| muratordom.pl » Budowa » Drzwi, bramy garażowe » Inteligentny dom. System sterowania bramami, drzwiami i oświetleniem

Inteligentny dom. System sterowania bramami, drzwiami i oświetleniem

System inteligentnego domu umożliwia sterowanie różnymi funkcjami budynku. Potrafi między innymi obsługiwać bramy wjazdowe i bramy garażowe, drzwi wejściowe lub oświetlenie posesji. Zwalnia cię z licznych, dotychczasowych obowiązków i czyni twój dom bezpieczniejszym.

Autor: HÖRMANN

Zdalne sterowanie bramami i drzwiami możliwe jest przy użyciu nadajnika. Jeśli chciałbyś je obsługiwać z odległych miejsc, wtedy potrzebna będzie specjalna bramka internetowa i aplikacja na urządzenia mobilne

Nadajnik, smartfon lub tablet

Wyjątkowość systemu wynika z faktu, że pozwala on obsługiwać różne domowe urządzenia z dowolnego miejsca. Wystarczy mieć przy sobie nadajnik, albo smartfon bądź tablet z zainstalowaną specjalną aplikacją. Ta druga opcja daje też możliwość obsługi i kontroli systemu z miejsc odległych od budynku. System pozwoli ci zorientować się, czy drzwi i bramy są zamknięte i zaryglowane. Zdalnie możesz także wydać polecenie przewietrzenia poszczególnych pomieszczeń. Niektóre systemy mają funkcję „stałego otwarcia”, co oznacza, że drzwi wejściowe można otwierać bez użycia klucza. Dzięki temu nie musimy powierzać dzieciom kluczy, mogą bez przeszkód wchodzić i wychodzić z domu bez korzystania z nich. Rodzice sami aktywują lub dezaktywują tę funkcję, nawet gdy przebywają w pracy. Z aplikacji umożliwiającej sterowanie systemem może korzystać maksymalnie 10 osób (jeden administrator i dziewięciu użytkowników), którym można przypisać różne uprawnienia. Możesz więc pozwolić sąsiadowi na otwieranie bramy wjazdowej, żeby pod twoją nieobecność mógł wejść na teren i na przykład podlać kwiaty.

Autor: HÖRMANN

Dzięki aplikacji zainstalowanej w smartfonie możesz obsługiwać drzwi i bramy, a także kontrolować w jakiej pozycji aktualnie się znajdują

Inteligentne scenariusze

Nowoczesne aplikacje stworzone do obsługi systemów inteligentnego sterowania bramami i drzwiami dają ci możliwość samodzielnego programowania poszczególnych funkcji. Tworzysz zatem indywidualne scenariusze dostosowane do twoich potrzeb i przyzwyczajeń. Możesz więc na przykład wprowadzić takie ustawienia, żeby brama garażowa i wjazdowa otwierały się jednocześnie. Ustalasz również czas, przez który brama będzie uchylona aby przewietrzyć garaż. Zaprogramujesz ponadto czas włączenia i wyłączenia lamp oświetlających dom oraz posesję.

Autor: HÖRMANN

Mózgiem systemu jest router lub centralka sterująca, z którą będziesz się łączył za pomocą specjalnego panelu, nadajnika, smartfonu lub tableta (zależnie od standardu systemu). Będziesz mógł zdalnie obsługiwać drzwi i bramy, kontrolować ich położenie, programować różne funkcje obsługi

WARTO WIEDZIEĆ

Pełna kontrola i sterowania, dzięki aplikacji BiSecur

Niezwykle bezpieczny, wykorzystujący 128 bitowe kodowanie, dwukierunkowy system sterowania radiowego BiSecur dzięki bramce Gateway i specjalnej aplikacji BiSecur pozwala na sterowanie napędami do bram garażowych i wjazdowych, drzwiami zewnętrznymi i innymi urządzeniami za pomocą smartfona lub tabletu. Możesz wtedy sprawdzić, czy brama jest otwarta czy zamknięta, nawet przebywając na zagranicznych wakacjach. Aplikacja okaże się także szczególnie przydatna w często powtarzających się sytuacjach. Uruchomienie jednego przycisku umożliwia bowiem automatyczne wykonanie powtarzalnych operacji zawsze w tej samej kolejności, bez konieczności wybierania pojedynczych poleceń. Znacznie ułatwia to np. codzienne powroty do domu, kiedy to za każdym razem musimy otwierać najpierw bramę wjazdową, następnie bramę do garażu, a potem drzwi wejściowe. Bramka Gateway może też uruchamiać zasilanie dla różnych innych urządzeń działających na prąd, takich jak zewnętrzne oświetlenie domu lub rolety okienne.

Więcej informacji o możliwościach systemu BiSecur znajdziesz na stronie www.hormann.pl.

Do dyspozycji jest też infolinia: 801 500 100.

Bezpieczniej z systemem

Brama garażowa i drzwi wejściowe to jedne z kilku dróg, którymi do domów najczęściej dostają się włamywacze. Trzeba więc poświęcić im szczególną uwagę i zabezpieczyć przed sforsowaniem przez niepowołane osoby. Zwiększoną ochronę zapewniają między innymi napędy z dwukierunkowym systemem sterowania radiowego. Dają one możliwość sprawdzenia, czy po opuszczeniu garażu nie zapomniałeś zamknąć bramy. Jeśli jedną z twoich wad jest roztargnienie, wtedy możesz tak zaprogramować system, żeby brama sama się zamykała. To samo dotyczy zresztą drzwi. Warto zaznaczyć, że najlepsze nadajniki będące na wyposażeniu systemów inteligentnego sterowania, a komunikujące się z poszczególnymi napędami drogą radiową, mają już systemy kodowania wykorzystywane dotąd wyłącznie w bankowości elektronicznej. Złodziej nie zdoła zatem skopiować wysyłanego sygnału i wykorzystać go do otwarcia bramy lub drzwi.

Otwarcie lub uchylenie

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest też funkcja częściowego otwarcia drzwi lub bramy. Ich urządzenia napędowe można zaprogramować tak, żeby skrzydło można było zatrzymać w dowolnej pozycji i pozostawić tak przez określony czas. Po co? Choćby po to, aby przewietrzyć poszczególne pomieszczenia.

ZDANIEM EKSPERTA

Jaki sposób sterowania bramą garażową i drzwiami wejściowymi jest najlepszy?

Najlepsze sterowanie bramą garażową, wjazdową i drzwiami wejściowymi to sterowanie radiowe, takie, które zapewnia pełne bezpieczeństwo oraz komfort obsługi. Najbezpieczniejsze są napędy z dwukierunkowym systemem sterowania radiowego BiSecur, które wykorzystują - znaną z bankowości elektronicznej - technologię 128 bitów. Gwarantuje ona stuprocentowe bezpieczeństwo sygnału przekazywanego z pilota do napędu i z napędu do pilota - maksymalne jego zabezpieczenie przed skopiowaniem przez złodzieja. Dwukierunkowe działanie umożliwia przy tym nie tylko sterowanie urządzeniami, ale także kontrolę ich statusu (otwarta/zamknięta), dzięki czemu zawsze możemy sprawdzić, czy polecenie zostało wykonane, nawet gdy znajdują się one poza zasięgiem wzroku. Dzięki specjalnej aplikacji oraz bramce, takiej jak Gateway BiSecur firmy Hörmann, możemy nimi sterować za pomocą smartfona z dowolnego miejsca na świecie. Wszędzie możemy wtedy uruchomić aplikację i sprawdzić, czy np. nasza brama lub drzwi są otwarte lub zamknięte i w razie potrzeby zamknąć ją jednym przyciskiem.

Krzysztof Horała, prezes Hörmann Polska sp. z o.o.

Autor: HÖRMANN

Sterowanie zewnętrznym oświetleniem domu i posesji ułatwi system inteligentnej obsługi. Tym samym nadajnikiem będziesz uruchamiał bramę wjazdową oraz garażową i lampki podświetlające podjazd, wejście do budynku, ścieżkę wiodącą od furtki do drzwi.

Wymiary bram garażowych. Jak dobrać szerokość i wysokość bramy?

Najpierw trzeba sprawdzić w projekcie, jaki wymiar bramy garażowej jest potrzebny. Później...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Jakimi parametrami charakteryzują się...

Budując dom, który ma spełniać surowe kryteria w zakresie izolacyjności termicznej, trzeba go...

Nowe Okna i Drzwi

Wybieramy je do domów nowo budowanych i remontowanych. W tych pierwszych stanowią eleganckie...

Nowoczesne siłowniki do bram garażowych. Jakie...

Dobry i nowoczesny siłownik do bramy garażowej powinien być szybki i bezawaryjny, a także energooszczędny i...

Udany komplet. Drzwi wejściowe i brama garażowa.

Dlaczego warto dobrać wygląd drzwi wejściowych do wyglądu bramy garażowej? Spójna kolorystyka oraz...

Wybieramy okna i drzwi

Dzisiaj wybór okien i drzwi nie jest już tak prosty jak kiedyś – najpierw trzeba poznać cechy,...

Daszek nad drzwi. Jak zbudować zadaszenie nad...

Daszek nad drzwi - im prostszy, tym ładniejszy, łatwiejszy w budowie i tańszy. Zobacz, z czego i jak zbudować...