| muratordom.pl » Budowa » Okna dachowe » Okna na poddasze zdalnie sterowane - rozwiązanie dla lubiących komfort i wygodę

Okna na poddasze zdalnie sterowane - rozwiązanie dla lubiących komfort i wygodę

Sterowanie elektryczne znacznie usprawnia obsługę okien połaciowych. Teraz bez względu na wysokość montażu okna na poddaszu będą zawsze w pełni komfortowe.

Autor: VELUX

Elektrycze sterowanie sprawdza się szczegolnie w przypadku wysoko zamontowanych okien

Elektryczne zasilanie stosowane jest zarówno w oknach połaciowych, jak i tych przeznaczonych do montażu w dachu płaskim. Okno wyposażone w elektryczny sterownik można otworzyć i zamknąć za pomocą pilota. Jeśli zaopatrzymy się w inne urządzenia elektryczne obsługujące ten sam rodzaj transmisji, np. io-homecontrol, mogą one współdziałać z oknami, zwiększając komfort i bezpieczeństwo domowników. Możemy też zastosować okna sterowane silnikiem zasilanym baterią słoneczną.
Elektryczne sterowanie oknami jest rozwiązaniem coraz bardziej dostępnym. Możemy poprzestać na funkcji ich otwierania i zamykania albo pójść krok dalej, instalując na oknie elektryczne rolety lub markizy.

Elektryczny system obsługi okien dachowych

Instalacja elektrycznego systemu obsługi okien jest dzisiaj niezwykle prosta. Najlepiej kupić okno fabrycznie wyposażone w elektryczny system sterowania, w którego skład wchodzą sterownik wielofunkcyjny, silnik do otwierania okna, czujnik deszczu i uniwersalny pilot zdalnego sterowania. Montuje się je tak samo jak standardowe okna – wystarczy tylko podłączyć przewód zasilający okno do gniazdka. System automatycznie się zaprogramuje, wprowadzając w ciągu kilku minut do pamięci pilota wszystkie zainstalowane okna fabrycznie wyposażone w elektryczny system sterowania i podłączone do niego akcesoria, takie jak rolety, żaluzje lub markizy.

W elektryczne sterowanie można wyposażyć również okno otwierane ręcznie. Wystarczy doprowadzić do niego, najlepiej już podczas montażu, odpowiednie okablowanie, a następnie zakupić specjalny zestaw adaptacyjny, który pozwala na zmianę standardowego okna w sterowane elektrycznie.

Autor: VELUX

Okna sterowane elektrycznie zwiekszyły możliwości aranżacji przestrzeni

Autor: VELUX

Pilot działa na fale radiowe, dlatego można sterować oknami z dowolnego miejsca w domu

Dla komfortu i urody wnętrz

Szersze zastosowanie okien połaciowych – np. umieszczanie ich w wysokich partiach połaci dachu – umożliwia otwieranie ich pilotem. Stąd wynika również większa swoboda i rozmach w projektowaniu wnętrz domu. Przestrzeń pod stromym dachem otwiera się więc chętnie w górę, bez obawy, że nie będzie ona odpowiednio doświetlona. Dzisiaj można swobodnie obsłużyć okna zamontowane nawet przy samej kalenicy.

Automatyczne otwieranie okien pozwala na doświetlenie klatek schodowych położonych pod skośnym dachem. Zazwyczaj wąska klatka zyskuje wówczas na przestronności i staje się optycznie szersza. poleca solarne zasilanie okien Energia ze słońca Zestaw adaptacyjny do otwierania i zamykania okien silnikiem zasilanym energią słoneczną nie wymaga okablowania okna. Cena: 2100 zł mi w stropodachu.Również jeśli okna są usytuowane na standardowej wysokości, funkcja elektrycznego sterowania przynosi wiele korzyści. Korzystając z pilota, można je otwierać i zamykać bez wstania z łóżka czy kanapy, nie odrywając się od pracy, a nawet z innego pomieszczenia czy z ogrodu.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Okna dachowe do domu bez okapów

Okna dachowe to doskonałe rozwiązanie do użytkowego poddasza - doświetlają wnętrze, umożliwiają...

Dom z płaskim dachem - jak doświetlić...

Pomieszczenia w domu pod płaskim dachem można efektywnie doświetlić od góry. Sprawdź, jakie niebanalne...

Światło na poddaszu – test wiedzy o oknach...

Istnieją dwie metody doświetlenia poddasza słońcem. Jeden to montaż okien dachowych, a drugi to budowa lukarn...

Nowe okna połaciowe do starego dachu

Nowe okna dachowe wprowadzą więcej światła i świeżego powietrza, co podniesie komfort na poddaszu. Zobacz,...

Zastosowanie dużych okien balkonowych na poddaszu

Poznaj poddasze z nowoczesnymi oknami balkonowymi, które przybliżają świat zewnętrzny do Twojego domu....

Markizy i rolety zewnętrzne na okna dachowe

Okna dachowe znakomicie doświetlają poddasze. Jednak więcej światła, oznacza również więcej ciepła....