| muratordom.pl » Budowa » Drzwi, bramy garażowe » Montaż drzwi wejściowych

Montaż drzwi wejściowych

Drzwi wejściowe chronią przed złodziejami i dlatego powinny być mocne oraz pewnie osadzone.

Aby drzwi spełniały swoje funkcje, muszą być nie tylko dobre, ale trzeba je jeszcze właściwie zamontować. Źle osadzone drzwi złodziej łatwo wyrwie z ościeżnicą, przez niewystarczająco uszczelnione – będzie przedostawało się zimne powietrze i wilgoć.

1. Ościeżnicę drzwi ustawiamy w ościeżu tak, by po bokach i na górze została szczelina – około
1-2 cm z każdej strony.

2. Następnie ościeżnicę klinujemy we właściwym położeniu. Rama ościeżnicy musi być dokładnie ustawiona w pionie i w poziomie: nie może być przekoszona ani zwichrowana, gdyż wówczas drzwi nie będą do niej dobrze przylegać lub będą się same otwierać albo zatrzaskiwać.

3. Kliny powinny być umieszczone przy każdym narożu, a dodatkowo w takich miejscach, by odległość pomiędzy nimi była mniejsza niż 70 cm.  W ustawionej i zaklinowanej ościeżnicy wiercimy otwory, ...

4. ... a następnie śrubami do mocowania drzwi przykręcamy do ściany. Śrub nie można zbyt mocno dokręcać, by nie wygiąć ościeżnicy.

5. Zanim szczelinę wokół ościeżnicy wypełnimy pianką montażową, trzeba całe drzwi dokładnie osłonić folią, a ościeżnicę okleić taśmą malarską. Uchronimy je w ten sposób przed zabrudzeniem.

6. Ościeżnicę należy rozeprzeć drewnianymi listwami, żeby rozprężająca się pianka montażowa jej nie wygięła. Z tego samego powodu przed nałożeniem pianki lepiej założyć i zamknąć skrzydło drzwiowe, by usztywniło ościeżnicę.

7. Kiedy ościeżnica jest już rozparta i odpowiednio zabezpieczona, wypełniamy pianką montażową szczeliny pomiędzy ościeżnicą a ościeżem. Wzmocni ona mocowanie drzwi i będzie zapobiegać ucieczce ciepła z wnętrza domu.

8. Po stwardnieniu nadmiar pianki odcinamy ostrym nożykiem.

9. Zarówno od środka, jak i od zewnątrz na uszczelnienie z pianki nakładamy jeszcze silikon, którego zadaniem jest zabezpieczenie szczeliny przed wnikaniem wody deszczowej z zewnątrz i przenikaniem pary wodnej z wnętrza domu w ścianę wokół drzwi.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Nowoczesne wzornictwo energooszczędnych bram...

Dopasowanie bramy garażowej do elewacji domu sprawia wiele problemów. Modele bram segmentowych...

Kupno bramy garażowej. Na co zwrócić uwagę?

Wybór sposobu zamknięcia garażu nie jest łatwy. Dostępne są bramy uchylne, segmentowe i rolowane....

Wybieramy uchylne bramy garażowe

Znajdź wymarzoną bramę do swojego garażu. Prezentujemy kilka aranżacji domów wyposażonych w uchylne...

Wejście do domu na miarę XXI wieku: jak...

Wejście do domu jest miejscem, gdzie wygoda i funkcjonalność odgrywają szczególne znaczenie. W ich...

Drzwi wejściowe do domu - pomysły i inspiracje

Drzwi zewnętrzne powinny być solidne, wykonane z wysokiej jakości materiałów i odporne na zmienne...

Segmentowe bramy garażowe - GALERIA elewacji domów

Idealne bramy do pięknych domów. Zobacz nasze propozycje doboru segmentowej bramy garażowej do...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.