerokiemu wachlarzowi formatów i kształtów okien INNOVIEW możesz myśleć inaczej o wystroju wnętrza. Możesz z rozmachem wykorzystać perspektywę, widok i charakter otoczenia jako integralny element koncepcji wystroju.

Autor: FAKRO

Zalety okien pionowych INNOVIEW

Trwałość - Okna na długie lata

Innowacyjne połączenie drewnianej ramy z aluminiową okładziną to zapowiedź nie tylko nowego trendu w architekturze ale także zwiększenie trwałości okien pionowych. Zastosowana technologia oraz odpowiednie materiały pozwalają na długoletnie użytkowanie okien drewniano- -aluminiowych bez konieczności konserwacji. Najnowocześniejsze okucia firmy Siegenia umożliwiają bezawaryjne korzystanie z okien przez wiele lat.

Przeczytaj także: Markizy do okien pionowych

Bezpieczeństwo - Dom to oaza spokoju i bezpieczeństwa

Dzięki najnowocześniejszemu systemowi okuć, które w standardzie posiadają właściwości antywłamaniowe w klasie RC1, wszystkie okna INNOVIEW mają podwyższoną odporność na włamanie. Zapewniają to, co w twoim domu najważniejsze – poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Możliwe jest także wykonanie okien z większą ilością zabezpieczeń antywłamaniowych w klasie RC2.

Autor: FAKRO

Energooszczędność - Ciepło w domu

Okna i drzwi INNOVIEW dają spektakularne widoki, a jednocześnie charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami energooszczędnościowymi. Okna muszą chronić przed stratami ciepła, a decydującym elementem jest pakiet szybowy. Okna pionowe INNOVIEW dostępne są z pakietem dwu-, a nawet trzykomorowym. Wraz ze wzrostem komór w pakiecie szybowym wzrasta również grubość drewnianej ramy poprawiając parametry energooszczędnościowe okien.

Przeczytaj także: Nowoczesna aranżacja poddasza

Komfort - Obsługa okna to przyjemność

Najnowocześniejsze rozwiązania okuć gwarantują wygodną obsługę okien. Wdrożone rozwiązania pozwalają na długoletnie, bezawaryjne użytkowanie okien, a system ten doceni każdy użytkownik.

Autor: FAKRO

Szczelność - Okna odporne na ekstremalne warunki atmosferyczne

W oknach zastosowano poczwórny system uszczelnienia. Rozwiązania techniczne zewnętrznych uszczelek gwarantują, że podczas opadów woda nie przedostanie się do wnętrza i nie ma bezpośredniego kontaktu z drewnianą konstrukcją.

Estetyka - Piękno w domu i na zewnątrz

Nowoczesne wzornictwo i różnorodne kolory gwarantują dopasowanie okien i drzwi INNOVIEW do rozmaitych brył, tekstur i otoczenia. To najnowsze rozwiązania techniczne i technologiczne, które tworzą idealną harmonię. Dobre wzornictwo przetrwa lata. Okna INNOVIEW to idealne połączenie estetyki, funkcjonalności i ergonomii. Każdy element, począwszy od drewna, aluminium a na klamce kończąc, jest dopracowany pod względem wzorniczym tworząc unikatowy i bardzo estetyczny produkt.

Autor: FAKRO

Przeczytaj dodatkowo:
Uszczelniający kołnierz do okien dachowych -...

Uszczelniające kołnierze do okien dachowych mają zapewnić nam energooszczędność, która jest jednym z...

Rolety zaciemniające do okien dachowych

Ciepłe dni na poddaszu bywają uciążliwe ze względu na wysoką temperaturę panującą we wnętrzach. Konieczne...

Dom na czasie - wysokie okna, duże przeszklenia

Wysokie okna są niezbędne w modnym domu. Zgodnie z obowiązującymi trendami schodzą do podłogi i sięgają...

Eleganckie i komfortowe drzwi tarasowe

Nowoczesne drzwi tarasowe pozwalają harmonijnie połączyć wnętrze domu z otoczeniem. Stanowią również...

Nowoczesne okna energooszczędne do domów klasy...

Świadomość inwestorów na temat nowoczesnych, energooszczędnych okien, jak i samej energooszczędności,...

sponsor artykułu