Jak dodobrać kolor elewacji do rodzaju pokrycia dachowego? Wizualizacja elewacji projektu Miarodajny

Prezentujemy ten sam dom w 10 wariantach. Różnicując kolor i rodzaj materiałów wykończeniowych na elewacji i dachu, pokazujemy jak zmienia się wygląd i styl budynku. Sprawdź też, co o kolorze domu mówi plan zagospodarowania przestrzennego?

Pianka rezolowa kontra tradycyjne ocieplenie. Co lepsze?

Płyty z pianki rezolowej pozwalają skutecznie ocieplić budynek energooszczędny lub nawet pasywny warstwą kilkunastu centymetrów zamiast kilkudziesięciu centymetrów tradycyjnych materiałów izolacyjnych, takich jak wełna czy styropian.

Układanie klinkieru na elewacji. Jak zrobić to poprawnie?

Płytki klinkierowe mogą zapewnić elegancki i prestiżowy wygląd elewacji na długie lata. Jednak żeby tak się stało, muszą zostać położone w bezbłędny sposób. Dowiedz się, jak poprawnie przykleić płytki klinkierowe.

Bramy garażowe, drzwi wejściowe, okna

Dobór bramy garażowej, drzwi zewnętrznych i montaż okien to ważny etap budowy domu. Przed zakupem stolarki warto dowiedzieć się, jakie produkty dostępne są na rynku, jakimi parametrami powinny się charakteryzować i jak wygląda prawidłowy montaż.

Dom przyjazny alergikom

Zdrowe tynki, sprawna wentylacja, czysta klimatyzacja, bezpieczne farby i materiały wykończeniowe. Zobacz, jak zapewnić warunki, w których każdy alergik będzie czuł się...

Muratordom.pl - wiodący w polskim internecie serwis o tematyce budowlano-wnętrzarskiej. Znajdziesz u nas artykuły na takie tematy jak budowa domu, remont domu i remont mieszkania. Dowiedz się, jakie formalności budowlane trzeba spełnić przed budową domu. Jakie ważne zapisy zawiera prawo budowlane. Jak prawidłowo wykonać instalacje? Dowiedz się, jakie wymagania muszą spełnić instalacje wodne i instalacje kanalizacyjne. Sprawdź, jak wybrać ogrzewanie domu. Prezentujemy projekty domów jednorodzinnych i aranżacje wnętrz. Doradzamy w takich sprawach, jak urządzanie domu i projektowanie. Zobacz inspiracje, jak wykończyć kuchnie i łazienki. Znajdziesz informacje, jak zaprojektować ogród. Oferujemy bezpłatne porady ekspertów. Zobacz poradniki Zrób to sam, filmy wideo, ogłoszenia drobne. Prezentujemy blogi i galerie zdjęć.