| muratordom.pl » Budowa » Domy prefabrykowane » Praefa – prefabrykaty ścienne z keramzytobetonu

Praefa – prefabrykaty ścienne z keramzytobetonu

Są to gotowe, jednowarstwowe ściany wykonane z betonu lekkiego z kruszywem keramzytowym. W osi ściany umieszczone jest zbrojenie nośne z prętów stalowych. 

Konstrukcja

Prezentowana technologia przypomina budowanie z wielkiej płyty. Są to gotowe, jednowarstwowe ściany wykonane z betonu lekkiego z kruszywem keramzytowym. W osi ściany umieszczone jest zbrojenie nośne z prętów stalowych. Zbrojenie oblicza się oddzielnie dla każdego projektu. Wysokość prefabrykatów może się zmieniać w granicach od 50 do 360 cm, długość od 50 do 850 cm, a ich grubość wynosi 15; 17,5; 20 lub 24 cm. W ścianach są gotowe otwory okienne i drzwiowe (o dowolnych kształtach) oraz kanały do przeprowadzenia instalacji. Dzięki temu nie trzeba wykonywać dodatkowych bruzd, by ukryć rury i kable. Prefabrykaty ścian wewnętrznych mają grubość 10; 15; 17,5 lub 20 cm. W systemie oferowane są prostokątne żelbetowe płyty stropowe grubości 16, 18, 20, 21, 22, 24 cm, długości od 100 do 670 cm i podstawowej szerokości 120 cm. Płyty mogą mieć także różne kształty, o długości boków od 50 do 360 cm. Dostępne są również żelbetowe konstrukcje schodów o szerokości biegu 90 do 112 cm i wymiarach stopni 17,1 x 25 cm, 17,5 x 28 cm i 17,5 x 29 cm.

Najważniejsze informacje dotyczące technologii Praefa

Montaż. Konstrukcja domu, czyli wszystkie ściany, stropy i klatki schodowe, jest dostarczana i montowana przez specjalistyczne brygady montażowe Praefy. Do montażu potrzebny jest dźwig, na placu budowy musi więc być miejsce do jego ustawienia. Wykonanie fundamentów, konstrukcji dachu i wykończenie domu należy do inwestora.

Praefa – prefabrykaty ścienne z keramzytobetonu

Praefa – prefabrykaty ścienne z keramzytobetonu

Autor: PRAEFA

Inne budowanie

Autor: PRAEFA

Inne budowanie

Wykończenie

Gładkie powierzchnie ścian i stropów zapewnione w technologii Praefa można wytapetować, a nawet pomalować bez wcześniejszego tynkowania.
Ścian zewnętrznych można by nie wykańczać (zwłaszcza gdy na życzenie klienta elementy zostały wykonane w kolorze ceglastym). Wtedy jednak ściany nie spełniałyby wymagań normy cieplnej, dlatego dodatkowo ociepla się je 10-centymetrową warstwą styropianu i wykańcza tynkiem lub cegłą klinkierową.

Projekt

System nie jest modularny i w związku z tym nie ma katalogu typowych projektów. Prefabrykaty przygotowuje się na indywidualne zamówienie.

Przeczytaj dodatkowo:
Budowa domu szkieletowego o konstrukcji stalowej...

Budowa domu szkieletowego o konstrukcji stalowej jest bardzo szybka, ale wymaga dużej dokładności. Domy w tej...

300-letnie domy z prefabrykatów w stylu...

Styl skandynawski to przede wszystkim duże, jasne przestrzenie. Dominuje drewno i biel. Coraz częściej Polacy...

Zalety fińskich domków modułowych. Jak buduje się...

Fińskie domki modułowe wznosi się w kilka dni. Jeśli więc chcesz szybko skończyć budowę zamów szkieletowy dom...

Tajniki budowy domu jednorodzinnego z paneli - od...

Budowa domu jednorodzinnego z paneli SIP może być naprawdę ekspresowa. Domy takie stawia się w 2 tygodnie, a...

Ściany z pustaków styropianowych - szybki sposób...

Budowa domu z pustaków styropianowych jest bardzo prosta i szybka. Dobre parametry cieplne materiału ...

Szybka budowa domu. Domy szkieletowe, z bali i...

Szybka budowa domu to marzenie wielu inwestorów. Bez problemu możesz je zrealizować, wybierając...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.