| muratordom.pl » Budowa » Drzwi, bramy garażowe » Drzwi wejściowe: kolory i detale

Drzwi wejściowe: kolory i detale

Odpowiednio dobrane kolory i detale drzwi zewnętrznych podkreślą estetykę każdego wejścia, nawet drzwi w bloku mogą wyglądać efektownie.

Dlaczego zawsze wzdycham z mieszaniną żalu i zachwytu, przejeżdżając przez miasta czy miasteczka zachodniej Europy, a zwłaszcza słonecznego południa? Zachwycam się nieprawdopodobną dbałością o detale, połączoną z harmonijnymi zestawieniami kolorystycznymi i przede wszystkim zwykłą chęcią dodania urody swojemu domostwu. Natomiast mój żal wywołuje myśl o rodzimych miasteczkach – mało kolorowych, często zaniedbanych.

Aby wykazać się wrażliwością estetyczną, nie musimy od razu malować okiennic na błękitno, wystarczy, że zajmiemy się drzwiami. Nawet na klatce w bloku mogą wyglądać efektownie. I postaram się udowodnić, że pomysłów na to może być dużo. Najważniejszym elementem we wszystkich aranżacjach jest współgranie kolorów, dobranie ich tak, aby tworzyły harmonię, poprzez powtarzanie tego samego koloru lub wzoru.Solidne i trwałe drzwi wejściowe chronią naszą prywatność i dają poczucie bezpieczeństwa.

1. Wspomnienia z Egiptu. Metale kolorowe zestawione razem. Połączenie miedzianej blachy i aluminiowych kątowników elegancją i przepychem nasuwa skojarzenia ze starożytnego Egiptu.

2. Marynarskie opowieści. Zestawienie cienkichi grubych pasków tego samego koloru przywodzi na myśl marynarskie koszule. Paski powtarzają się na wycieraczce, na doniczkach i krotonach.

3. Romby z szablonu zamiast kafelków.

4. Liście z szablonu. Ramka z czerwonej listwy porządkuje kompozycję.

5. Namalowane kasetony i namalowana framuga. Fiolet pojawia się jako kolor wykończeniowy również na doniczkach, dzięki czemu powstaje wyjątkowa kompozycja.

Przeczytaj dodatkowo:
Jak ograniczyć straty energii w garażu? Bramy...

Każdy inwestor dąży do maksymalnego ograniczania strat ciepła w swoim domu. Dzięki temu, można znacząco...

Zestawienia bram garażowych i drzwi wejściowych -...

Piękny dom to duma i chluba właściciela, dlatego warto zadbać o kompleksowe i profesjonalne zaprojektowanie...

Udany komplet. Drzwi wejściowe i brama garażowa.

Dlaczego warto dobrać wygląd drzwi wejściowych do wyglądu bramy garażowej? Spójna kolorystyka oraz...

Energooszczędne drzwi na wymiar ThermoPlus

Niedrogie drzwi wejściowe o ponadstandardowym wyposażeniu i doskonałych właściwościach izolacyjnych....

Wybieramy uchylne bramy garażowe

Znajdź wymarzoną bramę do swojego garażu. Prezentujemy kilka aranżacji domów wyposażonych w uchylne...

Nowoczesne wzornictwo energooszczędnych bram...

Dopasowanie bramy garażowej do elewacji domu sprawia wiele problemów. Modele bram segmentowych...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.