Zgłoś swój remont do drugiej edycji konkursu REMONT ROKU!

Planujesz remont domu lub mieszkania? Przyślij do nas zgłoszenie zawierające opis planowanych lub przeprowadzonych prac oraz zdjęcia przedstawiające obiekt przed i po remoncie. Nagrody czekają!

Przygotowanie do murowania ścian - jak obliczyć ilość potrzebnych materiałów

Planując samodzielną budowę domu stajemy przed wyborem materiału, z którego będziemy murować ściany i spoiwa, którym je połączymy. Jak obliczyć powierzchnię ścian i ilość potrzebnych bloczków?

15 porad, jak zrobić tani remont domu bez wynajmowania majstra

Remont domu kojarzy się z wielkim przedsięwzięciem. Jednak czasem wystarczy niewielka zmiana, by odmienić wnętrze. Poznaj 15 rad na przeprowadzenie taniego i szybkiego remontu domu.

Murowanie ścian, budowa stropów i kominów

Dom w stanie surowym otwartym ma wymurowane ściany nośne oraz kominy, wykonany strop nad parterem i schody wewnętrzne. Wykonana jest również więźba i pokrycie dachu.

Fototapeta do sypialni. Oryginalna dekoracja na ścianę

Poznaj szybki sposób na metamorfozę wnętrz. Fototapeta w sypialni to dobry pomysł na totalną zmianę wystroju. Zobacz, jak fototapeta doskonale imituje drogie materiały...

Muratordom.pl - wiodący w polskim internecie serwis o tematyce budowlano-wnętrzarskiej. Znajdziesz u nas artykuły na takie tematy jak budowa domu, remont domu i remont mieszkania. Dowiedz się, jakie formalności budowlane trzeba spełnić przed budową domu. Jakie ważne zapisy zawiera prawo budowlane. Jak prawidłowo wykonać instalacje? Dowiedz się, jakie wymagania muszą spełnić instalacje wodne i instalacje kanalizacyjne. Sprawdź, jak wybrać ogrzewanie domu. Prezentujemy projekty domów jednorodzinnych i aranżacje wnętrz. Doradzamy w takich sprawach, jak urządzanie domu i projektowanie. Zobacz inspiracje, jak wykończyć kuchnie i łazienki. Znajdziesz informacje, jak zaprojektować ogród. Oferujemy bezpłatne porady ekspertów. Zobacz poradniki Zrób to sam, filmy wideo, ogłoszenia drobne. Prezentujemy blogi i galerie zdjęć.