| muratordom.pl » Budowa » Okna dachowe » Markizy i rolety wewnętrzne. Wybierz oryginalne!

Markizy i rolety wewnętrzne. Wybierz oryginalne!

Osłony okienne, w tym markizy i rolety zamontowane w oknach dachowych, znacznie ograniczają nasłonecznienie i nagrzewanie się poddasza użytkowego. Mają je w ofercie wszyscy producenci okien połaciowych. Dlaczego nie powinieneś wybierać tańszych zamienników, tylko kupować oryginalne markizy i rolety?

Autor: VELUX

Osłony okienne, w tym markizy i rolety zamontowane w oknach dachowych, znacznie ograniczają nasłonecznienie i nagrzewanie się poddasza użytkowego. Mają je w ofercie wszyscy producenci okien połaciowych. Dlaczego nie powinieneś wybierać tańszych zamienników, tylko kupować oryginalne markizy i rolety?

Rolety wewnętrzne do okien dachowych

To substytut zasłon. Produkowane są z różnego rodzaju tkanin. Jedne całkiem odcinają dostęp światła słonecznego, a inne tylko go ograniczają. Instaluje się je w prosty sposób podczepiając do skrzydła. Za dopłatą można stać się posiadaczem rolet sterowanych automatycznie.

Markizy

To zewnętrzne osłony zacieniające. Ich tkanina zrobiona jest z włókien szklanych i powlekana PCW. Nawija się na wałek połączony z silnikiem, ukryty w obudowie z aluminium. Taka markiza ma boczne prowadnice naprężające tkaninę i zwiększające jej odporność na nagłe podmuchy wiatru. Mechanizm napędowy może być zasilany energią słoneczną. Niektóre modele mają czujnik nasłonecznienia. Markiza samoczynnie się wtedy rozsuwa gdy słońce zaczyna intensywniej świecić. Siatkowa tkanina markiz nie zasłania widoku na okolicę, a przy tym potrafi ograniczyć nasłonecznienie i nagrzewanie się pomieszczeń.

Autor: VELUX

Tkaniny i materiały, z których powstają rolety i markizy są poddawane testom, aby zagwarantować, że żadna nie zmieni koloru, ani kształtu przez wiele lat. Nie da się tego powiedzieć o tanich roletach, robionych na wzór oryginalnych

Ostrożnie z podróbkami

Na rynku oprócz oryginalnych rolet i markiz są produkty będące ich mniej lub bardziej nieudolnymi kopiami. Z zamiennikami jest tak, że co prawda kosztują mniej, ale więcej później z nimi problemu. Ich niska cena nie bierze się z powietrza. Zamienniki przypominają oryginalne produkty tylko z wyglądu. Gdy przyjrzeć się im bliżej, widać wyraźnie znaczne różnice. Wystarczy jeden rzut oka, aby stwierdzić, że wyprodukowano je ze zdecydowanie gorszej jakości surowców, przy wykorzystaniu najtańszych podzespołów. Z tego powodu maja wielokrotnie niższą trwałość niż produkty renomowanych firm. O ile pierwowzory są niezawodne, podróbki psują się już po krótkim okresie użytkowania.

Dlaczego warto kupować oryginalne rolety i markizy

  • Oryginalne rolety i markizy są idealnie dopasowane do okien
  • Gwarantują pełną kontrolę nad ilością wpadającego światła czy ciepła.
  • Zamówienie oryginalnych akcesoriów nie wymaga pomiarów okien, wystarczy znajomość modelu okna.
  • Oryginały są prostsze w montażu, niż tanie zamienniki.
  • Producenci udzielają na nie wieloletniej gwarancji.
Autor: VELUX

Montaż rolet Velux nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani pomocy profesjonalisty. Dzięki opatentowanemu systemowi Velux Pick&Click!® – fabrycznie zamontowanym zaczepom instalacyjnym, zamontujesz roletę samodzielnie i nie powinno to potrwać dłużej niż 15 minut

Przeczytaj dodatkowo:
Energooszczędne produkty do poddaszy - okna...

Energooszczędność to jedno z najważniejszych zagadnień we współczesnym budownictwie. Wzrastające ceny...

Sposoby na zaciemnienie wnętrz - rolety i żaluzje

Rolety, żaluzje i inne przesłony okienne służą nie tylko do ochrony wnętrz przed słońcem i wysoką temperaturą...

Moskitiery, żaluzje, rolety do każdego...

Przysłony okienne, takie jak moskitiery, żaluzje czy rolety muszą pełnić zarówno funkcją praktyczną,...

Światło na poddaszu – test wiedzy o oknach...

Istnieją dwie metody doświetlenia poddasza słońcem. Jeden to montaż okien dachowych, a drugi to budowa lukarn...

Markizy i rolety zewnętrzne na okna dachowe

Okna dachowe znakomicie doświetlają poddasze. Jednak więcej światła, oznacza również więcej ciepła....

Przeszklenia w dachach płaskich. Okna dachowe do...

Nowoczesne okna dachowe do dachów płaskich są estetyczne i mają bardzo dobrą izolacyjność termiczną....