| muratordom.pl » Budowa » Drzwi, bramy garażowe » Napęd do bramy garażowej - praktyczne akcesoria: piloty do bramy, fotokomórki, blokady

Napęd do bramy garażowej - praktyczne akcesoria: piloty do bramy, fotokomórki, blokady

Wygodne korzystanie z bramy garażowej zapewni nie tylko napęd z pilotem do bramy, ale również towarzyszące mu urządzenia np. fotokomórka, zasilanie awaryjne czy - chroniąca przed włamaniem - blokada dociskowa. Zobacz, w jakie jeszcze dodatki można wyposażyć napęd do bramy garażowej.

Sam napęd, nawet najdokładniej dobrany, nie gwarantuje komfortowego korzystania z garażu. Decydują o tym dodatki. Należą do nich:

 • zewnętrzny mechanizm odblokowujący;
 • fotokomórka;
 • sprzęgło bezpieczeństwa;
 • listwa bezpieczeństwa;
 • zasilanie awaryjne;
 • włącznik zewnętrzny lub wewnętrzny;
 • blokada dociskowa;
 • zewnętrzny reflektor.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Pilot do bramy garażowej

Komfortowe korzystanie z garażu zapewni również pilot do bramy, który gwarantuje otwieranie i zamykanie bramy garażowej bez konieczności wychodzenia z auta.

Inne akcesoria do napędów

 • Zewnętrzny mechanizm odblokowujący - pozwala na otwarcie bramy z zewnątrz wtedy, gdy brak jest prądu lub nastąpiła awaria napędu.
 • Fotokomórki - montuje się po obu stronach otworu wjazdowego. Mają za zadanie zatrzymać napęd, gdy coś znajdzie się na trasie ruchu bramy. Podobną funkcję pełnią sprzęgło lub listwa bezpieczeństwa.
 • Zasilanie awarykne - brak prądu nie musi oznaczać rezygnacji z korzystania z napędu. Można do niego podłączyć zasilanie awaryjne – z akumulatorów.
 • Funkcja łagodnego rozruchu i hamowania - zapewnia bramie płynność ruchu, oszczędzając w ten sposób napęd oraz jej mechanizmy prowadzące.
 • Blokada dociskowa - to nic innego jak automatyczne ryglowanie chroniące garaż przed włamaniem. Po zamknięciu brama garażowa jest natychmiast ryglowana.
 • Zewnętrzny reflektor – może być uruchamiany pilotem albo programowany tak, żeby włączał się zawsze wtedy, gdy otwiera się brama.
ZDANIEM EKSPERTA

Jakie nowoczesne rozwiązania w automatyce bram garażowych są oferowane wymagającym klientom?

Firma Hörmann oferuje wyjątkowo szybki napęd SupraMatic działający w nowoczesnym systemie sterowania radiowego BiSecur. W porównaniu ze zwykłymi napędami, SupraMatic zapewnia nawet o 50% większą prędkość otwierania bramy, a tym samym szybszy wjazd do garażu. Jednocześnie daje on prawdziwy komfort i stuprocentowe bezpieczeństwo. Nowy system przekazu radiowego BiSecur opracowany został bowiem w oparciu o najnowsze zasady kryptologii. Napędy działające w systemie BiSecur współpracują z nadajnikiem zapewniającym bezpieczny przekaz sygnału radiowego z pilota do napędu i z napędu do pilota w technologii 128 bitów używanej do kodowania internetowych transmisji bankowych. To dwukierunkowe działanie umożliwia nie tylko sterowanie bramą, ale także odczyt jej położenia (otwarta/zamknięta). Po naciśnięciu na odpowiedni przycisk nadajnik kolorem diody potwierdza zamknięcie lub otwarcie bramy. Dodatkowe funkcje nadajnika to włączanie i wyłączanie oświetlenia garażu oraz regulowana indywidualnie druga wysokość otwarcia bramy. Wszystkie funkcje napędu ustawia się bardzo łatwo – przez wprowadzenie jednej dwucyfrowej liczby. Napędy SupraMatic typu P standardowo wyposażone są też w fotokomórki. Nowością, którą firma Hörmann wprowadzi w tym roku będzie możliwość obsługiwania bram garażowych przy pomocy iPhone’ów oraz smartfonów z systemem Android. Rozwiązaniem idącym z duchem czasu jest także energooszczędność napędów Hörmann – w porównaniu z innymi napędami, w stanie stand by zużywają one o 80% energii mniej (maksymalnie 1 Wat).

Prezes Hörmann Polska - Krzysztof Horała

Brama garażowa z napędem. Na co zwracać uwagę wybierając napęd do bramy segmentowej lub bramy uchylnej?

Brama garażowa z napędem to gwarancja wygody i bezpieczeństwa twojego samochodu. Unikasz...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Inteligentny dom. System sterowania bramami,...

System inteligentnego domu umożliwia sterowanie różnymi funkcjami budynku. Potrafi między innymi...

Garaż pod budynkiem: dobry zjazd do garażu w...

Garaż pod budynkiem nie musi być przykrą koniecznością. Wygodny zjazd do garażu w piwnicy, prawidłowe...

Niezawodne bramy garażowe

Sposób otwierania, wymiary, ocieplenie czy rodzaj napędu to tylko niektóre informacje istotne...

Wymiary bram garażowych. Jak dobrać szerokość i...

Najpierw trzeba sprawdzić w projekcie, jaki wymiar bramy garażowej jest potrzebny. Później należy...

Wymiana drzwi wewnętrznych. Jak w czasie remontu...

Wymiana drzwi wewnętrznych daje zaskakująco korzystny efekt. Równie ważne jak skrzydła drzwiowe są...