| muratordom.pl » Budowa » Drzwi, bramy garażowe » Napęd do bramy garażowej - praktyczne akcesoria: piloty do bramy, fotokomórki, blokady

Napęd do bramy garażowej - praktyczne akcesoria: piloty do bramy, fotokomórki, blokady

Wygodne korzystanie z bramy garażowej zapewni nie tylko napęd z pilotem do bramy, ale również towarzyszące mu urządzenia np. fotokomórka, zasilanie awaryjne czy - chroniąca przed włamaniem - blokada dociskowa. Zobacz, w jakie jeszcze dodatki można wyposażyć napęd do bramy garażowej.

Sam napęd, nawet najdokładniej dobrany, nie gwarantuje komfortowego korzystania z garażu. Decydują o tym dodatki. Należą do nich:

 • zewnętrzny mechanizm odblokowujący;
 • fotokomórka;
 • sprzęgło bezpieczeństwa;
 • listwa bezpieczeństwa;
 • zasilanie awaryjne;
 • włącznik zewnętrzny lub wewnętrzny;
 • blokada dociskowa;
 • zewnętrzny reflektor.

Pilot do bramy garażowej

Komfortowe korzystanie z garażu zapewni również pilot do bramy, który gwarantuje otwieranie i zamykanie bramy garażowej bez konieczności wychodzenia z auta.

Inne akcesoria do napędów

 • Zewnętrzny mechanizm odblokowujący - pozwala na otwarcie bramy z zewnątrz wtedy, gdy brak jest prądu lub nastąpiła awaria napędu.
 • Fotokomórki - montuje się po obu stronach otworu wjazdowego. Mają za zadanie zatrzymać napęd, gdy coś znajdzie się na trasie ruchu bramy. Podobną funkcję pełnią sprzęgło lub listwa bezpieczeństwa.
 • Zasilanie awarykne - brak prądu nie musi oznaczać rezygnacji z korzystania z napędu. Można do niego podłączyć zasilanie awaryjne – z akumulatorów.
 • Funkcja łagodnego rozruchu i hamowania - zapewnia bramie płynność ruchu, oszczędzając w ten sposób napęd oraz jej mechanizmy prowadzące.
 • Blokada dociskowa - to nic innego jak automatyczne ryglowanie chroniące garaż przed włamaniem. Po zamknięciu brama garażowa jest natychmiast ryglowana.
 • Zewnętrzny reflektor – może być uruchamiany pilotem albo programowany tak, żeby włączał się zawsze wtedy, gdy otwiera się brama.
ZDANIEM EKSPERTA

Jakie nowoczesne rozwiązania w automatyce bram garażowych są oferowane wymagającym klientom?

Firma Hörmann oferuje wyjątkowo szybki napęd SupraMatic działający w nowoczesnym systemie sterowania radiowego BiSecur. W porównaniu ze zwykłymi napędami, SupraMatic zapewnia nawet o 50% większą prędkość otwierania bramy, a tym samym szybszy wjazd do garażu. Jednocześnie daje on prawdziwy komfort i stuprocentowe bezpieczeństwo. Nowy system przekazu radiowego BiSecur opracowany został bowiem w oparciu o najnowsze zasady kryptologii. Napędy działające w systemie BiSecur współpracują z nadajnikiem zapewniającym bezpieczny przekaz sygnału radiowego z pilota do napędu i z napędu do pilota w technologii 128 bitów używanej do kodowania internetowych transmisji bankowych. To dwukierunkowe działanie umożliwia nie tylko sterowanie bramą, ale także odczyt jej położenia (otwarta/zamknięta). Po naciśnięciu na odpowiedni przycisk nadajnik kolorem diody potwierdza zamknięcie lub otwarcie bramy. Dodatkowe funkcje nadajnika to włączanie i wyłączanie oświetlenia garażu oraz regulowana indywidualnie druga wysokość otwarcia bramy. Wszystkie funkcje napędu ustawia się bardzo łatwo – przez wprowadzenie jednej dwucyfrowej liczby. Napędy SupraMatic typu P standardowo wyposażone są też w fotokomórki. Nowością, którą firma Hörmann wprowadzi w tym roku będzie możliwość obsługiwania bram garażowych przy pomocy iPhone’ów oraz smartfonów z systemem Android. Rozwiązaniem idącym z duchem czasu jest także energooszczędność napędów Hörmann – w porównaniu z innymi napędami, w stanie stand by zużywają one o 80% energii mniej (maksymalnie 1 Wat).

Prezes Hörmann Polska - Krzysztof Horała

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Jak ograniczyć straty energii w garażu? Bramy...

Każdy inwestor dąży do maksymalnego ograniczania strat ciepła w swoim domu. Dzięki temu, można znacząco...

Kupujemy drzwi antywłamaniowe. Zewnętrzne drzwi...

Czasy są niezbyt bezpieczne. Drzwi antywłamaniowe stają się więc standardem. Sprawdź, jakie drzwi zewnętrzne...

Konkurs jubileuszowy firmy Hörmann - 25% rabatu...

Firma Hörmann Polska - znana ze swoich bram garażowych, drzwi i napędów - świętuje 25-lecie...

Nowoczesne wzornictwo energooszczędnych bram...

Dopasowanie bramy garażowej do elewacji domu sprawia wiele problemów. Modele bram segmentowych...

Brama garażowa uchylna, boczna, rolowana czy...

Uchylna, segmentowa czy rolowana? Jaka brama garażowa sprawdzi się najlepiej? Pytają inwestorzy...

Jakimi parametrami charakteryzują się...

Budując dom, który ma spełniać surowe kryteria w zakresie izolacyjności termicznej, trzeba go...