| muratordom.pl » Aranżacje wnętrz » Wnętrza » Płytki ścienne cegłopodobne w nowoczesnych wnętrzach - pomysł na modne wykończenie ścian

Płytki ścienne cegłopodobne w nowoczesnych wnętrzach - pomysł na modne wykończenie ścian

Płytki cegłopodobne są ciekawą alternatywną dla tradycyjnej cegły. Aranżacja wnętrz z wykorzystaniem płytek cegłopodobnych to pomysł na stworzenie modnego i unikalnego wnętrza. Płytki ścienne praktycznie nie różnią się wizualnie od tradycyjnej cegły, a ich montaż jest szybki i prosty.

Płytki cegłopodobne Stegu - szerokie spektrum zastosowań

Nowoczesne płytki cegłopodobne w ofercie firmy Stegu wiernie oddają piękno i trwałość murów ceglanych, a ze względu na szerokie spektrum zastosowań idealnie sprawdzą się zarówno na elewacji budynku, jak i w pokoju dziennym, jadalni czy gabinecie.

Ze względu na niewielką wagę i odpowiednio dobrane wymiary mogą być stosowane bezpośrednio na warstwę docieplenia ze styropianu, bez potrzeby jej wzmacniania. Wysoka jakość surowców użytych w procesie produkcji płytek ściennych sprawia, że materiał zachowuje kształt i kolor, nie ulegając wpływowi warunków zewnętrznych.

Linia Country

Wykonana wyłącznie z naturalnych surowców linia Country imitująca starą belgijską cegłę, nada elewacji budynku rustykalny charakter. Szeroka paleta kolorystyczna pozwala na stworzenie niepowtarzalnego klimatu również w każdym wnętrzu. Aby dopełnić wystrój strukturą cegły przy jednoczesnym utrzymaniu jednolitej kolorystyki, płytki cegłopodobne można przemalować na dowolny kolor.

Bez względu na typ płytki Country zastosowany wewnątrz pomieszczeń, można wykreować oryginalną, industrialną atmosferę typową dla luksusowych loftów.

Płytki Rustik

Płytki cegłopodobne Rustik z oferty Stegu przykuwają uwagę charakterystyczną, wyrazistą strukturą, typową dla holenderskiej architektury. Bogate możliwości wybarwienia, łącznie z opcją indywidualnego dobrania koloru, pozwalają stworzyć własną wersję tradycyjnej architektury.

Płytki Rustik świetnie komponują się ze szkłem, metalem i drewnem.

Cegłopodobna płytka gipsowa Parma

Cegłopodobna płytka gipsowa Parma to nowatorski produkt na rynku okładzin ściennych – płytka połączona z fugą. Główną jej zaletą jest niezwykle prosty i szybki montaż, który nie wymaga fugowania. Nie ma obawy, że niewłaściwe wypełnienie spoin lub nieodpowiednio dobrana barwa fugi zepsują efekt estetyczny.

Dzięki płytkom Parma uzyskamy ścianę ceglaną, z fugą dokładnie w tym samym kolorze co płytka. Parma idealnie sprawdza się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Płytka występuje w jednym odcieniu kolorystycznym - białym, jednak można z powodzeniem przemalować ją na dowolny kolor. Parma idealnie rozświetla pomieszczenia i dodaje im przestronności.

Samodzielny montaż płytek

Ważną zaletą płytek imitujących cegłę jest prosty montaż, który można z powodzeniem wykonać we własnym zakresie. Przed rozpoczęciem montażu wysuszoną i oczyszczoną ścianę należy zaimpregnować specjalnym środkiem (np. Grunt Stegu). Tak przygotowaną ścianę pozostawiamy na 24 godziny. Po jej wyschnięciu na powierzchni nakreślamy linię określającą poziom bazowy. Następnie od niej kreślimy linie pomocnicze w odległości dwa razy wysokość płytki plus podwójna grubość fugi. Optymalna szerokość fugi to ok. 10 mm.

Należy pamiętać, aby płytki dobierać z różnych kartonów dzięki czemu powierzchnia okładziny uzyska ciekawą strukturę. Płytki powinno się kleić przy zastosowaniu odpowiedniego kleju (np. kleju Elastik Stegu).

Po wyklejeniu całej powierzchni ściany i jej przeschnięciu (po ok. 14 dniach), należy zaimpregnować ją specjalnym środkiem (np. Żywym Kolorem Stegu). Impregnat zabezpiecza powierzchnię przed zanieczyszczeniami i wilgocią oraz nadaje płytkom intensywną barwę.

Videoinstrukcje montażu płytek Stegu, dostępne na stronie: www.fachowiec.tv

Przeczytaj dodatkowo:
Remont we wnętrzach. Pomysły na odnowienie...

Remont wnętrz starego domu lub mieszkania to doskonała okazja do kompletnej ich metamorfozy. Można wnętrza...

Nowoczesna aranżacja poddasza. Sposób na jasne i...

Przestrzeń na poddaszu traktowana jest głównie jako strefa rodzinna, miejsce spokoju i ciszy, w...

sponsor artykułu