EKOLOGICZNY DOM
Czy Twój dom jest eko? Co zrobić, aby taki był? Co to jest termomodernizacja? Jakie są zalety ocieplenia? Jakie możemy mieć zyski z energii słonecznej? Jak obniżyć rachunki za zużycie energii w domu? Jak otrzymać dofinansowanie na termomodernizację domku? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznacie właśnie tutaj.
W dobie rosnącej popularności domów energooszczędnych i pasywnych, coraz częściej słyszymy o czymś takim jak współczynnik przenikania ciepła U. Dowiedz się, czym jest ten tajemniczy parametr i jak sprawdzić, czy Twój dom jest tak ciepły, jak powinien.
CZYTAJ WIĘCEJ >>
Ile energii przeznaczonej na ogrzewanie domu można zaoszczędzić przez ocieplenie ścian? Jak dużo ciepła „ucieka” przez dach lub podłogi? Dlaczego warto zainwestować w termomodernizację budynków jednorodzinnych?
CZYTAJ WIĘCEJ >>
Większość rodzin w Polsce ogrzewa swoje domy energią z węgla spalanego w indywidualnych paleniskach. Jednocześnie coraz głośniej mówi się o problemie niskiej emisji, która wynika właśnie z tego sposobu ogrzewania. Jak zatem wymienić kocioł węglowy na gazowy? Jakie korzyści taka zmiana przyniesie?
CZYTAJ WIĘCEJ >>
Wszystkie domy kostki mają stropodachy, czyli dachy płaskie lub dachy kopertowe. Na czym polega remont dachu tego typu? Jak przebiega ocieplanie stropodachu?
CZYTAJ WIĘCEJ >>
Wybór styropianów jest ogromny i niejeden inwestor zastanawia się, jaki styropian na ocieplenie domu wybrać. Przedstawiamy najlepsze styropiany do izolacji termicznych i podpowiadamy, który gdzie stosować. Poznaj też oznaczenia styropianu.
CZYTAJ WIĘCEJ >>
Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska, Centrum UNEP/GRID-Warszawa.