| muratordom.pl » Budowa » Dom odporny na żywioły » Viessmann - "Ze wszystkich sił" dla powodzian

Viessmann - "Ze wszystkich sił" dla powodzian

Wsparcie w osuszaniu zalanych mieszkań, domów i budynków gospodarczych.

Tragiczne zniszczenia wywołane ostatnią powodzią to osobista tragedia wielu ludzi, którzy stracili dobytek swojego życia. Osuszanie zalanych mieszkań, domów i budynków gospodarczych jest teraz priorytetem. Często w powodzi zostały zniszczone systemy grzewcze, które właśnie teraz są niezbędne. Aby pomóc wszystkim powodzianom, Fundacja Viessmann „Ze wszystkich sił” zorganizowała akcję wsparcia.

Każdy, którego system grzewczy został uszkodzony w skutek powodzi, otrzyma dotację w wysokości 1000 złotych na zakup nowego kotła kondensacyjnego marki Viessmann. Procedura jest bardzo prosta: wystarczy złożyć wniosek o dofinansowanie, oświadczenie klienta i zaświadczenie z gminy o „zalaniu”.

Czas trwania akcji od 1 lipca do 30 września 2010 r. 

Wszyscy Ci, których systemy grzewcze zostały uszkodzone lub zniszczone w skutek powodzi, będą mogli skorzystać z pomocy pieniężnej w wysokości 1000 złotych na zakup nowego systemu grzewczego Viessmann opartego na nowoczesnym kotle kondensacyjnym. Akcja skierowana jest do klientów firmy Viessmann, jak również do posiadaczy systemów grzewczych innych firm.

Czy warto wymieniać popowodziowy kocioł na nowy? Najlepiej oczywiście ocenę stanu technicznego urządzenia i jej podzespołów, pomp, zaworów itp. powierzyć serwisantowi / specjaliście – osoba taka jest w stanie precyzyjnie określić stan uszkodzeń i zakwalifikować poszczególne elementy do wymiany. Kotły mogą być zbudowane z żeliwa, stali czarnej lub stali kwasoodponej i każdy z tych materiałów nieco inaczej reaguje na kontakt z wodą. Z reguły żeliwo jest wytrzymałe na korozję wżerową i o ile nie jest popękane będzie wymagało jedynie odmulenia. W pozostałych przypadkach z reguły urządzenia powodziowe wymagają gruntownego czyszczenia, oraz każdorazowo wymiany wszystkich zalanych elementów elektronicznych. Najczęściej również izolacja termiczna będzie do wymiany – wysuszona łatwo się skruszy i po krótkim czasie całkowicie rozleci, a jej właściwości izolacyjne będą minimalne. Przy wysokiej wodzie nawet kotły wiszące (naścienne) nie pozostaną bezpieczne – tu automatyka umieszczona najczęściej w dolnej części do razu nadaje się do wymiany. Jedynie zbiorniki wody użytkowej jako, że są szczelne powinny przetrwać ten trudny okres. Po opadnięciu wody porządne wygrzanie zawartości zbiornika spowoduje odparowanie nadmiaru wody z pianki termicznej i przywrócenie do normalności. Szczególną uwagę należy zwrócić na połączenia urządzeń, ich króćce – od nich pierwszych się zacznie proces korozyjny.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronach internetowych firmy Viessmann i  Salonów Firmowych. Do dyspozycji osób zainteresowanych pomocą będą pracownicy infolinii Viessmann. Infolinia: 801 0 801 24. 

Mamy nadzieję, że nasza pomoc przynajmniej w jakimś stopniu przyczyni się  do poprawy sytuacji rodzin dotkniętych powodzią.

Viessmann Sp. z o.o.
ul. Karkonoska 65
53-015 Wrocław
Tel. 071 / 3607 100
Faks 071 / 3607 101

 

Firma przygotowała 100 specjalnych pakietów pomocowych.

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Telefony alarmowe na wypadek pożaru: 998 i 112

W razie wybuchu pożaru należy zadzwonić na telefony alarmowe - 998 lub 112. Dzwoniąc na numer straży pożarnej...

Jak osuszyć budynek?

Osuszanie domu można rozpocząć, gdy z pomieszczeń zostaną usunięte woda oraz wszystkie mokre rzeczy i...

Przeciwpożarowy niezbędnik. Jak zbudować dom...

Ogień to bardzo niebezpieczny żywioł, nic więc dziwnego, że chcemy jak najlepiej ochronić przed nim...

GRZYB W DOMU: odgrzybianie ścian po zalaniu...

Przed rozpoczęciem odgrzybiania należy wiedzieć, czy naloty na ścianach to grzyb domowy, czy grzyb pleśniowy...

Trąba powietrzna: czy dom ma szansę w starciu z...

Trąba powietrzna zaatakowała północną część Polski. Skutki nawałnicy są zastraszające: zniszczone...