| muratordom.pl » Budowa » Drzwi, bramy garażowe » Napęd do bramy garażowej - praktyczne akcesoria: piloty do bramy, fotokomórki, blokady

Napęd do bramy garażowej - praktyczne akcesoria: piloty do bramy, fotokomórki, blokady

Wygodne korzystanie z bramy garażowej zapewni nie tylko napęd z pilotem do bramy, ale również towarzyszące mu urządzenia np. fotokomórka, zasilanie awaryjne czy - chroniąca przed włamaniem - blokada dociskowa. Zobacz, w jakie jeszcze dodatki można wyposażyć napęd do bramy garażowej.

Sam napęd, nawet najdokładniej dobrany, nie gwarantuje komfortowego korzystania z garażu. Decydują o tym dodatki. Należą do nich:

 • zewnętrzny mechanizm odblokowujący;
 • fotokomórka;
 • sprzęgło bezpieczeństwa;
 • listwa bezpieczeństwa;
 • zasilanie awaryjne;
 • włącznik zewnętrzny lub wewnętrzny;
 • blokada dociskowa;
 • zewnętrzny reflektor.

Pilot do bramy garażowej

Komfortowe korzystanie z garażu zapewni również pilot do bramy, który gwarantuje otwieranie i zamykanie bramy garażowej bez konieczności wychodzenia z auta.

Inne akcesoria do napędów

 • Zewnętrzny mechanizm odblokowujący - pozwala na otwarcie bramy z zewnątrz wtedy, gdy brak jest prądu lub nastąpiła awaria napędu.
 • Fotokomórki - montuje się po obu stronach otworu wjazdowego. Mają za zadanie zatrzymać napęd, gdy coś znajdzie się na trasie ruchu bramy. Podobną funkcję pełnią sprzęgło lub listwa bezpieczeństwa.
 • Zasilanie awarykne - brak prądu nie musi oznaczać rezygnacji z korzystania z napędu. Można do niego podłączyć zasilanie awaryjne – z akumulatorów.
 • Funkcja łagodnego rozruchu i hamowania - zapewnia bramie płynność ruchu, oszczędzając w ten sposób napęd oraz jej mechanizmy prowadzące.
 • Blokada dociskowa - to nic innego jak automatyczne ryglowanie chroniące garaż przed włamaniem. Po zamknięciu brama garażowa jest natychmiast ryglowana.
 • Zewnętrzny reflektor – może być uruchamiany pilotem albo programowany tak, żeby włączał się zawsze wtedy, gdy otwiera się brama.
ZDANIEM EKSPERTA

Jakie nowoczesne rozwiązania w automatyce bram garażowych są oferowane wymagającym klientom?

Firma Hörmann oferuje wyjątkowo szybki napęd SupraMatic działający w nowoczesnym systemie sterowania radiowego BiSecur. W porównaniu ze zwykłymi napędami, SupraMatic zapewnia nawet o 50% większą prędkość otwierania bramy, a tym samym szybszy wjazd do garażu. Jednocześnie daje on prawdziwy komfort i stuprocentowe bezpieczeństwo. Nowy system przekazu radiowego BiSecur opracowany został bowiem w oparciu o najnowsze zasady kryptologii. Napędy działające w systemie BiSecur współpracują z nadajnikiem zapewniającym bezpieczny przekaz sygnału radiowego z pilota do napędu i z napędu do pilota w technologii 128 bitów używanej do kodowania internetowych transmisji bankowych. To dwukierunkowe działanie umożliwia nie tylko sterowanie bramą, ale także odczyt jej położenia (otwarta/zamknięta). Po naciśnięciu na odpowiedni przycisk nadajnik kolorem diody potwierdza zamknięcie lub otwarcie bramy. Dodatkowe funkcje nadajnika to włączanie i wyłączanie oświetlenia garażu oraz regulowana indywidualnie druga wysokość otwarcia bramy. Wszystkie funkcje napędu ustawia się bardzo łatwo – przez wprowadzenie jednej dwucyfrowej liczby. Napędy SupraMatic typu P standardowo wyposażone są też w fotokomórki. Nowością, którą firma Hörmann wprowadzi w tym roku będzie możliwość obsługiwania bram garażowych przy pomocy iPhone’ów oraz smartfonów z systemem Android. Rozwiązaniem idącym z duchem czasu jest także energooszczędność napędów Hörmann – w porównaniu z innymi napędami, w stanie stand by zużywają one o 80% energii mniej (maksymalnie 1 Wat).

Prezes Hörmann Polska - Krzysztof Horała

Brama garażowa z napędem. Na co zwracać uwagę wybierając napęd do bramy segmentowej lub bramy uchylnej?

Brama garażowa z napędem to gwarancja wygody i bezpieczeństwa twojego samochodu. Unikasz...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Elektryczne otwieranie drzwi wewnętrznych – napęd...

Napęd do drzwi wewnętrznych to produkt ułatwiający normalne funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w...

Jakimi parametrami charakteryzują się...

Budując dom, który ma spełniać surowe kryteria w zakresie izolacyjności termicznej, trzeba go...

Energooszczędne drzwi na wymiar ThermoPlus

Niedrogie drzwi wejściowe o ponadstandardowym wyposażeniu i doskonałych właściwościach izolacyjnych....

Zestawienia bram garażowych i drzwi wejściowych -...

Piękny dom to duma i chluba właściciela, dlatego warto zadbać o kompleksowe i profesjonalne zaprojektowanie...

Jak wybrać dobre drzwi wejściowe? 5 cech, które...

Drzwi wejściowe to wizytówka domu i element, którego nie da się nie zauważyć. Powinny być zatem...

Jak ograniczyć straty energii w garażu? Bramy...

Każdy inwestor dąży do maksymalnego ograniczania strat ciepła w swoim domu. Dzięki temu, można znacząco...