| muratordom.pl » Budowa » Drzwi, bramy garażowe » Napęd do bramy garażowej - praktyczne akcesoria: piloty do bramy, fotokomórki, blokady

Napęd do bramy garażowej - praktyczne akcesoria: piloty do bramy, fotokomórki, blokady

Wygodne korzystanie z bramy garażowej zapewni nie tylko napęd z pilotem do bramy, ale również towarzyszące mu urządzenia np. fotokomórka, zasilanie awaryjne czy - chroniąca przed włamaniem - blokada dociskowa. Zobacz, w jakie jeszcze dodatki można wyposażyć napęd do bramy garażowej.

Sam napęd, nawet najdokładniej dobrany, nie gwarantuje komfortowego korzystania z garażu. Decydują o tym dodatki. Należą do nich:

 • zewnętrzny mechanizm odblokowujący;
 • fotokomórka;
 • sprzęgło bezpieczeństwa;
 • listwa bezpieczeństwa;
 • zasilanie awaryjne;
 • włącznik zewnętrzny lub wewnętrzny;
 • blokada dociskowa;
 • zewnętrzny reflektor.

Pilot do bramy garażowej

Komfortowe korzystanie z garażu zapewni również pilot do bramy, który gwarantuje otwieranie i zamykanie bramy garażowej bez konieczności wychodzenia z auta.

Inne akcesoria do napędów

 • Zewnętrzny mechanizm odblokowujący - pozwala na otwarcie bramy z zewnątrz wtedy, gdy brak jest prądu lub nastąpiła awaria napędu.
 • Fotokomórki - montuje się po obu stronach otworu wjazdowego. Mają za zadanie zatrzymać napęd, gdy coś znajdzie się na trasie ruchu bramy. Podobną funkcję pełnią sprzęgło lub listwa bezpieczeństwa.
 • Zasilanie awarykne - brak prądu nie musi oznaczać rezygnacji z korzystania z napędu. Można do niego podłączyć zasilanie awaryjne – z akumulatorów.
 • Funkcja łagodnego rozruchu i hamowania - zapewnia bramie płynność ruchu, oszczędzając w ten sposób napęd oraz jej mechanizmy prowadzące.
 • Blokada dociskowa - to nic innego jak automatyczne ryglowanie chroniące garaż przed włamaniem. Po zamknięciu brama garażowa jest natychmiast ryglowana.
 • Zewnętrzny reflektor – może być uruchamiany pilotem albo programowany tak, żeby włączał się zawsze wtedy, gdy otwiera się brama.
ZDANIEM EKSPERTA

Jakie nowoczesne rozwiązania w automatyce bram garażowych są oferowane wymagającym klientom?

Firma Hörmann oferuje wyjątkowo szybki napęd SupraMatic działający w nowoczesnym systemie sterowania radiowego BiSecur. W porównaniu ze zwykłymi napędami, SupraMatic zapewnia nawet o 50% większą prędkość otwierania bramy, a tym samym szybszy wjazd do garażu. Jednocześnie daje on prawdziwy komfort i stuprocentowe bezpieczeństwo. Nowy system przekazu radiowego BiSecur opracowany został bowiem w oparciu o najnowsze zasady kryptologii. Napędy działające w systemie BiSecur współpracują z nadajnikiem zapewniającym bezpieczny przekaz sygnału radiowego z pilota do napędu i z napędu do pilota w technologii 128 bitów używanej do kodowania internetowych transmisji bankowych. To dwukierunkowe działanie umożliwia nie tylko sterowanie bramą, ale także odczyt jej położenia (otwarta/zamknięta). Po naciśnięciu na odpowiedni przycisk nadajnik kolorem diody potwierdza zamknięcie lub otwarcie bramy. Dodatkowe funkcje nadajnika to włączanie i wyłączanie oświetlenia garażu oraz regulowana indywidualnie druga wysokość otwarcia bramy. Wszystkie funkcje napędu ustawia się bardzo łatwo – przez wprowadzenie jednej dwucyfrowej liczby. Napędy SupraMatic typu P standardowo wyposażone są też w fotokomórki. Nowością, którą firma Hörmann wprowadzi w tym roku będzie możliwość obsługiwania bram garażowych przy pomocy iPhone’ów oraz smartfonów z systemem Android. Rozwiązaniem idącym z duchem czasu jest także energooszczędność napędów Hörmann – w porównaniu z innymi napędami, w stanie stand by zużywają one o 80% energii mniej (maksymalnie 1 Wat).

Prezes Hörmann Polska - Krzysztof Horała

Przeczytaj dodatkowo:
Wybieramy uchylne bramy garażowe

Znajdź wymarzoną bramę do swojego garażu. Prezentujemy kilka aranżacji domów wyposażonych w uchylne...

Elektryczne otwieranie drzwi wewnętrznych – napęd...

Napęd do drzwi wewnętrznych to produkt ułatwiający normalne funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w...

Brama garażowa rolowana

Rolowane bramy garażowe to idealne rozwiązanie dla małych przestrzeni garażowych. To bramy, które...

Jak ograniczyć straty energii w garażu? Bramy...

Każdy inwestor dąży do maksymalnego ograniczania strat ciepła w swoim domu. Dzięki temu, można znacząco...

Udany komplet. Drzwi wejściowe i brama garażowa.

Dlaczego warto dobrać wygląd drzwi wejściowych do wyglądu bramy garażowej? Spójna kolorystyka oraz...

Wzmocnienia w bramach garażowych. Dlaczego są tak...

Nie każdy użytkownik bramy garażowej zdaje sobie sprawę z tego, czym jest tak zwany efekt bimetaliczny i...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.