| muratordom.pl » Budowa » Drzwi, bramy garażowe » Drzwi wejściowe: kolory i detale

Drzwi wejściowe: kolory i detale

Odpowiednio dobrane kolory i detale drzwi zewnętrznych podkreślą estetykę każdego wejścia, nawet drzwi w bloku mogą wyglądać efektownie.

Dlaczego zawsze wzdycham z mieszaniną żalu i zachwytu, przejeżdżając przez miasta czy miasteczka zachodniej Europy, a zwłaszcza słonecznego południa? Zachwycam się nieprawdopodobną dbałością o detale, połączoną z harmonijnymi zestawieniami kolorystycznymi i przede wszystkim zwykłą chęcią dodania urody swojemu domostwu. Natomiast mój żal wywołuje myśl o rodzimych miasteczkach – mało kolorowych, często zaniedbanych.

Aby wykazać się wrażliwością estetyczną, nie musimy od razu malować okiennic na błękitno, wystarczy, że zajmiemy się drzwiami. Nawet na klatce w bloku mogą wyglądać efektownie. I postaram się udowodnić, że pomysłów na to może być dużo. Najważniejszym elementem we wszystkich aranżacjach jest współgranie kolorów, dobranie ich tak, aby tworzyły harmonię, poprzez powtarzanie tego samego koloru lub wzoru.Solidne i trwałe drzwi wejściowe chronią naszą prywatność i dają poczucie bezpieczeństwa.

1. Wspomnienia z Egiptu. Metale kolorowe zestawione razem. Połączenie miedzianej blachy i aluminiowych kątowników elegancją i przepychem nasuwa skojarzenia ze starożytnego Egiptu.

2. Marynarskie opowieści. Zestawienie cienkichi grubych pasków tego samego koloru przywodzi na myśl marynarskie koszule. Paski powtarzają się na wycieraczce, na doniczkach i krotonach.

3. Romby z szablonu zamiast kafelków.

4. Liście z szablonu. Ramka z czerwonej listwy porządkuje kompozycję.

5. Namalowane kasetony i namalowana framuga. Fiolet pojawia się jako kolor wykończeniowy również na doniczkach, dzięki czemu powstaje wyjątkowa kompozycja.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Nowe standardy izolacyjności cieplnej. Drzwi...

Ciągle rosnące koszty energii powodują, że dla budujących nowe czy modernizujących stare domy coraz większe...

Segmentowe bramy garażowe - GALERIA elewacji domów

Idealne bramy do pięknych domów. Zobacz nasze propozycje doboru segmentowej bramy garażowej do...

Wybieramy uchylne bramy garażowe

Znajdź wymarzoną bramę do swojego garażu. Prezentujemy kilka aranżacji domów wyposażonych w uchylne...

Elektryczne otwieranie drzwi wewnętrznych – napęd...

Napęd do drzwi wewnętrznych to produkt ułatwiający normalne funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w...

Drzwi wejściowe do domu - pomysły i inspiracje

Drzwi zewnętrzne powinny być solidne, wykonane z wysokiej jakości materiałów i odporne na zmienne...

Brama garażowa uchylna, boczna, rolowana czy...

Uchylna, segmentowa czy rolowana? Jaka brama garażowa sprawdzi się najlepiej? Pytają inwestorzy...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.