| muratordom.pl » Budowa » Drzwi, bramy garażowe » Przebudowa wejścia do domu - zmiany od frontu

Przebudowa wejścia do domu - zmiany od frontu

Wejście do domu to nie tylko drzwi, ale także wizytówka domu i strefa, z której korzystają wszyscy domownicy i goście. Warto więc o nią zadbać. Przebudowa wejścia może bowiem nie tylko zmienić charakter całego domu, ale także podnieść komfort jego użytkowania. Zobacz, jak poradzili z tym sobie właściciele domu wybudowanego w latach 80. Efekt jest zdumiewający!

Właściciele domu z lat 80. znajdującego się w Warszawie zdecydowali się na zmianę jego wyglądu na bardziej współczesny. Stare wejście było wciśnięte między dwie modne 30 lat temu „wieże” i przykryte niepozornym daszkiem. Do drzwi prowadziły tradycyjne betonowe schody pokryte gresem.

Przebudową domu, w tym wejścia, zajęły się architektki Joanna Wichniewicz i Magda Wilman z pracowni Bozart. Przede wszystkim zdecydowały się na usunięcie skomplikowanego dachu i towarzyszących mu pomniejszych daszków, w tym tego nad wejściem.

Autor: BOZART

Budynek z lat 80. przed przebudową...

Autor: BOZART

... i po przebudowie wejścia. Elegancka rama podkreślająca wejście do domu wyróżnia się na elewacji

Wejście prostuje ściany

Bryła domu została uproszczona, a ściany pełne załomów i wnęk zostały optycznie wyprostowane. Stało się to dzięki otoczeniu wejścia ramą odcinającą się od elewacji budynku kolorem. Rama jest częścią oryginalnego muru, więc nie trzeba było robić dla niej fundamentu, jak w wypadku podobnej konstrukcji ustawionej przed frontem budynku.

Daszek nad drzwiami zmieniony został w płaski podest wypełniający całą wnękę i dzielący ramę. Jest on jednocześnie balkonem pomieszczenia na piętrze. Rama obejmuje także ten balkon. Dzięki temu miejsce wejścia do domu zostało podkreślone jako najważniejszy punkt elewacji, a ściana wizualnie wyrównana. Pod nowym dachem znalazło się także miejsce na nowe oświetlenie wejścia nowoczesnymi lampami halogenowymi.

Przebudowana została także ukośna ściana z oknem znajdująca się przy drzwiach. Została wyprostowana i umieszczono w niej okno narożne. W ten sposób znajdująca się za ścianą kuchnia stała się bardziej ustawna, a przebywający w niej mogą łatwo dostrzec osobę stojącą przed drzwiami.

Zmieniły się także schody prowadzące do wejścia. Ciężka betonowa konstrukcja została zastąpiona przez ażurowe schody ze stali. Dzięki temu usytuowane dość wysoko nad poziomem gruntu wejście nabrało lekkości, a schody nie konkurują z ramą obejmującą strefę wejścia.

Garaż połączony z domem czy garaż w piwnicy? Wady i zalety rozwiązań

Usytuowanie garażu w budynku może być rozwiązane na dwa sposoby. Można zdecydować się na garaż...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Drzwi zewnętrzne odporne na włamanie. Kupujemy...

Czasy są niezbyt bezpieczne. Drzwi antywłamaniowe stają się więc standardem. Sprawdź, jakie drzwi zewnętrzne...

Brama garażowa uchylna, boczna, rolowana czy...

Uchylna, segmentowa czy rolowana? Jaka brama garażowa sprawdzi się najlepiej? Pytają inwestorzy...

Kupno bramy garażowej. Na co zwrócić uwagę?

Wybór sposobu zamknięcia garażu nie jest łatwy. Dostępne są bramy uchylne, segmentowe i rolowane....

Jak wybrać dobre drzwi wejściowe? 5 cech, które...

Drzwi wejściowe to wizytówka domu i element, którego nie da się nie zauważyć. Powinny być zatem...

Nowoczesne siłowniki do bram garażowych. Jakie...

Dobry i nowoczesny siłownik do bramy garażowej powinien być szybki i bezawaryjny, a także energooszczędny i...

Segmentowe bramy garażowe - GALERIA elewacji domów

Idealne bramy do pięknych domów. Zobacz nasze propozycje doboru segmentowej bramy garażowej do...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.